Një kurë e mrekullueshme për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

November 3, 2017 09:35

Një kurë e mrekullueshme për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

Miliona njerëz vuajnë nga kanceri në të gjithë botën.

Trajtimi i kancerit modern është i shtrenjtë, i paefektshëm dhe i rrezikshëm! Por gazeta më e njohur e shëndetit në Amerikë “medicines power”, na njeh me një ilaç shtëpiak i cili kuron kancerin.

Përfitimet nga mjalti dhe soda e bukës janë të pakufizuara. Mjalti është përdorur për përfitimet e tij shëndetësore ndër shekuj, dhe soda e bukës mund të përdoret për çdo gjë.

Unë nuk mund ta imagjinoj se çfarë kombinimi të fuqishëm bëjnë duke i kombinuar të dyja së bashku. Por prit! Dikush tashmë e ka vërtetuar, dhe kjo thuhet të jetë një metodë e shkëlqyer në  trajtimin e  kancerit. Por pse?… pasi  përzierja e sodës së bukës me mjaltë të kombinuara kanë aftësi të paimagjinueshme për të kuruar këtë sëmundje vdekjeprurëse.

Soda e bukës parandalon rritjen e qelizave, ajo gjithashtu funksionon në mënyrë të përsosur edhe në qelizat e kancerit.

Mjalti mban qelizat shëndetësore duke punuar në më të mirën e tyre, mjalti ka gjithashtu antioksidantë natyrorë që stimulojnë sistemin imunitar. Kjo e bën trupin tuaj një luftëtar të shkëlqyer kundër sëmundjeve.

Mjalti ndihmon gjithashtu sodën e bukës të ndërhyjë në qelizat e kancerit. Të dy funksionojnë së bashku në mënyrë fantastike, dhe luftojnë sëmundjet sikur mos të ishin asgjë!

Më poshtë iu japim recetën se si të përdorni mjaltë dhe sode buke për të luftuar kancerin.

Përbërësit:

1 lugë gjelle sodë buke

3 lugë mjaltë

Si ta përdorni:

Vendosni 1 lugë gjelle sodë buke në një tas të vogël.

Shto 3 lugë mjaltë dhe përzieje mirë sa të krijosh një masë kremoze.

Më pas këtë masë nxehe në temperaturë të ulët për 1-2 minuta.

Merrni 3 lugë gjelle në ditë si ky ilaç, për 30 ditë radhazi. Mund ta përdorni atë pas mëngjesit, drekës ose darkës.

Ju duhet ta merrni rregullisht pa as edhe një ditë pushim.

Sigurohuni që të kujdeseni për dietën tuaj ndërsa jeni duke përdorur këtë ilaç./l.h dita

November 3, 2017 09:35
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 November 3, 11:01

  “medicines power”
  a u dhjefshi në brekë me këtë “gazeta më e njohur e shëndetit në Amerikë”ku publikohen fotografi të guruve indianë!!
  idiotër!!
  “Mjalti është përdorur për përfitimet e tij shëndetësore ndër shekuj”?????????
  deri më sot nuuuuuuuk është provuar që mjalti të ketë përdorim praktik kurues!!
  ai përveç ëmbëlsisë nuk ka ASGJË tjetër!!
  soda!?
  aty mund të themi se ka disa përdorime praktike si bazë që është,por dhe ajo nuk ka përdorim praktik në kurim!!
  mund të përdret si dizifektues,si neutralizues acidesh,por për kurim të vërtetë JO!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim