“Një gjyqtar i përfshirë në shantazhin ndaj Xhafës, ja ç’bëri ai”

May 21, 2018 22:21

“Një gjyqtar i përfshirë në shantazhin ndaj Xhafës, ja ç’bëri ai”

 

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, në Ora News, tha se në atë që ai e quan shantazh ndaj Fatmir Xhafajt, është përfshirë edhe një gjyqtar që ka shkuar në Itali duke kërkuar dosjen e Agron Xhafajt.

Unë po ju them me bindje dhe informacion, emra nuk kam, po ju them që është një gjyqtar që ka shkuar edhe në Gjykatën e Kasacionit në Itali dhe ka kërkuar dosjen e të dënuarit, Agron Xhafaj në Itali.

Kërkesat në Itali lënë gjurmë. Kur kam deklaruar ditën e premte kam pasur këtë informacion. Ndaj këtij procesi shantazhimi janë bërë bashkë interesa politikanësh të korruptuar dhe gjyqtarë të cilët është jo vetëm drejtuesi i reformës në drejtësi, por është një prej ideatorëve të vettingut në drejtësi.

Këtu ka të bëjë me një shantazhim të ministrit aktual të Brendshëm edhe me punën e tij për reformën në drejtësi.

Ka interesa kriminale të subjekteve të caktuara të lidhura me eksponentë të PD-së që janë në hetim e sipër nga organet e Policisë së Shtetit. Gjyqtari është ende në sistem”, tha Balla.

a.s/dita

May 21, 2018 22:21
Komento

10 Komente

 1. Kaçi i zi May 21, 22:27

  Gjyqtaret ne masen 90% jane grupi i interesit me te interesuar qe kjo qeveri te largohet.

  Reply to this comment
 2. Arben May 21, 23:00

  Te pakten per periudhen nga viti 2000 kur dhe njihet nga opinioni i gjere Z. F Xhafaj eshte nje nga politikanet me te paperlyer. Ideatoret ishin aleatet tane qe jane sulmuar ne menyren me te eger, por pa diskutim promotori i reformes se shkelqyer ne drejtesi ishte ministri aktual i brendshem. Reforma eshte ne sintoni te plote me situaten aktuale,nuk kishte rrugedalje tjeter shqiperia nga korrupsioni dhe tentakulat e oktapodit politik e pushtetar mafioz, reforma ne drejtesi ishte e vetmja menyre per te mos shkuar keq e me keq gjerat. Shume nga te korruptuarit qofte ne politike e sistemin e drejtesise nuk e kane besuar kurre se sa serioze eshte kjo reforme dhe me mendjelehtesi e kane shtyre me mendimin se politika do e pengoje si cdo here, por rezultatet e para jane totalisht demoralizuese. Respekt per magjistratet e ndershem dhe per ato te cilet per shkak te presionit te politikes dhe pushtetit te korruptuar e kane patur te pamundur te ushtroje me ndershmeri funksionin e tyre por edhe ata qe mund te kene mbyllur njerin sy, jo per shkaqe korrupsioni. Eshte e turpshme te sulmohet nje politikan dhe minister i suksesshem, vetem e vetem se vellai i tij para 15 vitesh qenka denuar ne itali. Edhe tek video pergjimi nqf eshte real, vellai i ministrit ishte i shqetesuar per ate qe kishte bere dhe synonte ti shmangej normalisht me takt edhe per shkak te keqardhjes bashkeqytetarit per denimin dhe gjendjen qe ai i paraqiste.

  Reply to this comment
 3. Arritjet e pd May 22, 00:59

  Plotesisht e besueshme qe gjyqtaret Jane te korruptuar 99. 99 perqind
  Keto jane arritjet e PDse te sali pushtit bashke me katrauret qe i vijne nga pas

  Reply to this comment
 4. Dridhe me lesh Monike. May 22, 01:03

  Qenka trashur zullumi shume, eshte per t’u shkerdhyer nonat, motrat dhe grate ketyre bythe-qireve qe punojne per Saliun, kunder Shtetit Ligjor dhe shqiptareve.
  Qellimi i Berishovicit eshte i qarte:
  – Rremuje, pasiguri dhe sulme ne prag te dates qe vendet anetare te BE ne qershor do te pranojne ose hapjen e negociatave me Shqiperine.
  – Me dorheqjen e Fatmir Xhafes sulmohet direkt reforma ne Drejtesi dhe Vetingu, qe i kane kallur daten Sali Serbit dhe Shqu-pisave te tjere, pa lene menjane ketu Lesh e Line e Like-Mones.
  Antishqiptaret pro ruso-serbet kane dale hapur, u duhet treguar vendi ne Burgun 313.

  Reply to this comment
 5. Syrja Qarri May 22, 01:53

  Kurse kur shkonin Agacet e qeverise per te marre dokumenta per pafajesine ( te sajuara dhe keq fare) per Roshin dhe Tahirin ishin per t’u lavderuar o Balle palla?

  Reply to this comment
 6. Arben May 22, 06:36

  Agron Xhafa nuk trafikonte hashash..

  Jane armiq te popullit ata qe thone

  Ndryshe

  Reply to this comment
 7. info analitike May 22, 06:48

  Kush e thote qy i denuari per shpifje? Hajdeni ore ne vere se u bere qesharake Duke mbrojtur nje trafikant te njohur ne Vlore e matane detit. Shyqyr qe e denoi nje gjykate italiane se ketu do te ishit ngritur me “fajin e la Saliu”

  Reply to this comment
  • s.g. May 22, 09:28

   Po të ishte Agron Xh. trafikant i vërtet droge pra i rangut me Kuliqat jo se do denohej nga Sali pordhqi por do të mbrohej nga drejtësia ma kriminale që ka patur ndonjiherë vendi

   Reply to this comment
 8. Arbeni May 22, 08:43

  Shantazhin ndaj Xhafes? Ha ha ha ha…shantazhi eshte i gjithe i Xhafes qe me nje pushtet te lidhur me drogen si mishi me thoin po mundohet me gjithe menyrat te fshehin te vertetat per vellain trafikant droge te ministrit tashme qesharak te brendeshem. Kot e kane, bytha e zbuluar e kesaj qeverie trafiku droge nuk mbulohet dot me gazeta si letra higjenike.

  Reply to this comment
 9. TNK May 22, 10:22

  NE VEMENDJE TE TE PERNDJEKURVE POLITIKE: Bijet dhe bijat e te perndjekurve politike ne Shqiperi pas vitit 1990 u derguan ne Universitetin e famshem “PUPULUS NIGRA” (plepi i zi) nga ku moren mesimet e nevojeshme per tu kthyer nder kriminelet me te medhenje te kombit Shqipetar ne shekuj,duke u bere protagoniste ne mbrojtjen e krimit,korrupsionit,vjedhejve ,vrasjeve prostitucionit. Me sa kuptohet Enveri paska pase te drejte,kjo e vertetuar me vepra nga pasardhesit tuaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*