“Një ditë pas festës së Vitit të Ri e urrej ecjen e verbër të orës”

January 1, 2018 21:51

“Një ditë pas festës së Vitit të Ri e urrej ecjen e verbër të orës”

Vajza e shkrimtarit Dritëro Agolli, Elona Agolli, ka rikujtuar edhe njëherë krijimtarinë e tij nëpërmjet publikimit të disa shënimeve të rralla të shkrimtarit të madh.

“Një ditë pas festës së Vitit të Ri e urrej ecjen e verbër te ores”- thuhet në shënimet e shkrimtarit.

Në këtë atmosferë festash Elona ka gjetur mënyrën më të mirë për të rikujtuar babain e saj dhe krijimtarinë e pavdekshme të Dritëro Agollit.

January 1, 2018 21:51
Komento

10 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku January 1, 22:48

  Na i shpifet me kete mumjen, mire sa qe gjalle, po edhe tashti qe vajti ne te s’emes ende merreni me te?

  Reply to this comment
 2. Stop me sharlatanizmin komunste allaturka January 2, 10:18

  kjo eshte thjeshte lajthitje ,
  e ska te bej me anji art krijimtarie ,
  si kerkon t’i shesi kjo vajze .
  boll me natradilliqet e nji bote sharlatamesh komuniste
  qe ndiqnin vetem llogjiken e budallepsjes

  Reply to this comment
 3. late nam o bastarde o idiote ,qe nuk hyt njiher ne korsine e njerezimit o anadollake te pafytyre January 2, 11:05

  Mediat shqiptare jane nji nder Faktoret kryesore ,
  qe mbahen fort mbas trungjeve te injorances ,
  duke kerkuar ne kte menyre ,ti bejne shplarje truri shqiptareve ,ti imponohen njelloj si behet me pellitjet e fares se Djallit nga minarete 5-her ne dite ,qe per Boten e civilizuar,ai art mesjetare cirrje kafsherore mes qyteteve ,si me qen diku ne fund te botes ,ne shkretetire kamelesh , eshte Ndotje Akustike ,qe ka te njetin qellim ,shplarjen e trurit dhe degjerimin genetik qe ndodh nepermjet shplarjes se trurit dhe cjerrjes se djallit maje minareve

  Reply to this comment
 4. X January 2, 11:51

  O injorante qe ngryseni dhe gdhieni me llumin e <>por eshte normale qe nuk e kuptoni dot te madhin Agolli se niveli tuaj eshte aq sa te nxirni koken nga vrima e halese dhe te tregoni se me cfare ju ushqejne <>shqipetare

  Reply to this comment
  • x= idiot i pashprese January 2, 17:15

   lajthitja e surratit te vrerosur e kuptojne vetem halete anadollake ,ata ja njofin eren ,krimat e hales .
   ky plehr ishte turpi karakterit njerezore ,nji intrigant ordiner,nji kriminel komuniste qe ka pas karieres se tij disa poete e shkrimtare qe ktij i benin m.tin ne koke ,
   por si gjithmone muzllumuti ,do bllokoje boten e lire talentin e vertete ,te qelbe vet ,si qelben gjithe shqiperine ,me ate mentalitet bastardesh anadollake gjithe kobin Shqiptare .
   Mbylle halene o krim , qe dini vetem te u zvarrit mbas m.it te njerezimit ,por qe s’ju lidjh asgje me Boten e civiliziminj o gen mesjetare .lat nam helmuat “dynjane”

   Reply to this comment
 5. Pallatet Agimi January 2, 16:24

  O ti “lat nam…”, po mire o njeri, c’je? Je pa nje lloj llogjike minimale, qe te kuptosh se c’shkruan e pse shkruan? Po ndaje o derebardhe : nuk je dakort qe vajza e Agollit te tentoje te japi nje rresht te shkruajtur nga dora vet e te madhit Dritero,: apo nuk je dakort me reagimet online? C’kerkon? Pse i fut vetes kasavet e ngaterrohesh me minare e me ndotje akustike, te cilat thjesht se qenke nje i pagdhendur, me fal per shprehjen, kurre nuk ke per ti mare vesh? C’lidhje kane ketu minaret me nje refleks minimal te shkrimtarit ne vitet e fundit te jetes te vet? Kesaj i thone or ti shoq “t’ja futesh si kau peles”, ose ne rastin ne fjale te maresh te dyja rolet persiper, qe dmth “t’ja futesh vetes”. Kejo e dyta me kuran e me bibel eshte veper e djallit, “blasfemi”.

  Reply to this comment
  • uahahahahahahahah January 2, 18:54

   hahahahah

   me vjen keq Pallat Agimit ,

   por un s’mundet te kthehem ne mesjete e te kuütoj llogjiken tate prej mesjetari .
   Hik mer merru me llac e tulla ,cdo ti ktu !

   uahahahahahahah ti dike edhe fjalen “Blasfemi ” uahahahahahahah . qeke dreq fare ti muratori !!!

   Reply to this comment
 6. halleluja... January 2, 17:44

  X-i,
  jeni ju nji ;

  Poet ,
  Shkrimtare,
  njohes i Letersise ,

  apo tifoz i rakise ?!

  Nqs juve ju lidh pra dicka me Letersine ,
  e kupton cdo thote ajo ,
  na e spjegoni ktu cdo te thot ajo vjershe e nastradinit komuniste aty nalt ;

  Nqs nuk jeni te afte te jepni nji shpjegim ,
  atehere pushoni se lehuri ;
  mbi Letersine dhe llogjiken e shprehjes ne poezi .si beni kudo ku s’ju lidj asgje ,- sharlatane !

  (Shpresoj qe ky art i verber i te parit kalimin e Ores ,mos te jet thjeshte ai efekt ,i mjergullimit te syve nga rakia .
  Nen avujt e alkoholit akrepat behen te padukshem or tej )

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*