Një i burgosur pretendon se është djali dhe trashëgimtari i Prince

May 11, 2016 11:59

Një i burgosur pretendon se është djali dhe trashëgimtari i Prince

Një i burgosur, 39 vjeç, deklaron se është djali i muzikantit legjendar Prince dhe mund të bëhet një nga trashëgimtarët e pasurisë së tij.

Carlin Q. Williams, nga qyteti i Kanzasit në Misuri kërkon t’i bëhet testi i ADN-së për të vërtetuar që është djali i Prince, sipas një dokumenti të regjistruar në gjykatë nga avokati i tij.

Ai hedh poshtë deklaratën e më parshme të motrës së këngëtarit, Tyka Nelson, që pohonte se ai nuk kishte fëmijë.

Sipas këtij dokumenti, Carlin Williams mund të jetë trashëgimtari i vetëm ligjor i Prince, i cili vdiq më 21 prill në moshën 57 vjeçare, pa lenë një testament.

Williams është aktualisht në burg në Firence të Kolorados për mbajtje arme pa leje në një veturë të vjedhur dhe del nga purgu në fund të vitit 2020.

May 11, 2016 11:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?