Gjendet trupi i 18-vjeçarit që u mbyt në lumin Erzen

April 8, 2014 10:00

Gjendet trupi i 18-vjeçarit që u mbyt në lumin Erzen

Gjendet pas më shumë se një javë kërkime trupi i pajetë i 18-vjeçarit Erion Alizoti, i cili humbi gjatë një ekskursioni në kanionet e lumit Erzen.

Ngjarja ndodhi më 30 mars në fshatin Pëllumbas,  gjatë ekspeditës që 50 të rinj po bënin në këtë zonë. Sipas dëshmitarëve,  Alizoti ka rënë në vendin e quajtur “Skurane”, 30 metra poshtë Shpellës së Pëllumbasit, përtej malit të Dajtit. Pjesëtarët e grupit që ndodheshin me të, arritën të shpëtonin një tjetër të ri që ra në kanion.

 

April 8, 2014 10:00
Komento

3 Komente

 1. Horri i Bulevardit April 2, 11:39

  Ne ate vend kam shkuar shume here, kur laheshim ne Erzen, por plazhin e benim tek ura e varur, se me te medhenjte qe e njifnin mire ate vend, poshte shpelles, na tregonin se nje djale i ri mbasi u hodh ne uje nuk doli me, erdhen edhe palumbare atehere nga Durresi dhe ai trup, su gjet kurre, thone se ka shpella nen uje qe se di njeri ku dalin.

  Reply to this comment
 2. dorela April 8, 12:21

  RIP

  Reply to this comment
 3. Bardha April 8, 18:31

  Ngushellime familjareve. Drit i beft shpirti .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim