Nishani u jep pasaportën shqiptare 13 sportistëve kosovarë

Redaksia Online July 30, 2013 16:19

Nishani u jep pasaportën shqiptare 13 sportistëve kosovarë

Trembëdhjetë sportistë nga Kosova kanë marrë nënshtetësinë shqiptare nga ana e presidentit Bujar Nishani.  9 futbollistë, 2 mundës dhe 2 atletë janë pajisur me pasaportë në periudhën qershor-korrik të këtij viti. Ndër ta janë dy lojtarët e Kukësit, Musolli dhe Hoxha, Leonit Abazi i Skënderbeut dhe Rrahmani i Partizanit.

Po ashtu futbollistët Agon Mehmeti, Erolind Shala, Valentin Gjokaj, Haxhi Neziraj dhe Ardin Dallku. Dy mundësit janë vëllezërit Elvis e Veli Susuri, ndërsa atletët janë Astrit Kryeziu dhe Mehmet Hasanaj.

Redaksia Online July 30, 2013 16:19
Komento

1 Koment

  1. shqiponja July 30, 22:17

    TURP NUK SHITET SHTETESIA SHQIPTARE NE KETE LLOJ MENYRE JA JEP PRESIDENTI VETEM PER NDESHJE!!!!! PSE NUK E KERKUAN VETE QE ME PERPARA KETA KOSOVARE SHTETESINE?SEPSE NUK JU INTERESONTE FARE!!!DISKREDITIM PER SHTETIN SHQIPTAR!!! TE DISKREDITUAR TASHME!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*