Një foto sa për një mijë fjalë!

May 29, 2016 10:00

Një foto sa për një mijë fjalë!

Të parandalosh një sulm terrorist në kohë, që mund t’i kishte marrë jetën dhjetëra personave të pafajshëm, është padyshim diçka për t’u krenuar dhe pse jo edhe për të pozuar.

Ky është edhe rasti i këtij ushtari që në pamje të parë duket sikur për bën shaka me një shok, të cilin e ka mbështetur pas murit.

kamikaziiii

Në fakt, Saad Ali Thabit është kthyer në një hero në Irak, pasi arriti të kapte në kohë një kamikaz, i cili kishte veshur eksploziv.

Gjithçka ndodhi vetëm pak sekonda përpara se ai vetëhidhej në erë një zonë të mbushur me njerëz.

kamikazi

E gjatë një operacioni të tillë, ajo që asnjë nuk prite të ndodhte ishte që, ky ushtarak të kthehej nga kamera e të buzëqeshte. Duhet të jetë ndjerë vërtetë shumë mirë me veten!

May 29, 2016 10:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*