Një javë nga vizita e Vuçiçit në Shqipëri, Thaçi takim me Ramën

March 1, 2019 10:27

Një javë nga vizita e Vuçiçit në Shqipëri, Thaçi takim me Ramën

Teksa ka mbetur vetëm pak ditë nga vizita e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Shqipëri, e cila është parashikuar më 7-8 mars, kreu i shtetit të Kosovës është fotografuar mbrëmë rrugëve të Tiranës.

Në media ka qarkulluar lajmi se Thaçi dhe Rama kanë darkuar në një lokal në qendër të kryeqytetit. Pas shëtitjes së tij në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Thaçi është ulur më pas për të darkuar me Ramën.

Takimi në mjedise të tilla jo zyrtare është i dyti pas atij në shtëpinë e re të presidentit të Kosovës në Prishtinë, ku Rama ishte prezent dhe shpërndau edhe një foto.

Theksojmë se Rama dhe Thaçi janë koordinuar kohët e fundit për çështjen e marrëveshjes me Serbinë dhe për këtë janë tepër të lakuar për afrimitetin e tyre.

March 1, 2019 10:27
Komento

12 Komente

 1. bart72 March 1, 12:57

  Ho ju qifte Kina rrobet ho komunista te qelbur

  Reply to this comment
  • **** March 1, 13:56

   Zogiste dhe Esadiste dhe Mitatiste tradhetare. Komunizmi jua q.. nenat te gjitheve. Ne Spac e ne Tepelene i degdisi gjithe filoserbet

   Reply to this comment
   • Nje Shqiptar March 1, 15:59

    Fiks keshtu na do edhe serbi edhe greku, madje edhe turku, duke ua “bere” shqiptari -shqiptarit. Dhe ia kane arritur me sukses. Thirrini mendjes o shqiptare se ne radhe te pare jeni shqiptare , pastaj keni bindjet tuaja, por qe te punojne per te miren e kombit dhe jo ne interes te armikut.

    Reply to this comment
  • sopiqoti March 1, 23:35

   Fjala JOTE ne qenef vafte,

   Reply to this comment
 2. Soni March 1, 13:29

  RESPEKTE për HASHIM THAÇIN ! ! NEVERI dhe URREJTJE për PD KRIMIN dhe LSI ZHVATJEN!

  Reply to this comment
 3. do ta hajë macia pallosh March 1, 13:34

  o bart72 të gjith komentet e tua shum ke qirë me rop shpia këta komunistat mos qi shum orr burr se sdotëkesh fuqi të qish gruan apo të dashur tënde se do ta qijnë të tjerët o alen delon i shqipërisë

  Reply to this comment
 4. mirel March 1, 13:57

  Hapur fare..

  Reply to this comment
 5. bart72 March 1, 15:22

  Ho kelyshat e kuq ho tradhtaret e kombit shqiptar e keni nga baballaret tuaj ta shisni Shqiperin e ti vrisni e ti shisni trojet shqiptare ho zoti ju pafte juve dhe ju vrafte ho legena ho pushta e kuq ho bythe ylla

  Reply to this comment
 6. Dardan March 1, 15:44

  Komunat serbe ne Kosove nuk mbrohen nga tastiera e lap-topit, por duke shkuar ne frontin e luftes qe do te hape Rusia dhe Serbia pas tradhtise se Trump-it ndaj Kosoves dhe Shqiperise. Lerini politikanet te bejne punen e tyre ne favor te bashkimit te Kosoves me trungun ame- Shqiperine.

  Reply to this comment
 7. Lili March 1, 22:55

  Shqiptaret duhet te pregaditen, cdo brez nje lufte e bene, keshtu eshte kur ke pune me tradhtare, duhet cdo brez me ndertuar ate qe brezi i maparshme prishi…ju kujtohet koha kur bashkimi ishte bere po u prish nga miqesia me slavokomunistet,prape jemi n’ate pike ku slavokomunistet e ri te shqiptarise presin mugoshin e ri ne Tirane..

  Reply to this comment
 8. bart72 March 1, 23:06

  Ho rrobet ho Macija Po
  Ty Enveri ti ka qire rrobet qe flet kaq bukur

  Reply to this comment
 9. fery March 2, 08:27

  Thaci mendon se duke bertitur si dikur Sali Berisha mund te fitoje simpatine e popullit te Kosoves ne perkrahjen e idese se tije te korigjimit te kufijve mese Kosoves dhe Serbise . Ishte anakronike nga Ana e tije sepse, per t’u bertitur qytetareve te Kosoves Thaci zgjodhi Tiranen dhe jo Prishtinen
  A mose ishte kjo edhe nji tregues qe Thaci se ka mbeshtetjen e 95 % te popullit te Kosoves per korigjim kufijsh andaj dhe as guximin se ka te dele para qytetareve te vete por shkone ne Tirane ” me i ra samarit , per te kuptuar gomari ”
  Jo z. President Jo , kjo ide e Vuciqit dhe e yte s ka shane te kaloje sepse ti ke genjyer popullin tend, ti ke genjyer votuesit tu dhe mbi te gjitha , ke genjyer Ameriken

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim