Një kroçierë gjigante derdh ujërat e zeza në plazhin e Sarandës

August 5, 2017 08:24

Një kroçierë gjigante derdh ujërat e zeza në plazhin e Sarandës

Duket se problemet me Sarandën nuk mbyllen. Nuk kanë kaluar vetëm 10 ditë nga shpërthimi i ujërave të zeza në plazhin e Ksamilit, një tjetër goditje ka marrë plazhi i Sarandës po nga ujërat e zeza.

Këtë herë është një kroçiere gjigante që ka ndaluar të premten në Portin e Sarandës dhe në largim ka derdhur ujërat e zeza në detin Jon, në afërsi të plazhit të Sarandës.

Banorët dhe pushuesit kanë filmuar momentin kur nga kjo anije gjigante zbrazen ujërat e zeza drejt e në det, pa pyetur nëse shumë pranë saj pushojnë qytetarët e tjerë që vizitojnë këtë zonë.

“MSC Poesia është kroçere që ka ndaluar ditën e premte në qytetin e Sarandës. Një vend që tërheq shumë ka qenë qyteti bregdetar për kroçere të ndryshme gjatë këtij viti dhe vitin e kaluar, por nëse të gjithë prisnin që turistët t’i sillnin sado pak përfitime qytetit, krejt e kundërta ka ndodhur.

Kroçereja MSC POESIA derdh mbetjet e saj të neveritshme në breg të Sarandës, pak para se të largohej. Pamjet janë të shëmtuara dhe rrëqethëse. A duhet të mbajë dikush përgjegjësi për këtë?”, shkruajnë banorë e pushues të Sarandës në mediat sociale duke denoncuar veprimin skandaloz dhe të dënueshëm të kroçeres më turistë të huaj.

August 5, 2017 08:24
Komento

14 Komente

 1. enverdjali August 5, 09:30

  Po MUTI te MUTI shkon…. po gjobiteni pra!! e gjobisni dot?? Po nuk e gjobisni dot se jeni MUTERA e perkesisoj MUTI do shkoje te MUTI.

  Reply to this comment
  • Timi August 5, 18:22

   Veper e Greqise qe do te shkaterroje plazhet tona. Qeveria ta hedhe ne gjygjkete krociere dhe ti marre para ketyre bastardeve qe hedhin mbeturinat ne plazhet tona. Duhet veprim i qeverise. Qeveria nuk duhet te skoje me leje. Nuk ka leje per qeverine e vendit apo relaksim e pushim pas zgjedhjeve. Vendi do qeverisje 24 ore, 365 dite. Te ngrohen te gjithe strukturat e shtetit ne kembe sepse po na djegin e hedhin m.tera ne vendin tone te bukur. Sigurisht qe eshte veper e fqinjeve.

   Reply to this comment
 2. Kush ve bast jonulla vdes ne gusht August 5, 10:31

  Jane bythzinjet e “greqis”te importuar nga azia qe na mbin ne dere

  Reply to this comment
 3. shqip August 5, 13:15

  Ne ndonje vend tjeter do sekuestronin kroçieren me gjithe marinare . Kompania do hidhte parate per demin . Si dhe ne arbitrazh do rimborsonte shtetin me gjithe bizneset . Po mqs jemi te “M”…, asgje nuk do ndodhe . Se Kane frike se mos nuk vijne me kroçierat . Ne Greqi hyne e dalin nja 1000 ne dite . Po atje s’ndodh se ti varin breket ke direku anijes . Jemi i vetmi vend ku e mbulojme plazhin me gjithfare mbetjesh . Po pse o zot i dhe bukurine , po u more mendjen ?

  Reply to this comment
 4. C'a bohet kshtu August 5, 13:42

  Ky eshte destinacioni “turistik” i Shqiperise, hani mut nashi.

  Reply to this comment
 5. Auron tarja August 5, 13:56

  Sepse neper Cdo porte ky sherbim kushton per kompanite ,,perpunimi i mbetjeve eshte nje nga sektoret me fitimprures per qytetet qe presin kroçerat..keta vijne shikojne butrintin dhe ikin ,max qe fitone Shqiperia Jane shishet e ujit qe shiten 50 lek dhe sigurisht Plerat….Turp

  Reply to this comment
 6. Arben August 5, 14:25

  SHUME E SAKTE,

  PARATE I COJNE NE GREQI, MUTRAT NE

  SHQIPERI.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  I KA HAK TE GJITHA QE I NDODHIN.

  Reply to this comment
 7. Xhagai August 5, 17:14

  Zghohu xhxhi te shohesh se si po ta 10 fanarin ndricues armiku i kllases.

  Zgjohu o STRATEG se ti kemi falur te gjitha.

  Reply to this comment
 8. Xhagai August 5, 17:18

  Zgjohu xhaxhi te shohesh se si po ta 10 fanarin ndricues armiku i kllases.

  Zgjohu o STRATEG se ti kemi falur te gjitha.

  Reply to this comment
 9. NjeQytetarOptimist August 5, 21:06

  Hidhe ne gjyq arbitrazh kete kompani me nje gjobe te majme qe t’ju vij mendja verdall..

  Reply to this comment
 10. Buze detit i palare August 5, 22:47

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/MSC_Poesia

  Bobo mbetjet biologjike 4 ditore te 3 mije njerezve. Udhetim nje javor turqi greqi itali.

  Kush do ta hedhi ne gjyq?
  Se shikoni o popull se cdodhi me cezin cek( ne ndodh gje do vije pse ceku po denon firme e vet per korrupsion) me bankersin kanadez e me minierat qe shfrytezohen e vidhen ne mes te dites me diell, me natyren qe na ndotet nga plehrat e europes.
  Dhe tani qershia mbi torte: anija zbraz halene ne det prane qytetit .
  As sa afrikan nuk na konsiderojne.

  Firmosni o njerez per EHO se si tha krieministri me atlete te bardhe ai merrte bicakun e ja u rruante mjekren poshte e karte e larte e poshte qe ta mbanin mend. se nga frika e bicakut sdo guzonin ti afroheshin brigjeve tona e jo ta cnderonin e perdhunonin keshtu.
  Ne mos do ju kish futur ndonje torpedo qe te hanin mutin e tyre

  Aman lajmeroni intelektualin dhe infoanalitike qe kane merakun dhe denojne Enverin se na paska minuar kanalin e korfuzit dhe hodhi ne ere anijen angleze.

  Brohorisni o intelektuali analitik, tani ska me enver, shpetuat ska kush minon me kanalin e korfuzit , cdo gje eshte e lire e hapur, ne sruajme as kufirin ose me mire skemi kufi fare hyn e dalin derri e dosa. Ju qe gezoni ne cdo forum se po vemi drejt evropes po evropa te ben MUTIN me germa kapitale

  Reply to this comment
 11. Lili August 6, 08:17

  Ka ndonje koment ne FB nga kryeministri jone per kete deme kriminele,se jeta e njerezeve eshte rezikuar ketu,edhe kryeministri ka nje detyrim legal per mbrotjen e popullit te tij.
  Kurse per shqiptaret tjeter here kur te vjen ky krosier,lyne edhe ju mut,me kete koment ´po ta kthejm sjellen tende.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?