Një ditë para deportimit nga Gjermania, kryefamiljari shqiptar vret veten

September 5, 2018 10:51

Një ditë para deportimit nga Gjermania, kryefamiljari shqiptar vret veten

Një shqiptar është hedhur natën e së hënës nga ura Almeloer, pasi Gjermania kishte firmosur deportimin e tij dhe të familjes.

Gazeta e Izerlonit bën me dije se shtetasi i vdekur është Berat Jasani, 42 vjeç.

Bashkia u kishte prerë biletat e avionit tre anëtarëve të familjes Jarani dhe të martën ata duhej të ktheheshin në Shqipëri.

Vetëm vajza e madhe ishte e lejuar të qëndronte në Gjermani, pasi ishte trajnuar si infermiere.

Për rastin në fjalë, të shtunën është paralajmëruar një protestë-homazh.

s.a/dita

September 5, 2018 10:51
Komento

7 Komente

 1. Hosteni September 5, 12:00

  Dhe me keto pamje te ures, ju uroj nje dite te mbare…duhet te ishte titulli. RIP Berat Jarani.

  Reply to this comment
 2. Lala September 5, 12:45

  Pse e beri? Ai duhet te ishte i lumtur sepse jetonte ne ”demokraci,, ashtu nuk i thane kur rrezuan komunizmin e ”poshter,,? Do te jetonte ”i lire,,neper bote ku te donte.!!??
  NGUSHELLIMET E SINQERTA FAMILJES!

  Reply to this comment
 3. Eri September 5, 13:28

  Ne kohen e Enverit asnje nuk e vriste veten.Vetvrasjet filluan pas ikjes se sistemit socialist.

  Reply to this comment
 4. Adih September 5, 14:37

  Eri…[email protected] i dashur ,pse tani je ne demokraci ,ore cun ? Une per vehten time sot e kesaj dite , nuk po shoh demokraci ne Shqiperi ,sinqerisht ,i dashur Eri .
  Ka pasur edhe ne kohe te Enverit vetevrasje ,por Dulla nuk i publikonte ,e skishte interesa. ..Mesoje nga une..

  Reply to this comment
 5. Iliria e bashkuar September 5, 14:47

  Racistat legena gjermane dhe skllaverues

  Reply to this comment
 6. Dodona mbi Tomorr September 5, 15:54

  Germania ka detyrimet nga lufta e dyte boteroore te pashlyera ndaj Shqiperise ,, prandaj edhe per kete arsye nuk duhet te ktheje asnji emigrant Shqiptar; Arsye tjeter eshte sepse ne vitin “90 ambasada gjermane u be strehe e shume qytetareve Shqiptare qe “enderronin perendimin” .Sic e ka pohuar edhe vet ish ambasadori Gjerman ne Tirane ne ato vite , ai vete e kishte organizuar dyndjen e qytetareve shqiptare ne ambasade , qe me vone i nisen per ne gjermani. Tashti “korrni ate qe mbollet ne ato vite!
  Familjareve te te ndjerit ngushellime.Ja fytyra e vertete e Europes!

  Reply to this comment
 7. Lumi September 5, 17:22

  Ka menu se jeta osh vetem qejf, njeri i dobet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*