Një grafit për të ilustruar atë që po ndodh në Italinë fqinje

May 12, 2018 08:56

Një grafit për të ilustruar atë që po ndodh në Italinë fqinje

Ky grafit i përdorur në rrugët e Italisë pëcjelle klimën politike në Italinë fqinje.

Bloomberg shkruan se me marrëveshjen mes lëvizjes Pesë Yje dhe Legës së Matteo Salvinit, vendi ra në duart e populizmit.

Sipas medias në fjalë, pas Brexit dhe Trump, ky është rasti i tretë në Perëndim që populizmi dhe forcat antiestablishment marrin kontrollin.

Grafiti në fjalë është një ide shumë interesante për të përcjellë edhe në Shqipëri puthjen Rama – Basha në maj të vitit të kaluar.

Ndoshta i vetmi ndryshim është se këta të dy nuk i bashkon populizmi – shkruan portali ResPublica.

n.s. / dita

 

May 12, 2018 08:56
Komento

2 Komente

 1. . May 12, 09:26

  ResPublika qenka maja gazetarise analitike albaneze pse s’thua
  Njohurite e gjymtuara te shumices gazetareve tone veshtire t’i orientojne publikut ndonje veshtrim per se mbari ne zhvillimet qe kalojme, vecse si te shqyejne nj-tj.

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi May 12, 12:39

  Futja pordhes. E gjetet nje lidhje dhe me Shqiperine? Pse gjithmone kjo mani qe cdo lloj merde qe behet jashte te na i bini ne Shqiperi!? Marreveshja Rama-Basha nuk ishte nje mareveshje per te ndare pushtet, por nje detyrim i iponuar nga “buldozeri” amerikan per mos lejuar precipitimin e situates te destabilotetit qe synonte opozita kunder reformes ne drejtesi dhe nos lejimin e nderhyrjes ruse ne punet e Shqiperise si ne Maqedoni dhe Mal te zi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*