Një pyll copy-paste në Holandë

Redaksia Online February 21, 2013 08:26

Një pyll copy-paste në Holandë

Në rrjetin social Reddit e kanë pagëzuar si pylli copy-paste. Fotoja shpjegon plotësisht arsyen e këtij emërtimi, pasi duket sikur është shkëputur një pjesë pylli, për t’u vendosur më pas në fushë. Në fakt, “Green Cathedral” është një instalacion i vitit 1987 dhe gjendet në Holandë, në afërsi të qytezës Almere. 178 pemë janë mbjellë për të rikrijuar figurën e katedrales Notre Dame de Reims në Paris. Gjatë viteve, pemët e dëmtuar janë zëvendësuar gradualisht. Aktualisht, “katedralja e gjelbër” shërben si vend ku zhvillohen martesa, rite funebre dhe ceremoni fetare.

 

Redaksia Online February 21, 2013 08:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*