Një krokodil të vërtetë për lodër (FOTO)

Redaksia Online January 21, 2013 10:47

Një krokodil të vërtetë për lodër (FOTO)

Ndërsa bashkëmoshatarët e tij luajnë me krokodilë plastikë, Çarli Parker (Charlie Parker) luan me krokodilë të vërtetë të kopshtin zoologjik të babait të tij. E nëse mërzitet me këtë lojë, ka një tjetër të preferuar: të hedhë si shall rreth qafe një gjarpër Boa. ka një tjetër të preferuar: të hedhë si shall rreth qafe një gjarpër Boa. 3-vjeçari Çarli vjen nga një familje natyralistësh. Babai dhe gjyshi i tij kanë qenë gjatë gjithë jetës adhurues të jetës së egër. Greg, babai i Çarlit, i cili drejton “Ballarat Wildlife Park”, një kopsht zoologjik në periferi të Melburnit, Australi, thotë se nuk ka bërë asgjë për t’ia kultivuar të birit dashurinë për kafshët e egra. “Nuk kam bërë asgjë për ta inkurajuar të luante me to. I vjen natyrshëm. Të preferuarit e tij janë reptilët, në veçanti gjarpërinjtë dhe krokodilët”, thotë Greg.

carli2 carli1

carli4

Redaksia Online January 21, 2013 10:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*