Nisma e 15 Shtatorit, “Një Planet të Pastër dhe të Shëndetshëm!”

September 12, 2018 18:12

Nisma e 15 Shtatorit, “Një Planet të Pastër dhe të Shëndetshëm!”

Më 15 Shtator është Dita Botërore e Pastrimit, njerëzit në 150 vende të botës do të ngrihen kundër problemit global të plehrave dhe do të pastrojnë mbeturinat, duke e bërë këtë aksion veprimin më të madh qytetar pozitiv që bota ka parë ndonjëherë.
Me qindra miliona njerëz që ndërmarrin veprime pozitive së bashku në të njëjtën ditë.
Një Planet të Pastër dhe të Shëndetshëm!
Përmes veprimeve që merrni në komunitetin tuaj, ju mund të bëni një ndryshim, duke e bërë botën një vend më të pastër dhe më të mirë. Bashkohuni dhe ju kësaj nisme të bukur për një qytet dhe një Shqipëri më të pastër.
M.H/Dita
September 12, 2018 18:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*