Izeti ironizon postimin e Doktorit për Ali Pashën: Të dy kusarë dhe vrasës të pabesë, ndryshojnë vetëm nga mjekra

October 4, 2015 21:55

Izeti ironizon postimin e Doktorit për Ali Pashën: Të dy kusarë dhe vrasës të pabesë, ndryshojnë vetëm nga mjekra

Deputeti Sali Berisha poston shpesh foto të tij “si pa mendje” në FB.

Ai zakonisht fotografohet duke lexuar diçka, duke kapur telefonin ose duke lëçitur gazeta.

Këtë të djelë Doktori vendosi t’i kushtohet leximit.

“Duke lexuar librin “Ali Pashë Tepelena dhe Fillesat e Nacionalizmit Shqiptar” të Prof. Dr. Fedhon Meksit!”, shkruan ai në FB.

Fotoja është bërë në verandën e vilës së tij në Gjirin e Lalzit, të cilën Berisha nuk e fsheh më.

Postimi i tij ka shkaktuar reagime.

Një prej reagimeve vjen nga ish-truproja e tij Izet Haxhia që këtë herë e ironizon nga FB:

“U shkriva duke qeshë sot kur mora vesh se Saliu po lexon një libër për Ali Pashën dhe e quante patriot të madh, pas Skënderbeut. Hahaha… Aliu ka qenë plaçkitës, i pabesë dhe vrasës që ka luftuar vetëm për interesat e klanit të tij. Siç ka luftuar Sala për çifligun e tij me emrin PD që ua rrëmbeu me dredhi e pabesi dhe me ndihmën e Ramizit idealistëve të vërtetë të dhjetorit. Me plaçkitjen e PD-së Aliu pa mjekër dhe Sigurimi plaçkitën ëndrrat dhe shpresat e shqiptarëve për një vend evropian ligjor e demokratik… Për nacionalizmin e Aliut me mjekër le të flasin të tjerët që i dinë më mirë punët e tij. Po ky Aliu pa mjekër na flet edhe për nacionalizëm kur jo vetëm që nuk është nacionalist por e kundërta. Ky shkatërroi çdo gjë pas ardhjes në pushtet, i shiti naftë kasapit të Ballkanit, u dha territor detar grekërve, vuri në krye të Kishës Shqiptare një antishqiptar si vetja… Eh sa shumë bëma ka Aliu pa mjekër…”

October 4, 2015 21:55
Komento

28 Komente

 1. Bill Right October 4, 14:00

  MIre e ka qy, nje shtepi ne mes te tiranes, nje ne gji te lalzit e te tjera qe nuk I dime , veshjet edhe jeta lluks…thua me rrogen e deputetit??? Te pakten te deklaroje e te paguaje tatimet…se nga pamja e jashtme nuk po duket si farfanjak me 2 dhoma e guzhine…

  Reply to this comment
  • XIKE PAZARI October 5, 06:21

   Ky eshte injorant komplet. Sikurse edhe Fedhua nuk eshte historian, e ne kete kendveshtrim eshte edhe ai injorant. Me nje fjale nje injorant lexon librat e nje injoranti tjeter dhe produkti eshte superinjorance.

   Reply to this comment
   • raimond Vlonjati October 5, 17:46

    Me e keqja e Aliut ishte se ai ishte pro grek
    Psh ishte Aliu ai qe e lejoi ate priftin grek Thoma Etolin cili mallkonte gjuhen shqipe duke bredhur neper Shqiperi dhe qe e vrane fshataret e Myzeqese dhe Aliu i ndertoi kishen per nder te tij ne Ardenice , ku sot na dhkojn per cdo vit atje greket

    Reply to this comment
 2. XXL October 4, 15:33

  Qy nuk po lexon librin “Ali Pashe Tepelena dhe fillesat e nacionalizmit shqiptar”,ai eshte vetem titulli i kopertines.Brenda ketij titulli qy po lexon librin “Sal-uk-ari-bisha dhe vazhdimi i karrudizmit shpellar”, qe e mesojne permendesh mendjetredhurit e shqupizmes se si duhet te shpifin prapa shpines, te vjedhin,te vrasin dhe te bejne incestin tines.

  Reply to this comment
 3. lato October 4, 15:47

  Kshu ja prishi mendjen Dritero Agollit katunari.Kushedi si verdallisej ne Bllok me veprat e shokut Enver.

  Reply to this comment
  • andi October 4, 18:13

   Nje nga servilat me te neveritshem te bllokut ka ken Sali shpellari, me pisi i pisave ne te gjitha drejtimet per tu duke e per te shit pordhe. Sit me hajduti e krimineli qe me pislleqet e tija kerkon te pelyje te tjeret. Sala eshte basi e kujtusi. Ato qe ben vete kujton se i bejne te gjithe. Mendon se te gjithe jane si ai pa nder e erz njeriu. Mendon se te gjithe jane injorante e vetem ai i ditur. Po nje pis e jo me shume eshte. Dalt faret rraca e tij kudo qofte.

   Reply to this comment
 4. Sab October 4, 16:31

  Nje gje nuk kuptoj, kujt I duhet cfare ben berisha ne weekend? Kjo I intereson vetem berish psikopatit, qe te jete cdo dite viziv ne syte e njerezve. Mbasi ben gjithe politiken corap per interesat e tij meskine, del ne fundjave si burre I mire dhe I urte me liber ne dore, ” qe si ben keq as mizes” .
  Eshte lene I lire ky super kriminel dhe ne njerezit e thjeshte bejme lufte mediatike me kete plehre!!

  Reply to this comment
 5. shpatar October 4, 17:25

  Ky qe kur ju fute politikes shkatrimtare te vendit nuk ka lexuar asnje liber .Po te kishte lexuar do te ballafaqohej me ato qe ka bere .Do ti vinin mente dhe nuk do shkiste kaq poshte ne nje tradhetare te popullit .
  Kjo qe po bene(foto me liber ne dore ) me kujton fshataret shqiptare te kohes se Zogut kur takoheshin me te huajte (italjanet).Visheshin si intelektuale dhe mbanin tek xhepi i xhaketes ndonje trendafil .

  Reply to this comment
 6. luli i pd October 4, 21:25

  keshtu dilte foto dhe enveri dikur, ky vetem duke kopju ngeli, ska faj shkollen e partise ka bere, sekretar i larte po, komunist i thekur po, diktator vrases po se po, dhe se kuptoj pse e mbajne akoma ne pd.

  ky duhet te lexoje nga prapa hekurave jo ne lulishte!

  Reply to this comment
 7. shqiptari October 4, 21:48

  NA VJEN PER TE VJELLE KUR SHOHIM KETE FYTYRE TE SHPERLARE KRIMINELI .DERI KUR DO VAZHDOJE TE DALE NE GAZETE E TV. DERI KUUUUUURRRRRR ??????????

  Reply to this comment
 8. tradita October 4, 22:36

  sa i ulni vleren vehtes ju Te Gazetas Dita qe perpiqeni te luftoni Sali Berishen me elemente te tille si ky Izeti.Kur do ta kuptoni kete.Duke perdor kriminel et tille qe i pranojne vete krimet e tyre ju i beni nder Sali Berishes.Ai nuk eshet ne pushetet dhe njerezit mendojne se jetonin me mire kur ai ishte kryeminister. Ekonomia eshet interesi jetik i njerezve, ajo po bie cdo dite dhe kjo eshte nje humbje e madhe e shpreses qe paten njerezit. Pak ose aspak u interesojne akuzat tashme te bera bajate , per shitje nafte, pe shitje deti apo vresje.NjereIt e kuptojne s eketo jane akuza politike qe behen nga ish njerezit e Partise Punes dhe enveristet. Ndryshoni taktike.

  Reply to this comment
  • pilo October 5, 14:22

   ky “tradita” mund te jete brenda brekeve te saliut, s’ka mundesi tjeter se detin e shiti, parate jane atje tek vila, ndersa sherri do vazhdoje edhe kur Saliut te jene tret dhe kockat.

   Reply to this comment
  • Po,Po October 5, 17:00

   Paska edhe me shtaze se vete Saliu. Idjoti “Tradita” eshte duke i lepire tabanin e kembeve bajraktarit mesjetar te shpellave te Vucidolit. Sa turp,qe edhe keta e quajne veten shqiptare !

   Reply to this comment
 9. M A R K O October 4, 23:13

  Ky Ali Pasha i sotem…as sa topmuti i Pashait te dikurshem…

  Reply to this comment
 10. skifteri October 5, 01:47

  S.Berisha po lexon kete liber te Ali Pashes ,hahahaaa…!.. per te u’ bere imoral si Aliu ?…,perse nuk Lexon veprat e E.Hoxhes ?.. Per ti sherbyer popullit dhe ndertuar shqiperine ,apo tani pasi e dogji e vodhi ,e vrau ,e mboolli me droge ,kerkon si model hajdutrine dhe pabesin e A.Pashes me 40 hajdut !?…hajde Sali Qeni sa i pa bese paske qene!!!!!

  Reply to this comment
 11. Gita @ tradita October 5, 02:37

  O ti tradita, qenke tru boshe fare, o idjote pa tru…ti qenke me shku me dru ne vicidol. Kush e la Shqiperine ne kete derexhe mi te rafte kanceri ty edhe Salen e familjen e sales. E qelbet ate vend. Kryek.. Sali lejoi vjedhjen e dritave, vodhi arken e shtetit, vodhi miljarda me Chez, vodhi ne Rrugen e Kombit…po kush do ti laj keto o te fshifte mortja. Ju qe i dilni ne mbrojtje monstres se vicidolit ju dalte shpirti nga bytha.

  Reply to this comment
 12. Pensionisti October 5, 06:29

  Sa I shemtuar!!! Shume I shemtuar, shume I shkalluar shume I lig, shume zvarranik, eshte djalli vete.

  Reply to this comment
 13. sopiqoti October 5, 07:39

  Kur Ali pashe Tepelena ishte ” kacak ” dhe ndiqej per bemat etij nga ushtria turke,shpetimin e gjeti ke fshataret e fshatit Sopik te Pogonit.E shpetuan se po shpetonin nje hajdut,nje vrases .Sigurisht qe Sali Berisha e lexon me endje librin per Ali pashen se aty gjen veten e tij.
  Saliu nuk i pranon ne faqen e tij te FB ata qe ja thone ca te verteta per veten e tij dhe per ato brockulla qe ai poston.

  Reply to this comment
 14. sopiqoti October 5, 07:41

  Sopiqotet e shpetuan se nuk dinin qe po shpetonin nje hajdut,nje vraes.

  Reply to this comment
 15. Pellazgu October 5, 08:18

  Po më zhgënjen Berisha. E dija me kulturë, pavarësisht gjithçkaje. Sa për profesorin që ka bërë librin nuk ia vlen të flasim.
  Di më shumë Izeti që ka studiuar për drejtësi, sesa “histriani” Meksi. Si mundet që bëmat e një kusari dhe vrasësi gjakftohtë si Ali Tepelena të konsidetohen fillesat e nacionalizmit shqiptar. Pa e zgjatur për faktin se nacionalizmi nuk është vetëm dëshirë e individëve të një bashkësie për të nxjerrë në pah identitetin kombëtar, në një territor të caktuar që kjo bashkësi e pretendon të vetin, gjë që nuk ka asnjë lidhje me rastin e Ali Pashës, por kur flitet për nacionalizëm duhet të ekzistojë edhe blnjë platformë e hartuar nga elita e bashkësisë në fjalë. Kujtoni këtu platformën e nacinalizmit romantik të hartuar nga RILINDASIT tanë (mos i ngatërroni me “rilindarët” se s’ kanë asnjë lidhje), në qendër të së cilës ishte lashtësia e kombit shqiptar dhe himnizimi i figurës së Skënderbeut si figurë që do të mbante to një komb të ndarë në disa besime fetare.
  Aliu ishte një kusar, i cili nuk bënte dallim nëse shtronte në kamxhik shqiptarët, grekët apo turqit që ishin brenda pashallëkut të tij. Ashtu si Pasvanolluja në Bullgari, Aliu nuk donte t’i bindej sulltanit për interesa personale e jo i nxitur nga motive kombëtare.

  Reply to this comment
 16. E verteta October 5, 09:04

  Kryemafioz,kryemashtrues nje kerrme,nje bajge,nje kriminel ordiner,ja ky eshte Sali Muti.

  Reply to this comment
 17. E li October 5, 09:14

  Percares me te madh nuk ka pas Shqiperia,gojendyre dhe kriminel I qelbet.

  Reply to this comment
 18. Mark .uk October 5, 12:26

  Gabimin ma te madh Berisha beri qe muar shume karaduz te pa bese si puna e Izet Haxhis.

  Reply to this comment
 19. Toni October 5, 12:51

  Te kete te njejtin fund si pashai….

  Reply to this comment
 20. Zonja Milo October 5, 13:26

  Saliu ,eshte djalli i shqiperise,gjarperi me helmus ne bote .I vafte shpirti ne ferre nji ore e me pare ,per te gjitha te keqijat qe i ka bere ketij populli.Po mire ,ore njerez,Po c,far po lexon ky kriminel,apo Po lexon Sa krime ka bere gjer me sot se nuk i mban mend.- C,fytyre e shemtuar!

  Reply to this comment
 21. xha Beqo October 5, 15:18

  Keta me duket nuk jane pellazge as Saliu as Aliu

  Reply to this comment
 22. petrika October 5, 16:02

  Per fatin tone te keq ,shqiptaret kane patur dhe kane shume armiq brenda radheve te tyre e per pese lek qe u jep armiku,ata shesin jo vetem nene e baba,por gjith popullin e atdheun.Nje rrenegat i tille ka qene edhe Ballaban pasha,por ai kishte nje fije burrerije dhe ndershmerie,se me tradhetine e tij ai i dolli hapur Skenderbeut,ballperballe,kurse ky qeni i vicidolit,te ka qejf kur ja kthen kurrizin dhe ai te ngul thiken pas shpine.Te vret naten e te qan diten.Krimet qe ka bere Saliu ne shqiperi,me siguri qe nje dite do ti paguaje,vetam se duhet dhe pak durim.

  Reply to this comment
 23. lato October 5, 17:49

  Shihni ketu kush ishte Ali shqiptarovrasesi ! https://www.youtube.com/watch?v=JW1JvJ7Wq7s

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*