Një javë pasi Zuckerberg zbuloi vizionin e tij të ri, “Facebook” humb dy drejtues të lartë

March 15, 2019 16:26

Një javë pasi Zuckerberg zbuloi vizionin e tij të ri, “Facebook” humb dy drejtues të lartë

Themeluesi i “Facebook”, Mark Zuckerberg ka njoftuar largimin nga puna të drejtori i Marrëdhënieve Publike të rrjetit social, Chris Cox dhe drejtorit të WhatsApp, Chris Daniels. Ende nuk është dhënë asnjë shpjegim për largimin e tyre.

Cox u bë pjesë e kompanisë në vitin 2005, rreth një vit pas themelimit të “Facebook”, ndërsa Daniels mori titullin e tij si drejtor para një viti.

Këto ndryshime erdhën pasi Zuckerberg kërkon të transformojë Facebook në një platformë private të fokusuar. Këtë javë, rrjetet gjigande si WhatsApp, Instagram dhe Facebook kanë patur ndërprerje, gjë që ka shqetësuar përdoruesit.

Chris Cox tha se po punonin për ta rregulluar, por “New York Times” publikoi një raport ku tregonte se Facebook është nën hetim pasi është përfshirë sërish në skandalin e shpërndarjes së të dhënave.

l.h/ dita

March 15, 2019 16:26
Komento

1 Koment

Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?