Një nga terroristët e Brukselit ka punuar në Parlamentin Europian

April 6, 2016 19:41

Një nga terroristët e Brukselit ka punuar në Parlamentin Europian

Sipas vetë institucionit, një nga terroristët që kreu një nga atentatet e Brukselit 22 marsin e shkuar ka punuar në Parlamentin Europian. Ai ishte punonjës i një kompanie pastrimi. Terroristi ka kryer punë sezonale në Parlament për disa vite.

“Para 7 -6 vitesh, një nga autorët e sulemve të Brukselit ka punuar për një periudhë një mujore për një kompani pastrimi të kontraktuar atëherë nga Parlamenti Europian”, tha Jaume Duch Guillot, zëdhënësi i institucionit. “Si student punonte gjatë verës në Parlament për një muaj në 2009 dhe 2010”, shtoi ai.

Nga ana e saj kompania e pastrimit ka prezantuar prova se autori, emri i të cilit nuk është zbuluar deri tani, nuk kishte precedent penal deri në atë periudhë. /DITA

April 6, 2016 19:41
Komento

1 Koment

  1. Kapter Jari April 6, 21:58

    Keshtu e kane keto pune, terroristet punojne dhe paguhen brenda zemres se Europes dhe sherbimet sekrete i kerkojne rrugeve apo komunitetve te banuara ne kryeqytet Europiane ku jetojne te sigurt, keta terroriste.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*