Kauboji i zhgënjyer (që do krijonte Legën e Veriut) i shpreh ndjenjat Ramës dhe Kodhelit

September 15, 2015 18:55

Kauboji i zhgënjyer (që do krijonte Legën e Veriut) i shpreh ndjenjat Ramës dhe Kodhelit

Eduart Ndocaj, pretendenti për të marrë mandatin e lënë nga Arben Ndoka në qarkun e Lezhës, ka shprehur sot ndjenjat e tij të  zhgënjimit karshi kryeministrit Edi Rama për të disatën herë.

I njohur ndryshe si “kauboj” i Lezhës për veshjen e tij me kapele të stilit Far West, Ndocaj shkruante në profilin e tij në Fb: “Nje mik dhe koleg i Rilindjes me dergoje kete mesazh e thash ta ndaj me ju”:

Dashuri ne kohen e koleres

Tek shikoj kete foto nuk me shkoj ne mendje asnje digjitur tjeter, por ajo e romanit “Dashuri ne kohen e koleres”.

Ishte fushata e 23 qershorit 2013 e PS vinte nga nje Opozite e zgjatur. Socialistet e thjeshte ishin te lodhur e te papune, po ashtu edhe drejtuesit e larte te PS kishin probleme me bizneset, sepse nuk kalon dot maunet pa kontrolle.

Kjo ishte nje situate qe PS duhet te vinte ne pushtet me cdo kushte. Ishte koha kur Rama e Kodheli puthnin kedo ne Lezhe. Ishte koha e premtimeve te medha edhe miqve te medhenj. Nje mik i madh ne ate kohe per Mimin qe s’ kishte as makine, ose nje makine qe me shume ndalej rruges ishte Eduart Ndocaj. Djali lezhjan, idealiste dhe i gatshem per tu mos kursyer per Kodhelin, Ramen e Shqiperine.  Ishte koha, kur Rama e perqafonte Ndocaj dhe e quante me mburrje “Kaubojsi i Texas-it”.

Ishin kohet kur Mimi e kerkonte Eduartin edhe ne mesnate per ta mbrojtur. Kohe te bukura ata, dashuri e madhe me Eduartin ne nje mjedis te koleres, te njerezve mashtrues e perfitues. Pas zgjedhjeve, “Kaubojsi i Texas-it” nuk duhej me, sepse pushteti eshte i shtrenjte e nuk mjaftonte per Kodhelin e perr Ramebon. Pastaj Rama e Kodheli kishin shume gangster qe nuk donin te merrnin pergjegjesi ne drejtimin e vendit, por kishin me ngut me marr imunitetet per te shpetuar nga problemet e te kaluares. Ajo qe eshte e cuditshme eshte se tek PS eshte rikthyer perseri kolera e ajo ka nevoje per miqte e vjeter te braktisur e te perdorur.

Shkruar nga nje mik i Eduart Ndocaj. Jam akoma pjese e Rilindjes dhe kam edhe post drejtues, por e shkruajta kete pasi pashe foton dhe jam i bindur se ne si Rilindje i kemi borxh Eduart Ndocajt per kontributit te dhene. Emrin nuk po e then se ka filluar lufta e shtrigave ne PS.

Një vit më parë Ndocaj deklaronte që do krijonte Ligën e Veriut

Një vit më parë Ndocaj deklaronte që do krijonte Ligën e Veriut

 

Ndocaj, një kontribues financiar i PS në veri është përfshirë më herët në akuza ndaj kryeministrit Rama.

Ai e ka quajtur Ramën “njeri të lig” dhe “bukëshkalë” dhe i ka përmendur sponsorizime drekash që sipas tij i ka paguar nga xhepi deri në 8 mijë euro.

Ndocaj madje, në korrik 2014 deklaroi se do të krijonte Lidhjen e Veriut sipas stilit të partisë italiane.

Aokohe ai deklaroi se, kësaj lëvizje i janë përgjigjur disa deputetë, që mund të bashkohen me të dhe se kjo lëvizje do të niste nga Mirdita.

Ndocaj shkoi deri atje sa deklaroi se “mirditorët etnikë do të marrin vetë fatet e tyre në dorë, pasi po përpiqen që t’i përçajnë me ndarjen e re territoriale”.

Nisma rezultoi një shashkë / DITA

September 15, 2015 18:55
Komento

47 Komente

 1. Fshatari July 27, 14:19

  Beni mire te zgjidhni S.B ne krye ai do ju coje ne qiell

  Reply to this comment
 2. GRAMOZ July 27, 14:22

  UTBASHET VERIORE TE NXITUR NGA SALI BERISHA KERKOJNE PERCARJE VERI JUGE,STOP KETYRE UTBASHAVE..

  Reply to this comment
 3. po ose jo July 27, 14:24

  ik o debil

  Reply to this comment
 4. misteri July 27, 14:28

  Ky qe ne fytyre duket idjot si gjithe raca e veriut.Emri me i sakte do ishte LIDHJE E KAFSHEVE TE VERIUT.Krijoeni dhe mire do beni te ftoni dhe 5 trime nga veriu/PO ju me nje porhe trembeni e jo me nje uleritje nga nje jugur e nisni kendoni Enver Hoxha tungjatjeta lum si ti qe me jugoret na shkerdheni cucat e loket e shkreta

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati July 27, 18:54

   Qepe ore gje e felliqur…..

   Reply to this comment
  • skelari migrues July 27, 20:29

   Mire ai k…i qe del e deklaron keto pacavure (dhe media qe ja var), po ti pse leshohesh e shan nje krahine te tere, a thua se ky eshte zedhenes i tyre?! Kujdes se nuk shkon hic kjo logjike, per me teper qe me keto deklarata percmuese “gjitheperfshirese” edhe ti, dhe ata qe rrembehen si ti, e ushqejne me shume kete percarje.

   Reply to this comment
 5. Shaban Tapia July 27, 14:31

  nuk krijohet dot lega nord ne shqiperi mbasi verioret jane historiksiht te percare mes vedi historikisht, ku ka dy verior ka dy milion intriga e pabesi dhe nxjerrje ne kurth te njeri-tjetrit. Verioet historikisht kane treguar se nuk lidhin dot bese mbasi nuk e mbajne besen, bile thones e njeriu kekron ate qe nuk ka keshtu veprojne dhe verioret. sa futen ne bisede per nje pune ose krushqi, apo pranim ne shtepi si mysafir, thone: A ma jep besen? Dmth e kerkojne besen mbasi e dine vet qe nuk e kane. Aq me keq akoma te pretendosh te besh lig poltike veriu me halabak, me ata mund te behen trafiqe e krime se kane miliarda krimesh, por jo poltike se poltika do leke, por se pari do mend e sa per mend o lum mik Ndocaj, keta 5 qe kane dal ne mejdan jane te fundit e “kuvendit” per mend

  Reply to this comment
 6. sali July 27, 14:41

  shqiperija duhet te jete nga lumi Mat e poshte ,pjesa tjeter le te quhet Shpellari

  Reply to this comment
 7. Diti July 27, 14:42

  Keto veprime jan anti kombetare – e kan udherrefyesin e tyre………. Keta tipa jan gabimet e bera ne zgjedhjet – puna cubash e haxhi Qamilash ….

  Reply to this comment
 8. fatmiri July 27, 14:52

  kushtetuta, kodi penal dhe ligji per partite politike i rregullon mire keto raporte

  Reply to this comment
 9. MARKO July 27, 14:54

  Me mire do te ishte te kishte nje emertim sa me fin “Lega By…th”

  Reply to this comment
 10. inf July 27, 15:02

  LIDHJA E VERIUT
  Po lidhje e hajnave dhe kreminelave e drejtuar nga
  DON SALIJA I TYRE lidhje e maskarenjve dhe e fundrrinave jeni ju o derrat e maleve o horrat e kombit o kreminelat e shqipnis jeni ju

  Reply to this comment
 11. jetnori July 27, 15:02

  Po riciklohet dora e fundit e agjentures SERBE. Personi po na flet per MIRDITORE ETNIK nje term e re per kombin shqiptare afer nje shekull me pare na ishte krijuar REPUBLIKA E MIRDITES te gjithe organizatoret e se ciles ishin mbeshtetes te paguar te mbreterise SERBO-KROATO-SLLOVENE. Fijet e erreta te SALIH FAZLLICIT jane akoma me te erreta se kaq. Ligesia e tije ANTISHQIPTARE eshte e pafund. Do te degjojme gjera akoma me te erreta se kaq. 24 vite anarshi dhe ANTISHQIPTARI te dominuara nga klani i erret i SALIH FAZLLICIT krijuan ushtri te tera te betuarish ANTISHQIPTAR qe sollen shkaterrim total te ketij vendi te cilet urdherohen direkt nga sherbimi SERBO-GREK nepermjet mekembesve te tyre SALEH FAZLLIC BERISHES ne veri dhe dhe birit te ORTHODJALLEZISE JANULLATOS ne jug. Pra mos te cuditemi se sa te kqija po i organizohen ketij vendi. Urojme ne urtesine dhe zgjuarsine e nje pjese te drejtuesve te rinje.

  Reply to this comment
 12. labinot July 27, 15:09

  O idiot me dhen e dhi
  Pse ke dale ne librari!

  Reply to this comment
 13. genti July 27, 15:12

  djale serioz ky tipi..ka vene dhe gruan ne desktop:)duket qe ka ideale

  Reply to this comment
 14. ben July 27, 15:22

  O mendjeshkurter,o te vetshpallur “race e perzgjedhur e jugut”!Pse s’jeni ndier sa kohe keta deputet kane qene votuar si pjese PS?O trumykur!C’hyn Sali Berisha ketu?Jane deputete te PS.E kane kuptuar se u perdoren si mish per top ne 21 janar.Ai lideri juaj Rama e la turmen te vetvritej e vete u fsheh si legen.Nese u referohemi liderve historik i bie qe jugoret mos te hapin goje kurre ,meqe E.Hoxha ish nga jugu.E nese verioret jane pa bese ,cfare mund te thuhet per ata qe 50 vjet drejtuan Shqiperine,qe spiunonin dhe vrisnin njeri-tjetrin?Spiunonin dhe brenda familjes ne emer te idealit te partise.Faji eshte i Rames qe ashtu si pohon dhe vet s’eshte politikan,por kapadai ordiner.

  Reply to this comment
 15. Shaban Tapia July 27, 15:28

  Ky Ndocaj qe flet per lig veriu eshte nje super hadjut tenderash e trafiqesh ky i zhavt gjithbe tenderat e zones Mirdites dhe nuk ka bere asnje qindrake pune ndaj ka dale atje ne mbrojtje ne krahe te bashkiakeve qe po u iken kolltuku. ik ore musteqe lesh bythe, ku ke kellqe ti te kercenosh me ndarje territoriele te vendit me bajraqe Mirdite, Mirdita njihet si zona kafshoerore e antin jerezore qe ka futur ne shoqerine shqiptare gjakmarrjen me vellavrasje ne prita te pabesa duke perdorur kaninin e nje mostre lek Dukagjini qe nuk ihte fare prej Mirdite por prej races se hajnave serbe prej Dukagjini, andej nga ehte dhe kryekomandant Toma i kuvendit qe hapet bythesh e ben si trim kur e njohin te gjithe qe eshte vecse nje lepur i zgjebosur ne kriem por qe e ka fuqine tek miliardat qe ka vende me trafiqe e krime nga me monstruozet deri vrasje me pagese ortakesh e konkurrentesh

  Reply to this comment
 16. T July 27, 15:37

  DO TE JU MBESHTESIM TE BENI SHTET ME VETE.
  DHE PASTAJ T’JA FALIM SERBISE.
  ATEHERE DO TE NDODHE RILINDJA DHE LULEZIMI I POPULLIT SHQIPTAR.
  URIME.

  Reply to this comment
 17. xha Teme July 27, 16:03

  Ata te “Lega Nord” i thone ketij tipit “Faccia da culo”

  Reply to this comment
 18. DANI July 27, 16:26

  SHUME MASHTRUES PO DALIN ,PO GJEJNE SHUME MENYRA DUKE LUAJTUR ME MDJENJAT E NJERZVE DHE FATET E VENDIT NE KETO KOHE TE VESHTIRA, VEC PER TE FITUAR PARA DHE PER TE PERCARE KOMBIN
  ATA NUK PYESIN (SI NE CDO KOHE EDHE PARA ARDHESIT E TYRE ) TE KRIOJNE PSEUDO IDE DUKE MANIPULUAR ME INJORANCEN NE EMER TE KRAHUINAVE ,FESE KOMUNITETEVE RRACAVE E TJ….
  JU LUTEM TE NJERZVE TE MENCUR TE MOS REAGOJNE ME KETA DALLKAUK QE SHESIN CDO GJE PER INTERESAT E TYRE TE FSHEHURA NGA SLOGANET EMOCIONALE QE PREKIN SHTRESAT E NJERZVE TE THJESHTE.!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 19. andromeda July 27, 16:34

  Republika e Mirditës, e Tropojës dhe e Kukësit. Shqipja standarde dialekti verior ‘dru me pre’. Kryministër SB. Kryetare e parlamentit verior Zhozefina e kështu me rradhë…

  Reply to this comment
 20. Naci July 27, 16:41

  Mirdita o fytyre kurve…nga polle more kriminel….apo sa dole nga shpella..tung nga Naci prej uroshi te mirdites.

  Reply to this comment
 21. katarakti July 27, 16:46

  Siç thote edhe Dani, jane mashtrues ordinere. Qe duan qe te flitet dhe te shkruhet edhe per ta. Kot qi ia varni. Shqiptaret nuk i ndan dot sot as me ideologji te majte ose te djathte, as me fe dhe as me krahinarizem. Ne fakt ndarja e Shqiperise veriore dhe bashkimi i saj me Kosoven eshte nje enderr e vjeter e Sali Berishes, Besnik Mustafajt e kompani. Por veriore dhe jugore te gjithe jane tok. Edhe ata qe shajne verioret nuk jane me te mire se ky tipi i fandaksur nga Mirdita.

  Reply to this comment
 22. Enkel July 27, 17:20

  Kerkoni shkeputje nga Shqiperia dhe bashkim me Serbine.Shpellare.

  Reply to this comment
 23. drini July 27, 19:07

  Per te gjithe ju qe ofendoni verioret,jam i sigurte qe vuani nga mosdija,ndaj ju falet,asnje bashkim individesh qe per interesa te ngushta personale marrin persiper te veteperfaqesojne veriun qofte politikisht apo…ju kuitoj se veriu nuk eshte vetem i mirdites,ashtu sikurse jugu nuk eshte vetem laberi,veriu eshte sa i Fishtes,Aq dhe i Konices.i Abdyl Frasherit,I Cerciz Topullit.i etj.etj askush te mos haje m…neper keto rrjete shoqerore meqe i eshte dhene mundesia cdo injoranti te nxjerre kafshen nga strofulla…”Zot jepna fuqine per te heshtur kur skemi gje per te thene.:Konica.

  Reply to this comment
  • ben July 27, 22:12

   Kjo eshte pergjigja e duhur per cdonjeri pa vlera,antishqiptar si nje pjese e komentuesve.Askush s’ja rrit vlerat vetes duke share te tjeret.Pergjithesimet per krahinat jane deficence mendore,degjenerim i personalitetit te njeriut.Jam kunder nje nisme per krijimin e nje gjoja “Lega nord”.Por,jam kunder cdo antishqiptari te molepsur me urrejtje krahinore.Pjesa me e madhe e shqiptareve qe mbajten ne pushtet nje pervers per 50 vjet,pushtet qe e mori e mbajti me ligesi,pabesi,dhune jane jugore.Ky eshte fakt.Askush si fyen.Askush nuk shfaq urrejtje per ta.Anasjelltas shpalosin harbuteri.

   Reply to this comment
 24. drini July 27, 20:12

  O Dita mos i perzgjidh komentet,dhe mos i fshij.

  Reply to this comment
 25. Agroni July 27, 20:36

  Liga e Veriut ne Itali u be per arsye se Veriu i Italise eshte i pasur dhe Suvencjonon me Para Jugun, kurse te ne eshte e Kunderta, Jugu eshte me i pasur se veriu, ky personi eshte nje kokopalare dhe injoranat, keto jane shashka injorantesh qe nuk ja vlen te merresh fare me ta!!

  Reply to this comment
 26. alfade July 27, 23:29

  Eshte dora percarese e Saliserb Berishovicit ! S’ka Liga Norte apo Liga Sur !
  Shqiperia shqiptareve , vdekje tradhetareve. !!!!!

  Reply to this comment
 27. aratisur,syrgjynosur July 28, 00:26

  cjane keta shkerdhata qe na krijojne te ashtuquajturen, lidhje te veriut ke kane sponsor udb,apo asfaline greke,pse se krijuan kur qe salija ne qeveri lidhjen e hajdarit,apo tani qe ra nga fiku u dha urdher cubave, baca i vicidolit

  Reply to this comment
 28. TOMORRI July 28, 00:51

  Surrat akademiku ka.
  Ehhhh Shqiperi ne dore te kujt ke rene.
  Tradhtia e percarja ska brire , ka persona e emra.
  Po i vjen radha dhe partise se Haxhi Qamilit.
  Duhet ti themi ndal ketyre maskarenjve qe per hir te oborrit provincial po ndezin Shqiperine.
  Rruge e rrezikshme kjo qe keni zgjedhur.

  Reply to this comment
 29. Al July 28, 01:53

  Mendoj se Veriu i Shqiperise na duhet per paqe dhe bashkim dhe jo per lufte ! Kush e ka mendjen tek lufta dhe percarja ( serbi ) nuk i sherben shqiptarizmes. Rrofte feja e shqiptarit – shqiptaria !

  Reply to this comment
 30. Bob July 28, 01:58

  Edhe ky si Saliu u keputen ne mes duke shkruar e punuar per kete vend, o si ke kurajo e nxjerr are fytyre si shtame qenefi. Mire tha njeri me siper, mustaqe me lesh b….

  Reply to this comment
 31. dino July 28, 04:25

  Si mund te pretendoj ky k… se do kete Shqiperia nje Lega Nord???Gjithe Sqiperia eshte sa nje cope e “Leges” Keshtu qe i bije te kemi andej nga Resheni nje therrime Nord….Pika shqiptareve cdo fshat e ka nje parti….Di ndonjeri te kalkuloj me rregullin e treshit? 3 milion shqipetar me 100 parti: Po 300 milion amerikan sa parti duhet te kene?????=X

  Reply to this comment
 32. Stef Staku July 28, 06:32

  ANALIZE : Ne fakt edhe ne Itali Lega Nord pati nje deshtim total. Ja filluan me fjale te medha pastaj perfunduan ne nje shtrat me Berlusken. E shkatrruan Italine e teshti kane nja 4 a 5 deputete ne Parlamentin Europian.
  Keto jane njeez qe kerkone me i shpetu drejtesise nepermjet idese q jena njerez te rendesishem e po na arrestuat do kete trazira !!!

  Reply to this comment
  • Pukjani August 16, 09:48

   Lidhja e veriut?
   Na duhet pa tjeter.
   Komunizmi na haqi gjithçka edhe gjuhen e folun dhe te shkrume
   Ne Gjermani gjuha eshte standartizuar me ligj
   Ne Shqieri nuk ndodh .
   Pse?
   Pergjigjim: Enveri pati si synim ndertimin e njerut te ri socialist.
   Duke qene se komunizmi zgjati ma shume se 45 vjet,enveri(shkruj me te vogel se ska rendsi emni) pati mundesi qe na lindja deri 45 vjeç mundi me ndertu kete nejeri,keta jane sot ne pushtet ,dhe nuk pranojne se kush kemi qene ne verioret ma pare,fale nesh flsin dhe shkrujne shqip……etj etj se spo zgjatem
   Histaori flet qarte .verioret nuk themelun kulturen turke apo greke nuk shkruan turqisht .greqisht apo persisht,asigja kunder tune qe shkruajten ne keto gjuhe.vlersojme punen e tyne,
   DUHET ME E VLERSU SHUM LART PUNEN E ATYN QE SHKRUAJTEN SHQIP QE NDERTUNE BAZAT E KULTURES TON MODERNE

   ooo SHQIPTARE

   Reply to this comment
 33. elio September 15, 21:10

  Shqiperia duhet te rrise cilesine e perfaqesimit ne parlament, duke filluar nga socialistet e me tej…Personazhet me te rendesishme jane nje doktor dhe nje piktor, deputetet jane drogaxhinj e kontrabandiste te fryre…

  Reply to this comment
 34. b52 September 15, 21:46

  Gjithe bota kerkon te bashkohet,kurse ky kokloqja do te krijoj lega nord….hahaha ky topja do zen me domate!

  Reply to this comment
 35. Plaku i mocem September 16, 00:46

  Ngaterroni politiken me krahinat,politika eshte hile,si ne veri dhe ne jug,ka mjaft mostra,mashtruesa,perfitues tenderash,pra thjesht sejcili ne politike punon per veten e vet,e shumta per disa qe u vijne rrotull politikaneve.Jemi shume pak per tu ndare jug veri,jemi shume pak per tu ndare sipas bindjeve fetare.Me shume gjera na bashkojne se sa na ndajne.Njerez te keqinj ka ngado.Injorate ka ngado.Eshte gabim i madh te identifikosh nje krahine te tere me disa persona.Ajo qe e dallon njeriun eshte kultura.Te gjithe kemi c’te mesojme nga kultura e popujve te qytetruar.

  Reply to this comment
 36. titi September 16, 07:39

  sa shume budallenj nxjer ky popull i zgjuar

  Reply to this comment
  • Ruxheli September 16, 11:11

   Vertet.Eshte cudi se si aq shume komentues i meshojne ndarjes veri e jug.Jemi te gjithe njesoj.Trima ka edhe ne veri edhe ne jug.Te mencur e patriote gjithashtu.Po edhe frikacake e tradhetare po e po.O shqiptare (o ju kokethare),mos i meshoni ndarjes veri-jug,se jo vetem nuk do t`ia arrini dot,por edhe do te jeni turpi i vendit.Megjithese ju turpin nuk e njihni,se kaq formim dhe moral keni.Cudidem nga mederatori i gazetes,se pse nuk i censuron te tilla opinione,e mendime te turpshme!

   Reply to this comment
 37. Eduart Ndocaj September 28, 11:22

  Duke rrespektuar te drejten e fjales Dua tju kthej pergjigje te gjth komentuesve PA identitet . se ate qe keni shkruar si komente (ofendime NGA njerez PA identitet )Jua kthefsha dyfish ne familien tuja .

  Reply to this comment
 38. christian louboutin outlet March 17, 08:29

  Kauboji i zhgënjyer (që do krijonte Legën e Veriut) i shpreh ndjenjat Ramës dhe Kodhelit | Gazeta Dita

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim