Një ditë pas protestës, Basha ka një përgjigje për ata që kërkonin dhunë

May 27, 2018 15:54

Një ditë pas protestës, Basha ka një përgjigje për ata që kërkonin dhunë

 

Kreu demokrat Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në Facebook ka falenderuar të gjithë qytetarët që morën pjesë dje në protestën e organizuar.

Sipas Bashës, sa kohë Xhafaji është ministër, nuk do të ketë hetim dhe drejtësi të vërtetë për të dhe për të vëllain dhe nuk do të ketë luftë të vërtetë kundër krimit dhe drogës.

Ndërkohë, ai ka dhënë një përgjigje edhe për zërat opozitarë që bënë thirrje për dhunë.

Sipas Bashës, fuqia e PD janë njerëzit dhe vullneti i lirë i tyre dhe jo dhuna.

“Edi Ramën dhe Fatmir Xhafajn i rrëzon e vërteta dhe jo dhuna”, thotë Basha.

“Mirënjohje dhe respekt të thellë për qytetarët e Tiranës dhe mbarë Shqipërisë që dëshmuan dje, se në Shqipëri ka një popull europian dhe një qeveri antieuropiane, e cila nuk ndahet dot nga krimi dhe nga dhuna.

Protesta i tregoi mbarë botës të vërtetën e krimit dhe të drogës, të vërtetën e vëllezërve Xhafaj, të vërtetën e një kryeministri i cili është lidhur aq ngushtë me krimin, sa nuk gjen dot një njeri pa lidhje me drogën që të drejtojë Ministrinë që duhet të luftojë drogën.

Qëndrimi ynë është i pandryshuar dhe i pakompromis: Fatmir Xhafaj duhet të largohet dhe do të largohet. Për sa kohë ai është ministër, nuk do të ketë hetim dhe drejtësi të vërtetë për të dhe për të vëllain dhe nuk do të ketë luftë të vërtetë kundër krimit dhe drogës.

Atyre që bëjnë thirrje për dhunë dua t’u përgjigjem direkt: Partia Demokratike lindi dhe është forcë europiane. Ajo është parti e njerëzve që besojnë tek liria, demokracia dhe vlerat europiane. Fuqia e saj janë njerëzit dhe vullneti i lirë i tyre dhe jo dhuna.

Edi Ramën dhe Fatmir Xhafajn i rrëzon e vërteta dhe jo dhuna.

Dhuna nuk është zgjidhja, e vërteta është zgjidhja.

Ndaj nuk duhet të shpërqendrohemi nga e vërteta: Shqipëria nuk mund të ketë një ministër të brendshëm që ka mbrojtur dhe mbron vëllain e tij trafikant. Qeveria nuk mund të jetë instrumenti i kriminelëve nga Arben Ndoka tek Armando Prenga tek Elvis Roshi tek Saimir Tahiri tek Agron Xhafaj tek Vangjush Dako, e qindra të tjerë. Qeveria duhet t’i përkasë popullit dhe të punojë për popullin”, shkruan Basha në Facebook.

a.s/dita

May 27, 2018 15:54
Komento

15 Komente

 1. Aleksander Thana May 27, 17:02

  Je ti qe duhesh larguar e futur ne burg, bashke me babane tend shpirteror, se Pari, pastaj te tjeret.

  Reply to this comment
 2. Alban Dega May 27, 17:26

  CILIT LULUSH TI BESOJME !?

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT
  CILIT LULUSH TI BESOJME !?
  Portret i paautorizuar
  TI LULEZIM BASHA JE NJE P… MASHKULL !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj autokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit Popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande Gangsteresh” e Mafia jashte kontrollit ” ne. ….

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Koroparata e Krimit te Organizuar Shteteror e Partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre dhe ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e financiare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  Populli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj. Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “bande gangsteresh” e Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar Shteteror dhe Partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar she politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane, ne nje repart ushtarak te familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Korporate krimi te organizuar ne cdo hap !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Interkoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali..
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte pefituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 500 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i Jashtem, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,

  Kryekusare e vrastare

  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryeekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,
  Per te fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- putiniste, Sal Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtesise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  “Tanket” Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi tru pat” e ketyre banditeve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike, por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikojne simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingun qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatollah Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p… mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Sali Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!

  E vetmja gje qe humbni jane parate e… e vjedhura shqiptareve

  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju! Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!
  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une … e Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… mashkull !

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA May 27, 17:36

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDT.

  CILIT LULUSH TI BESOJME !?
  SALI LUL BERISHA+ … NE HAGE!

  – Thirrjet per dhune e guerilje jane
  akte terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3…Te arrestohet ne flagrance Sali Berisha e Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga!
  Sali Berisha ne Hage !
  Sot ! Neser eshte kurre!

  Reply to this comment
 4. Alban May 27, 17:38

  KY LULUSHI
  ESHTE NJE TRAP
  NUK KA TRU
  AS PER SKRAP !

  – Nga Alban Dega, Nju London

  Permend litarin
  Ne shtepi te varurit!
  Se nga koke tek kembet
  Eshte rrote e Gomarit !
  Truri i Bashicit
  Nuk vlen as per skrap
  Nga koka tek kembet
  Lulushi eshte trap !
  Me gur Vicidoli
  gjuan kullen e Saliqit
  Bota mbare e njeh
  Per bastard te Luigjit !
  Bastija i keputi
  koken ne gijotine !
  Ne Resort te Recit
  Fundi per Saline !
  A nuk tha Luigji
  Une vete jam Ligji !
  A s’ vepron Saliqi
  Si ligj permbi Ligji !
  Vellezer Siameze
  I beri Historia!
  Njerin ne Bastije
  Tjetrin tek Shqiperia!
  Por fjalen e fundit
  Heret apo vone
  E ka vec Drejtesia!
  A e di Lulushi
  se cfare eshte Ligji !
  Eshte Zoti i cdo shteti
  Mbi cdo soj Saliqi!
  Cdo revolucion
  Ka rregullat e tia !
  Perendi e Shtetit eshte
  vec Shen Drejtesia!

  Reply to this comment
 5. Claus May 27, 18:13

  Basha shkon ne proteste?

  C`protest zeza! Ja shihni ate foto me lart per te pare se a eshte proteste, a eshte nje eskursion si ata eskursionistet nga Kosova qe i merr nje mesues historie me vete dhe u tregon se ku e ka zyren Presidenti i Shqipnis.

  Luli qe ne pamje, qe kur doli ne ora 11.00 te ben qe shpirti i protestes te shkoje ne fund te kembeve dhe perse jo, te marresh nje shishe raki, dy qofte me kripe dhe rigon dhe te ulesh andej nga ndonje hije peme nga liqeni dhe ti shijosh ato si jo me mire.

  Nga ShQUP-i del aq i qeshur sa thua qe ky njeri ka lene takim me klientet si nje cicero i mire dhe i dashur per t`i treguar atyre Tiranen.
  Pantallona te hekurosura te dala jashte mode me rryp ne bark, kepuce me maje, krahet e gjate qe i shkojne deri ne gjunje, qe nuk ka kemishe qe i mbulon prandaj e mban llereperveshur, floket me gel me ca femra te qeshura perreth qe i ka mbledhur nga ndonje universitet privat te tipit “Epoka” a “UFO” dhe hajde pastaj te rrezojme qeverine!!!!

  Nuk kam pare ndonjehere ndonje kryetar opozite ne tere boten te dale me kete format, a thua se po shkon si ata delegatet e KQ te PPSH-se ne diten e pare te Kongresit.
  Pa le pastaj kur pershendet aq i qeshur „protestuesit“ si dikur Pali Miska bulevardeve te qyteteve te Shqiperise.

  Dhe plani do te vazhodnte me tej: Diku ne qender do te bashkohej me Kryemadhin a thua se do te bashoheshin dy pjeset e Ushtrise se Kuqe mbi Vollgen e akullt per te rrethuar armaten e 6- te gjeneralit von Paulus ne Stalingrad!!!
  Tere mediat benin pyetjen kur do dali Kryemadhi, perse po vonohet, cfare planesh kane dhe te tjera budallallaqe qe te vinte per te qeshur kur i degjoje.
  Ja ora 11.00 doli dhe Kryemadhi per proteste, buzagaz dhe plot hijeshi edh kjo e rrethuar nga Klajda Gjosha e veshur si per parade mode me ca cupelina rreth e rrotull.

  Po tere kjo parade bulevardesk nuk mbaron ketu, Kryemadhja kishte marre me vete Dr. Vasilin, ndersa kryemadhi tjeter me floke plot gel te shpifur na terhiqte zvarre me shishe uji ne dore, Dr. Berishen!!!
  I mjeri, ne pike te vapes mezi terhiqte kembet pavaresisht se ne Murin Kinez kishte deklaruar se kishte ngjitur 1000 shkalle!!

  E c`te shihje? Kryemadhja me ato pantallonat e gjera, kryemadhi Lul me pantallonat ne forme tubi me rryp ne mes dhe Sali Berisha me jelek, shishe uji ne dore dhe nje cope gazete per te bere hije!!!

  Gallata-Saraj hesapi.
  Po mire nuk u gjet nje cader dielli per Doktorin?

  Kaq ishte pjesa paqesore e kesaj gallate ne bulevard, po pjesa luftarake e ben kete Saraj Gallete edhe me gazmor.
  Ne frontin e betejes ku fillon „perleshja“ me policine shikon me shume kameramane se sa protestues.
  Raporti shkon pothuaj 1:10. Nje protestues qe ben sikur shtyhet me policine dhe 10 kameramane qe rrethojne dhe filmojne kete hero stoik te sjelle nga SHQUP-i me autobuz kushedi nga ku.

  Ja kjo eshte pamja me e mire e protestave te opozites ne Tirane.
  Tani e kam marre vesh se perse quhet ai klub ne Turqi Gallata-Saray.
  Gallate nga nahija e Tiranes me kryemedhenj qe shoqerohen plot buzagaz nga cupelina qe presin radhen e punes ne ndonje ministri dhe dy Doktore, Petriti pa shishe uji dhe Saliu me shishe uji ne dore!!

  Gallata-Saraj me 26 maj 2018!

  Reply to this comment
  • Po,Po May 27, 20:30

   Nder te rrallat komente , qe thua te verteten , bile e tregon me humor e sarkazem , duke shpalosur edhe nje talent letrar , qe nuk e kishim vene re me pare ! Nuk po flas per motivin qe te ka shtyre , se ai dihet , por mendoj se ke qene ne nje gjendje shpirterore te vajtueshme e pa shprese . Si gje e zgjuar qe je , duhej ta kishe kuptuar me pare , dhe jo te prisje sa te degradonte gjendja deri ne kete shkalle e qe nuk ka te ndalur ! N G U S H E L L I M E te vecanta per @ Clous!

   Reply to this comment
   • Claus May 28, 09:04

    E shihni pra ndryshimin midis meje dhe “Claus-it” tjeter adash?
    Ja do te dale sot perseri tek ndonje shkrim i Bedri Islamit adashi im.
    Keni per ta pare.

    Reply to this comment
  • Lili May 28, 07:59

   Claus,
   Best comment

   Reply to this comment
 6. Zgalem May 27, 18:39

  I kam lexuar te tera opinionet , per autoprotesten , (ngaterrohet njeriu , me autopergjimin) . Me sakte , me bukur, me forme letrare , eshte eseja e pseudonimit Claus . I ka thene te tera , pa sforcim . Lezohet me endje . Jep portrete realiste , per opozitat e bashkuara dhe ato te ndare , por pa opozitaret kollovare , qe ndoshta na i portretizon ne ndonje rrast tjeter . Zgalem

  Reply to this comment
 7. Amerikani May 27, 19:04

  Basha lideri i mos perputhshmerise!

  Kontradiktor perfekt ne kohe.

  Nuk arrin pothuajse kurre te perputhe karekterin e tij si “lider” me ate qe thote…
  Ate qe thote me ate si vepron…

  Atehere kur duhet ta “çoje” e ule dhe atehere kur duhet ta ule e “çon”…

  Eshte perfekt dhe i sakte si nje ore zvicerjane ne paputhshmerine e vet.

  Kur do mesoje kjo race “politikanesh” qe nuk eshte e Verta, ti tregosh publikut ate qe ne fakt nuk e pati kush ne mendhe dhe nuk ndodhi…

  Sofizmat dhe retorikat boshe nuk prodhojne ndjekes aq me teper te prodhojne kauza dhe bindje ne popull per te frymezuar permbysje te medha.

  Me keto lloj sofizmash dhe paputhshmerish fjalesh e veprimesh, protestat e pretenduara “popullore” perfundojne ne protesta militantesh barkederra te papune qe per moto proteste kane: “Te ikin ata, qe te vime ne” si ne 26 maj.

  Reply to this comment
 8. Jimi May 27, 21:25

  Nuk po u besoj syve dhe vesheve!? A je ti o drejtori i SHQUP-it qe para pak ditesh beje thirrje per dhune ndaj kundershtareve, kur thoshje cpojuani gomat dhe thyejani xhamat e makinave, apo kur idhulli yte bente thirrje per hedhjen e Rames ne Lane!? Po pickoj veten qe te marre vesh a jam ne ender, apo ne zhgjender?
  Thirrjet e tua luftenxitese per mitingun e djeshem pa kufizim kohor, deri ne asgjesimin e Rames dhe pushtetit te tij te zgjedhur ne menyre demokratike, me krijuan imazhin e Benito Musolinit dhe “Marcia su Roma” e tij e fameshme!
  Nuk e di kur te erdhi kjo mendje per “metingun tend paqesor”, para apo pas metingut? Kete mendje e kishe apo ta dhane demokratet e vertet, te cilet te bojkotuan ne menyre demonstrative? Kete mendje e kishe, apo ta dhane ata qe te moren per veshi dhe te thane: ndali horrat e tu per vandalizmat qe mund te benin?
  Pas kesaj deklarate e cila per mua eshte si kofini pas te vjelit, dikush thote qe Lulja jone eshte “Lider paqesor”? Une di te them vetem nje, gje edhe nese me kokfortesi do te vazhdonte te tregohej garip e luftenxites, “Cecua ka bicak”! Keni ber kaq zullume, sa qe nuk ju toleron kush me.

  Reply to this comment
 9. Jimi May 27, 21:46

  Po pse ato thirrjet e tua per cpuarje gomash per thyerje xhamash, per hedhjen e Rames ne Lane, per nxjerrjen e ministrit nga ministria me dhune dhe lincimin e tij nga falangat e tua, ishin thirrje per proteste dhe mbi te gjitha paqesore!? Ty more piciruk te duket vetja me i mencur se sovrani, te cilit mund t’ja shkasesh lehte? Ptu fare e keqe!

  Reply to this comment
 10. lejlek May 27, 22:00

  Te treohemi me realiste.Per kete veprim te matur dhe tejet qytetar ndaj protesueseve te dhunshem kryetari i PD z L Basha duhet falenderuar dhe peshndetur.
  Akt shume qytetar dhe me nje kulture te mirefillte evropiane .Rrespekte!

  Reply to this comment
 11. Viktima May 27, 22:22

  Po c’do beje ti o manekin,me nje qere njerez verdalle ? Po ata mutketjeret ku i kishte ? Vetem ai ligaveci i videobabales te ishte ngjitur pas bythe. Me ke do beje dhune ti,dhe qe na del sot si shpetimtar i kombit ?! Ike se s’kishe c’te beje ,pa nuk te lintel njeri te Ikje .

  Reply to this comment
 12. alphade May 28, 02:15

  Lejleku me komentin e tij,na MALLENGJEU ….! Koqegomari …..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*