Bumçi, Noka e Ristani, sërish në qelinë e kryebashkiakut Mziu

January 10, 2014 13:09

Bumçi, Noka e Ristani, sërish në qelinë e kryebashkiakut Mziu

Deputetët e Partisë Demokratike kanë vizituar sërish në burg kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Arben Ristani, Flamur Noka dhe Aldo Bumçi i kanë bërë një vizitë sot në burgun 302 kryebashkiakut të Kazës, i cili 20 dhjetor 2013 për shpërdorim detyre. Ai akuzohet për pabarazi në tenderin e rrugës Valias i Ri- Laknas. Seanca gjyqësore ndaj Mziut do të zhvillohet në 13 janar.

Kjo është vizita e dytë që një grup deputetësh demokratë i bëjnë Mziut në burg. Në 30 dhjetor, tre deputetë demokratë: Ristani, Bumçi dhe Tafaj vizituan Mziun në qeli.  Bumçi, në një deklaratë për mediat e cilësoi arrestimin e Mziut si politik dhe në shkelje të ligjit.

 

January 10, 2014 13:09
Komento

23 Komente

 1. Emil December 30, 20:40

  Hyne dhe dolen perseri??????

  Reply to this comment
 2. Naim Frasheri December 30, 20:42

  Nuk e Kane Vizituar Debutetet Xhelal Ziun,Po Korieret e Shkerdhenit,i kane cuar lajm se po foli mund te Pije ndonje Uje te Gabuar dhe Semuret,ndaj Shiku duhet ta marre ne mbrojte ate te Ziun,se mos e cojne te takoj Oldashin, Pashkon ose Trebisken.
  Ky ka qene besoj une qellimi i Vizites se Koriereve te Salgites.

  Reply to this comment
 3. Toni i Madhe... December 30, 20:58

  Do benin mire keta te PD qe te benin nje vizite edhe neser ketije Mi-ziut me nje shporte ku
  te mos mungoje rakia dhe mishi i gjelit detit,ah mor XHe-lali çfare i ke bere vetes…….

  Reply to this comment
 4. . December 30, 21:24

  Kete Aldo “mjeker kurti karoni” …. gjithmone Plaku i Marre s-Ali Efendiu e ka perdorur sa here kerkon te fshehe krimet dhe vjedhjet e familjes tij.

  Tani Plaku i Marre ka prej shpie ne rruge dhe flet “gjoja” per te mbrojtur hajdutin Mziun, nga frika se Ai mund te nxjerre emrin e Shkelzen Qumeshtorit, pra arrestimn e tij.

  Reply to this comment
 5. sali December 30, 21:52

  Ndoshta kontrolluan a ka nanje biruce te lire per ta.se shpejt po ju vjen radha

  Reply to this comment
 6. SHQIPTARI December 30, 22:07

  NE ASNJE VEND TE BOTES NUK LEJOHET TE TAKOHEN ME TE ARRESTUARIN PA MBARUAR HETIMI DHE GJYKIMI !!KJO NDOSH VETEM NE SHQIPERI SEPSE QEVERIA DHE TE ZGJEDHURIT JANE TE KORRUPTUAR!!

  Reply to this comment
  • Ilir January 10, 13:30

   Keta lane ne gjykim te lire gjyqtarin dhe prokurorin e Pukes, ne nje ceshtje ku deshmitaret qe mbahen nen arrest jane kyc per gjykimin.
   Tani ne gjendje te lire, keta miqte e kane me te lehte te veprojne, e ti thua per takimin ne qeli.

   Ne rrojme ne Afganistan ti flet kot.

   Reply to this comment
 7. Malo December 31, 00:55

  Keta korjer te familjes kane shkuar te Mziu per ti dhene mbeshtetje dhe jane te indinjuar pse eshte futur ne burg nje hajdut. Po a mund te quhen deputet keta monstra. Mire qe shkojne atje me porosi, por te pakten te heshtin. Por keta duhet te dine se lista e hajduteve qe do futen ne burg do te jete shume e gjate dhe kane per tu lodhur shume.

  Reply to this comment
 8. Dan December 31, 01:39

  Qenkeni kujtuar vone per shkelje te ligjit ju te PD’s ku ishit dje qe benit te pa beren maskarenj me zile.

  Reply to this comment
 9. arjan January 10, 13:22

  Aldo Zhulali (Bumci) dhe Ristani shkojne per te pare kushtet e qelvie per interes te tyre, se ku i dihet mund te shkojne edhe ata me Mziun me i interesuar eshte Bumci per kushtet ne qeli, se Ristani i di kushtet e qelive se i ka provuar ne kohen e Berishes si hajdut dhe falsifikator

  Reply to this comment
 10. beni January 10, 14:00

  fytyrat e poshtra dhe qesharake te ketyre qelbanikeve qe shkaterruan vendin. kujt I plasi ketokete lloj llumi kane dhe tani do te vizitojne me shpesh burgjet…edhe kur te futet krimineli berisha dio te flene tek dera e burgut qelbesirat

  Reply to this comment
 11. Naftetar Vjeter January 10, 14:56

  Po i mbani dhe keta monstra se dhe ata aty e kane vendin se kane bere zullume sa te duash dhe ca po mbrojne Doktor Profesor Hajdut Xhelalin ne tra qe se ka shokun.

  Reply to this comment
 12. SHQIPTARI January 10, 16:46

  NE ASNJE VEND TE BOTES NUK LEJOHET TE TAKOHEN ATA QE JANE NE HETIM!!KJO NDODH NE SHQIPERI SEPSE ESHTE SHTET DIKTATORIAL DHE I KORRUPTUAR!!!

  Reply to this comment
 13. artani January 10, 18:13

  Po bejne nxemjen.

  Reply to this comment
 14. barba January 10, 18:19

  i pane dhomat ku do vene vete?

  Reply to this comment
 15. Mark uk January 10, 18:33

  Jam i sigurt se te gjith ju dhe ata qe do komentojn ma vone keni qene ne burgun e Bences ne Tepelen per te pare Fatos Nanon te denuar per vjedhje.Tani nuk leni gja pa thene per Nanon.Asnjeher nuk thoni se per kryebashkiakun e Vlore te akuzuar dhe qe niqet ne gjendje te lire i akuzuar edhe ky per te njejtat gjera,dhe Rama ben edhe foto.

  Reply to this comment
 16. I.Troplini January 10, 18:44

  A ka opozite me qokatore se kjo e Bumcve, e Ristaneve dhe e Mulit?? A ka nivel me te ulet kulturor dhe dinjiteti, se pacavure si keta? Bumcet jane ata qe deri dje funksionon si llustraxhi kepucesh te djalit te kryeplakut nga shpellat e Vucidolit. Ristanet jane ata pijanecet ordinere qe perdhunojne foltoret e kuvendit me gjuhen e trashe nga rakija. Jane ata qe vjedhin rezultatin e zgjedhjeve dhe deformojne vullnetin e votuesit shqiptar.
  Ndersa per Mulin, nuk ja vlen te flasesh sepse cdo fjale eshte e tepert.
  Nuk ka shtet ne kete kontinentin tone qe ka “politikane” si keta.Nuk ka politikane europiane qe shkojne ne grup te vizitojne nje te pandehur dhe pasi dalin nga dhomat e vizites, bejne deklarata politike per te intimiduar drejtesine.
  Kush ka kete llum turkoshak si “pari politike”, nuk ka nevoje per hasem.

  Reply to this comment
 17. Aliu nga Selenic January 10, 19:05

  Me kot mundohen ti japin ngjyrim politik Xhelal Mziut. Arrestimi i tije nuk eshte bere per aspekt politik pore per venje dore ne pasuin e popullit. Ne ket mersele nuk eshte vetem Mezio pore shume si Meziu. Ata qe e takojne me shume e takojne nga friga se ndofta ne hetusi ne kuandrin e lehtesirave munde qe Meziu te shperthej ne te verteta te cilet do rrisnin valen e arrestimeve ne kuader te lhetsirave per Meziun.Kjo eshte edhe arsyeja qe ata e takojne dhe kjo eshte edhe arsyeja qe at bejne presion qe meziu te veshet me petkun politik per ti shp[etuar pervetsimeve qe ka bere gjat mandatit te tije.
  Ne se prokuroria e liron Meziun ose e lejon hetim ne gjendje te lire athere ose prokuroria eshte e pa afte ti shkoj ceshtjes deri ne funde ose Meziu ka afrua gjera te tjera qe munde edhe ti tregoje.
  Une deshiroi qe ai te mos ket asnje problem, pore ne kete situat ku jemi zhytur veshtire qe meziu te dale i paster.!

  Reply to this comment
 18. prenge sherri January 10, 19:27

  PO BOHEN GATI PER TU FUTUR VETE DHE PO SHIKOJNE KUSHTET KA MUNDESI TE BEJNE NDONJE PETICION PER KUSHTET TEK SHOKU SALI.SEPSE JON BO ME U QA HALLIN U THAU KRAHET SIC DUKET MUZIU SE HASHIN NDONJE QOFTE ANDEJ NGA BLLOQET.

  Reply to this comment
 19. emi January 11, 05:13

  Hajdutet i japin kur ajo hajdutit te ri

  Reply to this comment
 20. ALBANO January 11, 12:18

  ceshtje kjo qeveri , ? ASJNJE NUK KA TE DREJTE TE HYJE NE BURG PA U MARRE VENDIMI NGA GJUKATA /PA U DENUAR //////VETEM AVOKATI I VET //////JANE STUDENTA KETO TE BURGUT APO JANE SHOKE /////TE MBAHET NE BURG DHE TE TREGOJE TE GJITHA PISELLIQET QE KANE BERE TE GJITHE //////DHE MOS LEJOHEN KETO PALACO TE BEJNE NDONJE PISELLIK////TE GJITHE NE BURG /////SE EDHE KETO KANE NDONJE GJE QE FSHEHIN

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim