Një ditë pas sulmit, Klodiana Lala dëshmon në prokurori

August 31, 2018 14:13

Një ditë pas sulmit, Klodiana Lala dëshmon në prokurori

Një ditë pas sulmit me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala, Prokuroria e Tiranës ka marrë dëshminë e vetë gazetares në kuadër të hetimeve që kanë nisur për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë.

Për mbi 3 orë, gazetarja Lala ka dhënë dëshminë e saj duke i qëndruar faktit se sulmi me armë mbi banesën e prindërve të saj është bërë për shkak të punës si gazetare, pasi nuk ka asnjë konflikt tjetër, as Lala dhe as familjarët e saj që ndodheshin në banesë në momentin e sulmit.

Banesa e prindërve të gazetares u qëllua me breshëri arme automatike në orët e para të së enjtes. Ky sulm ngjalli panik tek banorët mes të cilëve ishin edhe dy vajzat e gazetares.

Policia deri më tani nuk ka identifikuar asnjë si autor të dyshuar të kësaj ngjarjeje.

o.j/dita

August 31, 2018 14:13
Komento

8 Komente

 1. LORA August 31, 14:19

  Nga keta qe ishin ne banese kur ndodhi ngjarja,,,,te gjithe jane me aftesi te kufizuara qe u dashka te perfaqesohen nga kjo ,qe nuk ishte ne shtepi dhe qe nuk eshte pronare e shtepise !?
  Perse sot deshmia,,,,APO dje nuk dilte dita e perndise ?!?!?

  Reply to this comment
 2. Jam kurjoz ! August 31, 16:19

  ne femijerine e saj ,
  ne cilen Pulari eshte rritur

  Reply to this comment
 3. Alban August 31, 16:21

  KUR MAFIOZET THERRASIN KAPINI MAFIOZET !

  – Nuk merren shqiponjat me kukumjacka

  – Genje e genje se dicka do te mbetet nuk eshte gazetari…. eshte propagande gebelsiane !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pse do te qellonin me arme banesen e prinderve te nje gazetarjeje qe vetem gazetare nuk eshte!?
  Me gjeni nje kronike, me gjeni nje lajm, me gjeni nje analize me fakte, me gjeni nje mendim origjinal vetanak te Klodjana Lales ne nje gazete, televizion, nje media….
  Zero Absolute !
  Cinizmi i saj, toni diktues ala Fevziu e ala Zheji i saj, pretencat e saj ala Adriatik Palla e ala Besim Hajdarmataj …. sa ata qene ne kalin e kokaines e narko- trafikanteve te fshehur prej tyre nuk ishin te saj !
  Ishin te ketyre krimineleve qe nxirrnin ne pazarin mediatik shashkat e tyre per te fshehur rolin e tyre antiligjor e pazaret e felliqta me kriminele e mafioze shqiptare e nderkombetare me imunitet e impunitet te siguruar nga “ Banda e Gangstereve” e “ … Mafia krejt jashte kontrollit” e ligj mbi ligjin ne baze te kryeligjit te Luigjit te 14-te shqiptar Sali Berisha “ Ligji jam une” !
  Kjo eshte aresyeja pse ato media qe heshten dizinformuan me pagesa te majme te ketyre krye -Gangstereve e kryemafiozeve politike, biologjike, oligarkike e mediatike kur gazetaret e tyre qelloheshin me plumba ne mish e kur koleget e tyre qelloheshin me plumba verbal te kryevrasesit serial te Shqiperise, me dyfishin e viktimave te 46 vjet diktature barbare komuniste ne 13 vjet demokrature 24 karat Salikraci !
  Sapo u goditen cimkat e Klodjana Lales ne Kryeprokurorine e Shqiperise dhe te Tiranes “ shpatarja e antikrimit ala Llalla” ra ne heshtje, mbeti si radiostacioni pa antena dhe si celularet pa internet….
  A mund te duronte “ perendesha” e cinizmit, thashethemeve llallisto…. berishiste, nje situate te tille ku ajo te mos ishte as protagonistja e ekranit, as kukumjacka kobezeze e kazanit mediatik !?
  Papritur me kete fund vere me zheg afrikan qellohet me arme shtepia e prinderve te saj sikur ata e jo ajo te ishin gazetaret e shpataret e antikrimit ne Shqiperi.
  Pa u mbushur 24 ore nga deshtimi i turpshem i Babales Nr. 2 te Partise Babale, Ledio Bianku, vellai prej gruaje i Genci Korofillak Pollos, mbas deklarates rrenuese te vete Gjykates se Strasburgut, krejt lukunia e Partise se masakres se 2 prillit, te ekzekutimit ne tortura dhe zhdukjes se kufomes se atdhetarit Remzi Hoxha, e 10 000 te vrareve, sakatuarve te vetvrareve te Piramidave te Faraonit Sali Milloshi, te 26 masakruarve te Gerdecit, te 4 ekzekutuarve pa asnje faj, te dhjetra plagosurve dhe torturuarve te 21 janarit 2011, ne vetem 13 vjet Salikraci dhe aleates se tepsise se saj LSI, vrapuan me turravrap te derdhnin lot krokodili dhe klithje gerditese hijenash kunder qeverise dhe Edi Rames, duke zhurmuar hetimin dhe duke bere kryeprokurorin e kryegjykatesin sikur ta kishin organizuar vete Babalen Nr. 3 me “heroinen” e Llalles me dy L me pak ne mbiemrin e saj.
  Shoqatat e kazanit mediatik qe heshten dhe fshehen plagosjen me plumb ne mish te kolegut te tyre Fatos Mahmutaj me urdher te kryetarit de jure e de facto te PD-se dhe kryetarit te saj de jure sot Lulezim Basha zhveshen shpaten e mizave ala Don Kishoti i Mances kunder qeverise sikur ajo, Edi Rama e Fatmir Xhafaj te ishin bodigardet e prinderve te Klodjana Lales dhe te asaj vet.
  Kryemafjozet e Mafias krejt jashte kontrollit therrasin ne kupen e qiellit kapini mafiozet!
  Kryegangsteret e Bandes se Gangstereve cirren me gjithe fuqine e zerit te cjerrur e te shterur kapini Gangsteret !
  Kryehajnat e 25 miliarde eurove, me 600 milione vetem me nje dore ne Autostraden e Kusarise se Kombit kukasin kapeni hajdutin !
  Shoqatat e gazetareve te kazanit i bashkohen korit te kukumjackave sikur te ishte sulmuar shtepia apo te ishte plagosur ose gerrithur sado pak simboli i tyre Klodiana Lala e jo prinderit e saj qe nuk kane qene as nuk kane shkruar kurre ne gazete as shfaqur ne asnje ekran !
  Nje komedi tipike “ Shume zhurme per asgje!” e Shekspirit !
  Gojen dhe kukamat kobezeza te Klodjana Lales nuk i heshten Mafia dhe mafiozet qe u ndihmuan prej sekreteve qe Llalla Hajdarmataj e co. qe ia jepnin asaj!
  I heshti goditja e nokautit qe ua dha atyre Reforma ne Drejtesi dhe Vetingu dhe regjizoret e tyre Uashingtoni e Brukseli i dhane kryeprokurorit Adriatik Lllalla dhe kajmekamit te tij Besim Hajdarmataj qe per cdo aksion te fuqishem te policise kunder narkotrafikut njoftonin Sali Berishen dhe ai vepronte menjehere duke i dekonspiruar
  ato live ne gazetat e televizionet e kazanit .
  Po te ishte puna per te goditur gazetare te vertete antikrim, antidroge e antivrasje, Gangsteret dhe Mafia e vertete e Sali Berishes godisnin majen e gazetarise investigative te Shqiperise, Artan Hoxhen e jo nje laraske e kukuvajke cinike, por aspak gazetare si Lalen qe djallezisht e perdoren Llalla, Hajdarmataj … dhe Mafia e drogave te forta: kokaines dhe heroines me 90 e 613 kilogram kokaine 99.99 per qind te paster ne misionin e saj te vrasjes per se gjalli te miliona shqiptareve e evroperendimoreve!
  Klodiana Lala nuk eshte gje tjeter vecse Babalja e radhes e Partise Babale dhe Mafias krejt jashte kontrollit.
  Kam ndjekur vetem dy emisione te saj tek Klani dhe News 24 . Cinizmi i saj, akuzat e saj, toni sikur kishte celesat e Kutise Magjike te Sabeletodo= Gjithckaditeses dhe te se vertetes absolute … kukamat e saj kobezeza te ngjallnin krupe, neveri, gerdi deri ne vjellje!
  Ne vend te jepte fakte konkrete, informacione bindese, prova te pakundershtueshme, deshmi te qarta ala Artan HoXha me ze e figure per cka fliste ajo bente jo vetem kryehetuesen, kryprokuroren por edhe kryegjykatesen supreme me llogje Kavaje e pallavra plakash Sofratike tek Sakaku i te Marreve te Kadarese se madh .
  Askush si ajo nuk dha efektin e kundert te mesazhit te mbrapshte e cinik qe synonte te diktonte me zor a me hater, me hir a me pahir tek degjuesi e shikuesi e bente edhe me cinik e me alergjik me zerin e ngritur e tonet urdheruese e vendimarrese te dores e instances se fundit …
  Nje fakt flet me shume se nje ton me pallavra, eshte mesimi qe kam marre nga goja e babait te gazetarise moderne, bashkekohore dhe botuesi i mbretit te shtypit boteror “ The New York Times”, Sullzberger, ketu e 28 vjet me pare ne Seline e OKB- se ketu ne Nju Jork.
  Cdo lloj gazetarie tjeter eshte fake njuz e gazetari mashtruese pa asnje vlere !
  Eshte propagande ala Gebelsiane: Genje e Genje se dicka do te mbetet !
  Klodiana Lala nuk eshte gje tjeter vecse Babalja e radhes e Partise Babale dhe Mafias krejt jashte kontrollit !

  Reply to this comment
 4. orli August 31, 16:50

  Diku lexova qe drejte shtepise se babait te gazetares eshte qelluar rreth ores 03 pas mesnate dhe policia eshte njoftuar ne oren 06.40 te mengjesit, tani del se merret ne pyetje gazetarja qe shtepine e saj e ka diku tjeter dhe jo tezotet e shtepise qe per cudi e kane lajmeruar policine 3 ore e 40 minuta pas “ngjarjes”!!!!

  Reply to this comment
 5. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit August 31, 16:58

  eshte e drejte ajo qe thote ne koment lora.po edhe dicka tjeter.ngjarja ka ndodhur ne oren 3.00.njoftimi i policise ne 6.40.pse kjo vonese prej 3.ore e 40 minuta?.vellai jurist duhet ta dije qe sa me shume kohe kalon aq me shumehumbasin apo zveniten provat ne terren.sot del se vec njerezve te shtepise(babe,nene,vella,2 femije te klodit)paskan qene dhe dy miq te shtepise.ndersa klodi dhe i shoqi nuk kane qene.e dyshimte te jete per klodin kjo pune. megjithate te presim hetimet.mire bene qe e filluan me klodin ,por te jithe personat ne vendngjarje duhet te deponojne.

  Reply to this comment
 6. Alban August 31, 17:08

  Turp i madh! Kjo nuk eshte gazetare profesioniste, misioni i te ciles eshte pasqyrimi i te Vertetes.

  Kjo eshte nje kamikaze militante e perbindeshit te Trustit te Geshtenjave qe i vuri zjarrin Shqiperise …1997 !

  Reply to this comment
 7. demo August 31, 17:19

  Kjo do te kerkoje strehim politik ne mbreterine e bashkuar,BASHKIM FAMILJAR me burrin qe tash sa vjet jeton dhe punon atje.Kur te kopsiten Letrat,do te marre edhe femijet qe jetojne ne Domje,,edhe taten dhe mumen edhe vellain jurist ne burgun e Vaqarrit,edhe vjerrin dhe vjerren qe jetojne ne Itali.
  Kallashin e krimit do ta lere ke shtepia Tates.
  Kur qytetari te thote rrush,katunarja ka ngrene nje kosh.

  Reply to this comment
 8. kasemi September 1, 08:13

  Cfare pune ka prokuroria me klodianen kur nuk eshte cenuar fare ajo. Pse prokuroria nuk merret me objektin e goditjes, por me cfare thote nje gazetare llapaqene, e cila nuk le njeri pa marre ne goje, si dhe perpiqet te beje policin, prokurorin e gjyqtarin. Prokuroria te zbuloje e te denoje kete loje te ndyre qe luhet me qellim per perfitime politike e personale. Turp.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*