Një krahasim i postimeve të Tusk pas takimeve me Ramën dhe Zaevin

September 17, 2019 16:57

Një krahasim i postimeve të Tusk pas takimeve me Ramën dhe Zaevin

Mesazhet që Tusk dha për Shqipërinë dhe Maqedoninë që i vizitoi në të njëjtën ditë janë të ndryshme

Përzemërsia e Tusk në Shkup ishte e dukshme, kurse në Tiranë sikleti i zyrtarit të lartë duket edhe në foto.

Mund të krahasohen ato që ai ka shkruar në llogarinë personate në Twitter.

Pasi takoi kryeministrin Zaev Presidenti i Këshillit të Europës shkroi:

“Shkupi është vendi më i mirë i mundshëm ku do të dëshiroja t’u bëj thirrje udhëheqësve të Bashkimit Evropian: Tani ju bëni pjesën tuaj. Sepse Maqedonia e Veriut tashmë ka bërë pjesën e saj”.

Mesazhi është i prerë dhe i qartë Maqedonia i ka bërë detyrat, tani kryetarët e shteteve të BE duhet të marrin përgjegjësi.

Ndërsa pas takimit me kryeministrin me atlete të Shqipërisë, tonet e Presidentit të Këshillit të Europës kanë politesën e zakonshme.

d.a. / dita

September 17, 2019 16:57
Komento

2 Komente

 1. ShkoDrani September 18, 00:56

  Kur i shof atletet me njallwt nje deshir me nga vrap…. s ma larg te jet e mundun…

  Reply to this comment
 2. info analitike September 18, 10:54

  Cfare mund te mendoje nje njeri normal kur takon nje karagjoz kriekaqol?
  Nje qe sukseset e tija i ka vec imagjinare e qe fale pushtetit qe iu servir qe nga Fatos nano arriti te beje realitet disa nga hajvanlleqet qe kishte ne mendje. Shqiperia sot i ngjet nje produkti te nje te cmenduri qe vazhdon traditen e te cmendurit te diktatures duke shkaterruar vendin e duke i detyruar njerezit qe ta braktisin ate ne mase.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim