Një regjistrim sekret i Hitlerit, me një zë që nuk e keni dëgjuar më parë

February 8, 2019 14:00

Një regjistrim sekret i Hitlerit, me një zë që nuk e keni dëgjuar më parë

Një regjistrim sekret i Adolf Hitlerit i cili duket se është duke folur privatisht me një udhëheqës ushtarak në vitin 1942 zbulon për herë të parë zërin normal kur flet lideri nazist.

Adolf Hitler mbahet mend për fjalimet e tij të zjarrta përballë publikut por ky regjistrim zëri shfaq anën tjetër të tij. Audio tregon tonin jozyrtar të Hitlerit dhe është regjistruar duke folur privatisht me Carl Mannerheim, pa e ngritur zërin siç bënte gjithnjë në daljet e tij publike.

Në shumë video­dokumenta që ekzistojnë Hitleri gjithmonë është parë duke mbajtur fjalime dhe ky është rasti i parë kur dëgjohet me zë të qetë, për shkak se ai nuk lejonte regjistrimet e tij pa roje.

b.m. / dita

 

February 8, 2019 14:00
Komento

11 Komente

 1. vezhguesi December 4, 22:54

  Ngjan me zerin e Berish-hitlerit shqiptar.Ha ha ha haaaaaaaaaa !!

  Reply to this comment
 2. po c'ju duhet ju Morrave te Njerezimit nji Video e Tille ?!!!!!!!!!! February 8, 14:49

  O Zot .
  Fut doren ne these e qit majmuna krenare !

  hahahah eshte vertet injorance e pashembullt .

  c’i lidh me Hiton kta krimba kazani ,
  ca njerez te ngjashme per nga Kultura e niveli i Zhvillimit Njerezore me afanistanin

  apo pse dikur ne LIIB tentuan te viheshin ne rolin e qenve te tyre e lehesve nz .

  e pabesushme se me cfar funderinash te njerezimit

  te takon te besh ne mediet e ati vendi .

  Qe kushdo i huaj qe e shikon kte “Lajm” qesh ,tallet urren inorancen e ksaj rrace qensh lehes

  Reply to this comment
 3. demo February 8, 15:15

  Per sllavet,per englezet,per francezet,per greket,ka qene burre i keq,per ne shqiptaret ka qene burre i mire.
  Ky i cliroi tokat shqiptare dhe i bashkoi ne nje shtet te vetem..
  Betejat me njerezit i fitoi.Humbi betejen me Natyren.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 8, 16:26

   çna mbyti idiotësia!!
   atëherë o copa e idiotit!!
   dhe osmanllinjt ishin çlirues për shqiptarët dhe “burra të këqinj” për europën??
   dhe ti thua se filani e fistëku pasi luftuan imperializmin amerikanë,komunistët e enverit,sot hanë bukën e tyre??
   ti bën daavanë e hitlerit dhe ha bukën e armiqve të tij??
   të jetë njeriu kaq idiot??
   ti je prova e gjallë!!

   Reply to this comment
  • Fidel Kastro February 10, 22:32

   Zoteri demo ke thene te verteten , por neokumunisteve nuk i pelqen kjo, dashuria e tyre shkon per “vellezerit serbe ” dhe baba Stalinin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 11, 11:09

    fido,fido
    pushtimi është gjithnjë pushtim,sado që të pretendosh se je çliruar!!
    kur pushtohesh nga dikush,duke qënë i pushtuar,ndërron vetëm pushtimi,nuk vjen asnjëherë liria!!
    nëse ndërron pushtimi dhe ti je më i “lirë” se më parë,je për të vetmen arsye se në këtë rast keq përdoresh nga pushtuesi i ri!!në këtë rast tregon vetëm nivelin tënd civil!asgjë më tepër!!
    sa për komunistë e neo komunistë,për dashuri sërbësh a baba stalin!?
    më duket se ja ke futur pordhës më shumë se në momentin kur i bashkohesh idiotësisë së demës!!

    Reply to this comment
    • Fidel Kastro February 11, 22:06

     Anticensure kam nje pyetje, Kur pushtuesi bashkon trojet etnike te ndara padrejtesisht , ç mund te thush per te????? Te lutem me kthe nje pergjegje se si teoricient dukesh shume i afte.

     Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 February 8, 15:37

  “Një regjistrim sekret i Hitlerit, me një zë që nuk e keni dëgjuar më parë”
  jo mër jo!
  e pamundur të na ketë shpëtuar ndonjë fjalim i tij!!ça thoni ju,si mund të na ket shpërutar një regjistrim i tillë??kemi qënë prezent si kur fliste në popull,si kur fliste me vete,bile dhe kur fliste në gjumë!!

  more gomerët e mutit,bëni ndonjë kurs budallallëku për të shpikur tituj të tillë??
  apo i nxirrni ashtu kollaj kollaj fare sikur tu kishte zënë barku??

  Reply to this comment
 5. demo February 8, 22:57

  Te paska kafshuar qeni terbuar,zoti kujdestar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin