Një ditë pas fillimit të shkollës, pezullohet mësimi në Ersekë, 12 mësues të dyshuar me COVID-19

September 15, 2020 14:59

Një ditë pas fillimit të shkollës, pezullohet mësimi në Ersekë, 12 mësues të dyshuar me COVID-19

Eshtë pezulluar mësimi në shkollën “Papa Kristo Negovani” në Ersekë pasi 12 mësues dyshohet se janë infektuar me COVID-19.

Mësohet se situata do jetë e tillë pasi të dalin përgjigjet e tamponëve të marrë.

Një prej mësuesve është shprehur se fillimisht pozitive me koronavirus ka dalë pastruesja e shkollës.

Nëse mësuesit rezultojnë pozitiv me virus, ende nuk dihet se nëse do mbyllet shkolla apo nëse mësuesit do të zëvendësohen nga të tjerë.

j.l./ dita

September 15, 2020 14:59
Komento

3 Komente

 1. Lili September 15, 17:46

  Vertet nuk i kane kontroluar keta mesueset?!!!! Po politikanet dy e tri here!

  Reply to this comment
 2. Lili September 16, 04:28

  Ishallah te gjeret si mas preventive Bazike e kane kaluar testin !!!

  Reply to this comment
 3. xxx September 16, 08:01

  Vendimet e keqija per hapjen e shkolles sic beri ramuti do demtojne edhe me keq situaten. . Shtimi i mesuesve te infektuar nenkupton nxenes te infektuar te cilet me gjase jane asimptomatike por bartesa infeksioni, dhe jo vetem ne shpia por dhe shoqeri perreth. Do rritet shume vlera e indikatorit R te perhapjes infeksionit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim