Një protestë antishqiptare!

May 26, 2018 11:45

Një protestë antishqiptare!

Kemi bashkëjetesë fetare,
thonë ca trutharë,
kur në çështjet themelore,
jemi të përçarë!

Opozita hipokrite,
sot do protestojë,
që BE-ja bisedimet,
me ne mos fillojë!

Si kanë ardhur këto punë,
nuk është çudi fare,
që shqiptarët bëjnë protesta,
krejt antishqiptare!

Mirë liderët sepse duan,
poste qeverie,
po ty o shqiptar i thjeshtë,
mushka ku të shpie?!

Do qe dita që të ishim,
të gjithë grusht bashkuar,
se ka plot muaj të tjerë,
për të protestuar!

Luli me Monën e hoqën,
dhe të fundit maskë,
Luli si buf i kënetës,
Mona si laraskë!

Luli me Monikën kanë,
miliarda lekë,
çudi si u shkon nga mbrapa,
ti që s’ke as brekë?!

Duket që për integrimin,
keq ju kanë mashtruar,
se Mona me Lulëzimin,
nuk e kanë votuar!

Edhe sot do t’ju mashtrojnë,
të dashur idiotë,
se PS-në nga pushteti,
s’e rrëzojnë dot!

Mund të bësh njëmijë protesta,
dhe s’mbarohen sherret,
se pushteti që i çmendi,
veç me zgjedhje merret!

Kërcënimet e shpellarëve,
nuk bëjnë dobi,
se janë zgjedhjet që vendosin,
dhe në Shqipëri!

Gjithë protestat janë gjaku,
i demokracisë,
po jo e sotmja që është,
kundër Shqipërisë!

Tradhtarë gjithnjë ka pasur,
nëna Shqipëri,
po kjo e tanishmja është,
krye tradhëti!

Njëzet e tetë vjet me radhë,
o njerëz të ndyrë,
si s’bëtë për këtë popull,
qoftë dhe një të mirë?!

Bën lojën e budallait,
fronti i qymyrit,
Shqipëria s’është e Ramës,
dhe as e Fatmirit!

Ju jini armiku brënda,
nuk jini të huaj,
ndaj ju them me zë të plotë:
“Hëngshi kokën tuaj!”

Ndonjë shpresë s’kemi patur,
tek kjo opozitë,
po një ditë do paguhen,
gjithë tradhtitë!

Në pushtet s’do hipësh kurrë,
o Lulash Toptani,
do vijnë zgjedhjet-edhe këngën,
ta qëndis Sovrani!

Arben Duka

May 26, 2018 11:45
Komento

10 Komente

 1. anticensurë25642654 May 26, 13:25

  o babalja i labovës!!
  o bir i partisë,ça thua mor shpirt??
  protestë antishqiptare!?
  përse mor babale labove??
  sepse për partinë,pagabueshmërinë e saj ne djegim gjithçka??se ne nuk mund të gjejmë në tërë partinë socialiste nja dy njerëz të pa pëlyer??edhe kur bëhet fjalë për përlyerje për të cilat ata nuk janë përgjegjës direkt!!
  përse mor bir partie të dhimsen më shumë dy njerëz se shqipëria e tërë??përse mor babale që dje,një vit më parë arsyetove dhenjen e pushtetit PD,me ministrat e saj,sot nuk i thua vëllait tënd binjak babales së tironës-“o tallash,ndërroi ata burra të mirë,vetëm e vetëm për hatër të shqipërisë!ndërroi jo se këta kriminelët e PD dhe LSI kanë të drejtë,por thjeshtë për të mos lënë që të përgojohemi”!!
  por ti se bën dot!!ai pushti i tironës se bën dot!!
  sepse o ju pickon mizas nën kësulë o se jeni të pjerdhur në tru!sepse mendoni se kush emrohet ministër a K/ministër shëndrohet në një mbinjeri!!
  o dukë babalja i partisë,që të gjithë duke filluar nga qëni i viçidollit,si më i vjetri nga qënt,deri tek konet femra a meshkuj si hiperaktivet spiropali dhe suma,janë njerëz të rëndomtë!!njerëz me një hapsirë tmerrësisht të ngushtë kulturore!!
  psh,ty nuk të afrohen as tek gishti i këmbës!!
  kështu o dukë bir i partisë!!
  të rrojë partia pa në pidh të sëmës shqipëria!!
  hy qënje të trasha!!

  Reply to this comment
  • arbeni May 26, 18:01

   saliun nuk ka perendi ta shpetoje.as ilirin as moniken jo.Vrima e miut per ta eshte ber 500 grosh flori o babalet e saliut.

   Reply to this comment
  • N.VJOSA May 26, 22:34

   @anticensure,
   Me vjen keq per ty, sepse mendoj se nuk je njeri i keq, por nga padija APO nga ndonje arsye tjeter,
   TI CON UJE NE MULLIRIN E SALI TOPTANIT…!
   Vertet nuk e kupton qe kjo Proteste eshte antishqiptare?!…
   Vertet nuk e kupton qe ai Babolja i Vlores , nje Drogaxhi, Pijanec dhe Hajdut eshte perdorur si mish per top per te krijuar nje precedent thjesht per Luften e piste politike te Sali Katrahures?…
   Vertet nuk e kupton se nuk eshte fjala vetem per doreheqen e nje APO dy ministrave, por per te rrezuar Qeverine e ligjshme te Edi Rames, te votuar me shumice prej popullit shqiptar?!…Nuk e kupton se pas ketyre doreheqeve do kerkohen sebepe te tjera?!…
   Vertet nuk e kupton se nje Proteste e tille behet vetem per ti vene gure nen rrota Shqiperise drejt bashkimit europian!?..
   Vertet nuk e kupton se PD-ja e Saliut dhe e Lulush Karabushit eshte nje bande mafjozesh qe duane te pengojne Reformen ne Drejtesi dhe ti shpetojne Kriminelet dhe Kusaret, super te korruptuarit Drejtesise?!…
   Po me Arben Duken cfare ke qe e fyen duke e quajtur “babale i Laboves”?!…
   Arben Duka eshte nje Poet dhe Njeri i mrekullueshem, qe nuk ka zgjedhur heshtjen dhe servilizmin ndaj politikes putane qe ka patur Shqiperia keta tredhjetvjecare, me pak perjashtime!
   Duka nuk eshte as bir i partise as qenie e trashe!…
   Ai shpreh mendimin e vet , sipas bindjeve te veta dhe ne se perkrahe ide te majta, kjo eshte zgjedhja e tij se keshtu mendon se e do Atdheun dhe popullin qe i perket!
   Duka dallohet si patriot i devotshem dhe me zgjuarsine e vet , me talentin e vet eshte nga ata intelektuale qe shqiptaret i kane DRITEN E SYVE TE TYRE…!
   Anticensure, ti mund te kesh arsyet e tua, dritehijet e jetes tende, ne liri apo ne burg, por nuk ke te drejte te fyesh te tjeret…
   Se cilen force politike perkrah , eshte e drejta jote.Por mos i shiko te tjeret nga Maja e Olimpit…!
   Te them te drejten, nuk doja te replikoja me ty, por mendova ky koment do te ndihmonte sadopak, ne se te ndihmon.Edhe po nuk te pelqen mendimi im, nuk me prish pune.
   Daullja bie per ate qe e degjon…

   Reply to this comment
   • N.V. May 26, 23:00

    Klikoje kete link, anticensure:

    https://www.youtube.com/watch?v=cEzFeKHJkm8
    ….
    Besoj se me qarte se ketu une nuk mund ta spjegoje dot skenarin e Luftes se piste politike qe demaskon aq ashper edhe Poeti Arben Duka…
    Degjim te mbare , anticensure!…

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 May 28, 09:01

    neto
    duhet ti përgjigjem patjetër naivitetit tënd??
    sa për “APO nga ndonje arsye tjeter”,fshije nga mëndja!
    ps:tërë ato “fyerje” për ben dukën,i kam vetëm e vetëm sepse nuk mund ta pranoj nivelin në të cilin ai ka rënë! po të mos kisha rrespekt!?
    do të bëja atë që e kam zakon!
    mospërfilljen!!fshirjen nga defteri!!

    Reply to this comment
 2. Arben May 26, 16:26

  Me kete llogjike ai qe merret me

  Trafik droge eshte Patriot.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR TRIM DHE HEROIK

  Reply to this comment
 3. Lala May 26, 19:12

  Per ”anticensuredhecanumera,
  Lele lele qe s’ke cepele ,
  te zeshe hardhicken,
  t’i presesh picken.
  Eshte shume large Duka or mik nuk e mund ta arrishe.

  Reply to this comment
 4. Cuku May 26, 23:29

  Ben Duka
  Mjeshter I fjales,,,

  Reply to this comment
 5. Albani May 27, 01:12

  Po turp nuk te vjen o bejtexhi ? Po te drejten qe e garanton kushtetuta per orotestr e quan antishwiptare?
  Po kaq pabuks je or ti sa qe pranon te fitosh lek vetem duke vjelle mbeturina te ushqimit dhe vrer te vazhdueshem vetem kunder nje partie ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*