Një amerikan në hotelin e kombëtares serbe, shefi i sigurisë: Shqiptarët prishën marrëveshjen

October 7, 2015 17:04

Një amerikan në hotelin e kombëtares serbe, shefi i sigurisë: Shqiptarët prishën marrëveshjen

Akomodimi i një shtetasi amerikan në hotelin ku pritet të qëndrojë kombëtarja serbe e futbollit në Tiranë, ka shqetësuar shefin e sigurisë së Federatës Serbe të Futbollit.

Mediat në Serbi shkruajnë se futbollistët serbë mund të mos akomodohen në hotel në Tiranë, në rast se nuk lirohet dhoma ku qëndron një shtetas amerikan.

Shefi i sigurisë së Federatës Serbe, Mirko, akuzon palën shqiptare për prishje të marrëveshjes, pasi kanë lejuar që në hotel të qëndrojë një shtetas tjetër.

“Nuk mund ta pranojmë këtë, do negociojmë ta zgjidhim. Nëse nuk zgjidhet, refuzojmë të akomodohemi në hotel”­ deklaroi Mirko.

October 7, 2015 17:04
Komento

11 Komente

 1. Naftetari October 7, 17:15

  ropt ku ti keni

  Reply to this comment
 2. yy le October 7, 17:20

  uaaaa varu karet. kurse ministrja legene pranonte te pritej nga homologja e saj serbe pa flamur shqiptar. po c’u qini motrat ketyre larove lerini te ikin ne shtepine e tyre se e dine edhe vete qe per keto pretekste idiote vetem e vetem si te mos lozin nuk u jep njeri te drejte. protestojne keta edhe pse bien gjethet. po ne beograd ky moteshqyeri i shkines, si e garantoi sigurine e ekipit shqiptar duke lene tifozet ti mberthenin me karrige apo duke bertitur mbyte shqiptarin. vetem te ndodhesh ne pranine e ketyre pisanjoeseve ndjehesh i ndohtur e jo me ti takosh ne dore keta pocaqinj. po fundja mire ua bejne juve se jeni si avdalle

  Reply to this comment
 3. albi October 7, 17:26

  provokacia serbe rraca me e qelber qe ekziston ,forca kuq e zi ti zhdepim neser keta flliqisira ,kriminela ,horra ,

  Reply to this comment
 4. E po kjo pune! October 7, 17:36

  a mer halera… nuk keni faj ju por Europa kurve qe bashkepunon me rusin dhe pandehni cfare jeni se jeni zmadhuar me troje shqiparesh mor qelbesira… ju dhe greku poshte se dhe ata nje berthame ishin po rrofte 1913 per ju mor qelbesira…

  Reply to this comment
 5. Arben October 7, 18:04

  ALLAHU EKBER

  Reply to this comment
 6. Kur te duken te gjithe amerikane... October 7, 18:05

  Kur dyshon tek Vetja, te gjithe te duken armiq…!

  O fqinj te dashur te Veriut te Pertej Kosoves, si nuk e moret vesh se ku e keni shtyre veten?!
  Shkuat deri tek Lufta me Perendimin dhe prape, kerkoni te mos kete Perendimore ne Shqiperi!

  Po te ngulni ta largoni ate amerikanin e hotelit, do ta gejni kryehotelxhi ne hotelin tjeter, ku mendoni te shkoni!
  Po te shkoni ne kryeministri, do ta gjeni edi ramen te kthyer ne amerikan!

  Por, edhe Opozita, e ka nje amerikan ne njeren nga dhomat e Shqupit…

  Athere, si do t’ja beni, o te shkrete? !

  Reply to this comment
 7. Edi October 7, 18:42

  Refuzojmë të luajmë në Shqipëri – ka shqiptarë.

  Reply to this comment
 8. LEO england October 7, 19:51

  flini tek halete publike ne SHISH TUFINE o rrace qensh. Kujt i plasi

  Reply to this comment
 9. metlaj October 8, 05:02

  Diskutimet duhen bere me gjake ftotesi sepse dihet qe qeveria serbe dhe politika e saj antishqipetare si dhe perkrahja subjektive e faktorit nderkombetare qe ndihmoj per clirimin e kosoves por kur vjen per ndeshkime ipeson kosova dhe ndihmat dhe rruga per BE i hapet serbise keto dhe shume gjera te tjera duhen zgjidhur ne rruge dimpomatike nga qeveria kosovare dhe te ndihmuare ngaministria e jashteme shqiptare POR neve duhet te jemi te permbajtur se aktivitete sportive dhe kulturore duhet te sherbejne per njohjen dhe krijmin e nje bashkejetse normale duke hapur rrugen e nje bashkjetes miqesore tjeter eshte se te paret tane dhe hasmin e kanprite dhe respektuare kur ka trokit tek derae jo si keta keqdashes se veprimit ndaj autobuzit te ekipit serbe po keshtu edhe mos korekyesa e hotelit duhet hequr dore nga justifikimet eshte amerikane e tjera personi eshte klient qe marveshja nuk e pranon dhe pike

  Reply to this comment
 10. arjani October 8, 09:05

  amerikono, shife i cike ket pune se i ke kall tmerrin ktyne, jan bo per nuske ne xhami serbt

  Reply to this comment
 11. info-analitike October 8, 09:58

  Kur lexoj keta perfaqesuesit e “races superiore shqiptare” kuptohet qarte se urrejme e sillemi njesoj si serbet.
  Askush nuk shtroi pyetjen nese ka pasur nje marreveshje persa i perket qendrimit te skuadres serbe ne hotel. Ne rast se eshte rene dakord qe ne hotel te mos kishte asnje klient tjeter pervec skuadres, ankimi eshte bere me te drejte.
  Ne vend qe te turreni duke shkumezuar me urrejtje perpiquni te perdorni pak logjiken.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin