Një ditë pas largimit nga Spanja, Lopetegui prezantohet te Reali

June 14, 2018 21:34

Një ditë pas largimit nga Spanja, Lopetegui prezantohet te Reali

 

Rreth ores 19:00, presidenti i Real Madrid, Florentino Perez ka zyrtarizuar Lopeteguin në krye të pankinës madrilene.

Julen Lopetegui u shkarkua nga kreu i Spanjës vetëm një ditë para startit të Botërorit, duke marrë vëmendjen e të gjithë medieve botërore gjatë ditës së djeshme.

Lopetegui do të ketë disa detyra të vështira në krye të Realit. Fillimisht, duhet të zgjidhë problemet e Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldo. Më pas, Lopetegui duhet të ndjekë hapat e suksesshëm të Zinedin Zidane gjatë viteve të fundit.

l.h/ dita

June 14, 2018 21:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*