Një shembull për politikanët shqiptarë

January 5, 2015 16:21

Një shembull për politikanët shqiptarë

Ndërsa politikanët shqiptarë shkojnë me makina luksoze në punë, madje edhe kur i kanë fare pranë ato, nga Kosova vjen një shembull për t’u ndjekur.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kanë vendosur të shkojnë me autobus në punë.

Madje, ata kanë paguar dhe biletën.

Ahmeti ka premtuar më parë se do të shesë edhe makinën luksoze që ka blerë paraardhësi i tij, tashmë kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa./b.l

January 5, 2015 16:21
Komento

6 Komente

 1. Arben January 5, 17:02

  PERPARA VETEVENDOSJE, ESHTE E VETMJA FORCE POLITIKE NE GJITHE TROJET SHQIPETARE.

  TE TJERAT JANE BANDA KRIMINALO-HAJDUTE, TIP ILIR MUTI.

  Reply to this comment
 2. albano January 5, 18:14

  KJO ESHTE MENTALITETI I MINISTRAVE NE KOSOVE DHE KY ESHTE RILINDJA E KOMUNISTAVE …E HAJDUTAVE E KORRUPTUAR …JA NDRYSHIMI THESHT DHE BUKUR …. .. RAMA SI ENVERI BENI SIC THEM UNE POR MOS BENI SIC BEJ UNE …

  Reply to this comment
 3. shqiptar sharri. January 5, 18:59

  Arben,po ashtu eshte or,mil e vetmja parti,apo levizje qeeshte,kombtare,dha e pa koroptuar,por a’e din or,mik se,pikrishte per,ate kjo levizje nuk e ka perkrahjen e “miqve,,tan amerikan dhe evropjan?!!Jo,vetem qe se perkrahjen por dhe,e shantazhojn amerik-evrop,kete levizje,spari pse eshte kombtare dhe s’dyti jua prish planet e korupcionit si te vendorve ashtu dhe te atyre,evroamerikanve,ju e dini,gospodinin DELL,ambasadori qe e vuri atifeten presidente,ai e futi firmen e ndertimit te autostradse ruga e kombit,dhe pasi i kthie ne amerik,mbaroi para kohe mandatin,e ambasadorit,u be menaxher e bechtellit,ajo firm qe tani nderton autostraden prishtin shkup.üra kta evroamerikanet,bashke me vendoret vjedhin kosoven dhe shqiprin,si ali baba,me 40,hajdutet,pra kta,nuk e duan vetvendosjen dhe albinin.por ne populli duhet me e dahte dhe perkrahe,dhe ne funde kta dalin te humbur kur populli bashkohet,rreth vetvendosjes.Kur,populli dota kuptoi se duhet perkrahur vetvendosja kemi ta shofem qe pastaj dhe evroamerikanet dota kthejn qyrkun,dhe dote thon,po vetvendosjes dhe albinit,se ata qerata din me dredhe e sperdhredhe politiken.

  Reply to this comment
  • Arben January 6, 05:12

   NE KEMI NE DORE VETEN TONE, DHE TA PERKRAHIM FORT.

   KETO QE THUA JANE TE VERTETA, POR MIQTE TANE MBROJNE INTERESAT E ATYRE QE I VOTOJNE ATA E JO TE VOTUESVE TE KOSOVES.

   Reply to this comment
 4. Dardan January 5, 19:26

  Madje, ata kane paguar edhe bileten.
  More zoti gazetar, cfare do qe te tregosh me kete fjali, ti? Nuk duhej paguar bileta? Injorant me bisht, Si shemburll bere shume mire qe e solle por mos thuaj se, madje paguan edhe bileten, sepse do te duhej te thuash edhe qe thane miremengjes apo si ke ndje. Keshtu ti zoti gazetar e prish lajmin!

  Reply to this comment
 5. forca January 5, 23:49

  kjo osh shembulli i civilizuar o populli shqiptar kshu shkohet per para

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*