Një shënim në vëmendje të Artanit dhe Robertit pas një emisioni në TV KLAN

Adrian Thano March 22, 2014 17:52

Një shënim në vëmendje të Artanit dhe Robertit pas një emisioni në TV KLAN

Në emisionin Opinion në TV Klan, dy nga të ftuarit, Hoxha (Artan) pronar i Tirana Business University dhe Robert Rakipllari kryeredaktori i gazetës Panorama u nervozuan në mënyrë të dukshme kur Eduard Zaloshnja, përmendi rezultatet e një sondazhi kombëtar të gazetës DITA lidhur me zgjedhjet.

Njëherë njëri e më pas tjetri, devijuan për minuta të tëra nga tema e emisionit, duke tentuar disa herë në vijimësi të ndërpresin Zaloshnjen, madje duke ushtruar presion edhe mbi B.Fevziun.

Si kryeredaktor i DITA, dua t’u them të dyve disa gjëra që nuk pata mundësi t’ua them ndryshe.

E para për Hoxhën (Artan).

Disa ditë më parë, unë botova një shënim të shkurtër lidhur me një artikull të Artanit për 21 janarin, ku Artani paraqiste veten si një lloj “përfaqësuesi të shumicës së heshtur”, e cila shumicë (sipas Artanit), vinte shenjë barazimi mes Berishës që vrau dhe opozitës që organizoi protestën.

I shkruajta Artanit që Artani mund të jetë “përfaqësues i shumicës së shqiptarëve”, aq sa mund të jetë artist cirku ai që në cirk pastron  mutin e elefantit. Besoj se Artani nervozizmin me Ditën në emision e ka prej këtij rasti. Mund të jetë ndier i fyer nga krahasimi me… elefantin.

Por (dhe pikërisht këtu dua të ndalem) unë kam shkruar për Artanin si individ. Nuk kam thënë përshembull që universitetit i Artanit TBU-ja është një bordello ku kurvëron ta zemë Bashkia e Tiranës. Sepse në këtë rast do bëja gabimin që bëri Artani në emision. Artani sulmoi Ditën si markë; nuk më fyeu vetëm mua, por fyeu të gjithë ata që lexojnë Ditën, ata që e investojnë, e printojnë, e shpërndajnë, e shtypin, e shesin. Bukuri!

Megjithëse jo aq i sprovuar sa Artani në artet gojore, të njëjtin gabim nervoz bëri edhe Roberti. Unë Robertin (ose Rakipin, siç e ka emrin e lindjes) e njoh prej kohësh; vite të tëra e kam patur vartës te Shekulli dhe e di që nuk është tip polemisti i ngrati, përkundrazi. Ndaj sulmet dhe fyerjet e tij ishin disi të papritura për mua.

Por gjithsesi, vlen edhe për ish-Rakipin sa më sipër: Dmth, është tjetër të thuash, fjala vjen, Roberti është një koqe kandari dhe tjetër gjë të thuash Panorama është një gazetë legene. Në rastin e parë kemi të bëjmë me Robertin si person, në rastin e dytë do fyenim shumë më tepër njerëz;  në vecanti ata që lexojnë Panoramën. Ja pra, Robert, pse këtë nuk duhet t’ia lejojmë vetes.

Kemi vënë re një nervozizëm në rritje ndaj Ditës; e kemi parë muajt e fundit fillimisht tek ministri Noka dhe k/ministri Berisha, më pas te disa moderatorë studiosh televizive e tani edhe te këta të dy.

Të nderuar! Është spektakolare dhe unike ajo që ka ndodhur me Ditën në vetëm pak muaj në treg.

Njerëzit e duan Ditën sepse Dita i do njerëzit. Ju mund të nxiheni e të zverdheni për këtë, por kjo nuk varet nga ju. Qetësohuni bre burra dhe mësoni t’i matni gjërat me metrin që vlen për të gjithë jo me metrin që vlen vetëm në halen tuaj.

 

Adrian Thano March 22, 2014 17:52
Komento

65 Komente

 1. aleks March 22, 12:03

  reagim perfekt!

  Reply to this comment
  • reformer March 22, 13:31

   Artani i Paanshem eshte nje fenomen qe ja kalon fantazise. Te jesh kriminel dhe te vrasesh njerez eshte nje gje, por te dalesh ne mbrojtje te kriminelit duke vene shenjen e barazimit midis shtetit qe vret per te mbrojtur pushtetin dhe njerzve qe protestojne, ndonese jo dhe aq paqesisht, eshte dicka monstruoze.

   Perfundimisht ky eshte nje avokat i vrasesve.

   Reply to this comment
   • hakihakiu March 23, 23:14

    As do te kishja nderment te te shkruaja por sec me ngacmoi vet shkrimi Po ky Artani qenkerka nje njeri pa turp pa din e pa iman sic thot populli Po me kete njeri Berisha talli menderen e [ropozoi me demek per kandidat per president dhe nga ana tjeter lajmeroi socialistet se ishte nje spiun ordiner dhe se duhej hequr qafe dhe ne kete rast berisha vrau dy zoq Hoqi nga skema HOXHEN dhe futi ne loje KUKULLEN E VET -ATE QE AI DONTE NISHANIN dhe tashma pa pike turpi ky Tani ky sahan lepires KY SHARLATAN NA DEL NE MBROJTJE TE KRIMINELAVE TE KILLERAVE por nje gje mos hsrroni dhe mos o zot qe zemerimi te arrije ndonje dite kulmin dhe do tju perveloje zemerimi popullore

    Reply to this comment
  • Kris March 22, 13:56

   Artani eshte sigurims dhe fytyre e ndyre qe e le vehten te shfrytezohet nga krimineli Berisha.Qenie te tilla njerezore eshte nje perulje prej skllavi ashtu si gjeja e trahe Rakipllari.Kjo eshte ironia e kombit shqiptar ,qe ka njeres qe ju pelqen ti perbuzesh dhe ti trajtosh si qener qe po tu hedhesh nje kocke mund te lehin dite e nate .Bravo Z Nano dhe Respect per Gazeten Dita.

   Reply to this comment
  • Alb-Germani March 22, 21:14

   gazeta Dita eshte shembulli me i mire se kur shtypi pasqyron hallet e njerzve dhe realitetin shqiptar,kur tregon me fakte historin dhe i trajton iproblemet me kompetence e pergjegjsi, duke fituar ne nje kohe te shkurter simpatin e njerzve ather,zagaret,çakenjte dhe gomaret e Berishes terbohen dhe fillojne dhe ulerinj nga zilija.
   Forca Gazeta Dita

   Reply to this comment
 2. landi March 22, 12:07

  artan hoxha esht nje cope funderrine(ose kerrme)asgje me shum.
  nuk arrij ta kuptoj,o zot,sa njerez te ulet mban ky vend.
  po do ta shofi ku bashk me fevzon pas 23 qershorit,ku ska per me ja var kurrkush.
  legena

  Reply to this comment
 3. jero March 22, 12:28

  Adrian’o,je heroi im intelektual! Te pershendes nga Gjermania.

  Reply to this comment
 4. Artan Hoxha March 22, 12:31

  qafsha te gjithe as dosja e sigurimit sme ka dhemb kaq shume…se marr vesh pse sulmoni..une kur te vij rama me te do jem….edhe me nanon kam qene..

  Reply to this comment
 5. Tani March 22, 12:34

  “Notarit me 23 Qershor i duhet prere gjuha perfundimisht kurse dobicit Fevzo te mos i lejohet te dale ne TV.

  Reply to this comment
 6. krosi March 22, 12:37

  Z. Thano,

  e pse merresh me legenat – mos harxho kohen me dumservilet dhe dumberishet e shekullit.

  Nje gje, cfare do gjeje qe te beje Varkari per ta eshte e drejt edhe sikur ti palloje gjithe fisin tan bythlepiresi do te thote e ka nga koha e komunizmit kete ves barkari ske ci ben.

  Reply to this comment
 7. Qemali March 22, 12:43

  Z.Thano, te pershendes per reagimin korrekt dhe te nevojshem!
  Dilu per zot dhe ruaji si syte e ballit gazeten dhe lexuesit e shumte, te cilet shohin te “Dita” nje tjeter “Fiks Fare”.Ata me ze e me figure e ju me informacionin e spikatur, shkrime analitike, me realitetet qe sillni mbi fakte e argumente nga perditshmeria, do ta permbushni misionin tuaj ndaj nje populli qe durimi i ka humbur.
  Me spiunin e vjeter Tanin (rekrutuar nga OSSh ndryshe “Organet e Sigurimit te Shtetit” qysh 16 vjec apo ne adoleshencen e vone), mos u merr me gjate se thone “Po fjete me qenin-gdhihesh me pleshta”.
  Ndersa, Rrakipllari eshte insuficent nga pikpamja intelektuale, ose “nuk mbush mjaftueshem per te reaguar me inteligjence normale”, “punon me thithje”, etj. themi midis nesh e nen ze.

  Reply to this comment
 8. cendurimmadhi March 22, 12:45

  Thano,me pelqeu pa mase ky reagim.E ndjej qe te tilla pergjigje direkte duhen per tipa te tille qe nuk e kane per gje qe ti thone te bardhes “e zeze” e anasjelltas.Eshte e papranueshme,biles e demeshme te degjosh llogjet e tanhoxhes,bertrakipllucit,turzhejit,makmakucit etj etj

  Reply to this comment
 9. 123 March 22, 12:53

  e teprume

  Reply to this comment
 10. Shqiptari March 22, 12:55

  Dita , leri qente te lehin se nuk kafshojne vec lepijne. I ka sterilizuar Spiuni i UDB saliu me pseudonimin pencilina. Ata jane mjeshtra te gojores dhe llapes pasi qendrojne ne studio me ore te tera dhe para pasqyres ne shtepi po ashtu. Su punon mendja per gje tjeter. Njerin spiun deshe na e ben president… Me mire qe vune kete me mustak se duket si burre… Edhe misri ka mustaqe por smund ti thuash burre. Keta i kane ngelur PD-se. Ajka iku…llumi ngeli. Lere te lepijne njeri tjetrin ne studjon e klanit Te Klanit. Keta jane travestit apo Gay-jat e politikes, qe mund ti emertosh si te duash. Ata le te zgjedhin ate qe ju pelqen, pasi te dyja u pershtaten Njeri si banane me syze e tjetri si sufllak greku. Por si mjeshtra te gojores dhe te llapes mos jua prish qejfin…leri ta shijojne. Legena te tille ka plot tregu cam. Dita po jep realitetin dhe bravo per ecurine e kesaj gazete… Suksese!!!

  Reply to this comment
  • Nandi March 22, 14:30

   ashtu, ashtu po keta legenat po bejne miliona euro duke i lepire b…sali bajges. Thano ka ber shume mire qe jua ka kthyer ketyre pederasteve pasive (ndoshta ky rakipllari edhe mund te jet bi).

   Reply to this comment
 11. XHINO March 22, 12:59

  THANO Hoxha nuk eshte artist cirku qe pastron mutin e elefantit Por eshte mut elefanti qe do dale si jashteqitje e elefantit me 23 qershor

  Reply to this comment
 12. Rakipi March 22, 13:14

  nuk e kuptoj si u jepni kaq rendesi ketyre vemjeve te medias.. ata b…lepires kane qene…ti thano pse nuk e ke shkruar qe kur ke pasur rakipin te shekulli e kapje me shpulla…?!

  Reply to this comment
 13. ivani i madh March 22, 13:15

  Artan Hoxha eshte nje breshke qe ndjek ushqimin qe mbab ne shkop Berisha mdi guasken e tij Njeri pa personalitet e i peshtire qe edhe pse e hipen ne makine te shoqeruar dhe me gardiste ne drejtim te presidences dhe e hodhen ne rruge si nje qen te zgjebosur e prape vete lepihet prane kembeve te Berishes .E cfare te mire te presesh nga ky ,Roberti, Shullaku, Zhei ,Cimi e shume langaraqe te tjere qe edhe pse te ndotur e te lyrosur dalin neper tv e pergojojne tv e media serioze e te pa varura si Top ,Diten ,Temen e ndonje tjetervetem qe te bjene ne sy per mire para padronit Berisha QE TJU HEDHE KOCKEN E RADHES.

  Reply to this comment
 14. ivani i madh March 22, 13:17

  Artan Hoxha eshte nje breshke qe ndjek ushqimin qe mban ne shkop Berisha mbi guasken e tij Njeri pa personalitet e i peshtire qe edhe pse e hipen ne makine te shoqeruar dhe me gardiste ne drejtim te presidences dhe e hodhen ne rruge si nje qen te zgjebosur e prape vete lepihet prane kembeve te Berishes .E cfare te mire te presesh nga ky ,Roberti, Shullaku, Zhei ,Cimi e shume langaraqe te tjere qe edhe pse te ndotur e te lyrosur dalin neper tv e pergojojne tv e media serioze e te pa varura si Top ,Diten ,Temen e ndonje tjetervetem qe te bjene ne sy per mire para padronit Berisha QE TJU HEDHE KOCKEN E RADHES.

  Reply to this comment
 15. gjergji March 22, 13:44

  Kundërpërgjigje e bukur dhe dinjitoze ! Bile edhe me shumë humor, jam shkrirë duke qeshur !
  Emisionin e Fevziut nuk e shikoj (se është kohë e humbur) kështu që për përdorimin e sharjeve banale të përdorura nga autori, besoj se ata e kanë filluar të parët !
  Shqipëria rrit shumë njerëz pa dinjitet, fatkeqësisht , xhanëm kjo është arsyeja që shumica e të huajve që na njohin, tallen me ne, na injorojnë, e për më keq, na neverisin ! Kokrrat e sipërpërmendura janë në rradhët e atyre që na çnderojnë !

  Reply to this comment
 16. Vezhguesi March 22, 13:50

  Thano, jeni ne shtrat te mbare.
  Shkrime me 5 yje jane ai i Milices malazeze, ai i kunatit te Majlinda Bregut dhe Prudentinot te Sacra Corona Unita…
  Per ate Hoxhen mos e qethni shume: e ka denuar perendia. 😛

  Shikoni sulmin e alternuar mbi mediat qe publikuan serish , pra qe risollen ne vemendje lidhjet e Leles, motres se Majlinda Ajazit, Ministres se Integrimit, me djalin e Albino Prudentinos, Angelos.
  Pra, ne harkun e dy diteve edhe ju te Dita-s edhe Shqiptarja.com u gjendet si objekt sulmi tek Fevziu. Une vete jam shume i qarte.

  Reply to this comment
 17. arberia March 22, 13:51

  Z.Thano pershendetje dhe suksese ne punen tuaj fisnike. Ju sugjeroj te mos shqestesoheni nga klithmat e ketyre (……….) pasi nuk ja vlen. Artan Hoxha eshte i deklaruar si ish-spiun i sigurimit te shtetit, por kjo eshte e keqja me e vogel pasi me i forta eshte fakti qe ai eshte pederast. Tung.

  Reply to this comment
 18. aqifi March 22, 13:51

  Nje shkrim i bukur,nje pergjigje e denje per keta bythlepires te pushtetit

  Reply to this comment
 19. Leonardo March 22, 14:05

  Bravo i keni vënë pikën mbi I vërtet janë njërz të vegjël dhe të pa fytyrë

  Reply to this comment
 20. Nandi March 22, 14:26

  o te lumte dora ore Thano! nuk i kam ndjekur ata leprisit e b… se saliut se e kam neveri ate klanin dhe nuk e shoh kurre ate kanal ujrash te zeza. bravo te qofte se je gazetar i ndershem qe nuk ben kompromise. qendro ketu tek dita se ketu je vetja, atje tek shekulli na fanepsej edhe koco bizesmeni.

  Reply to this comment
 21. chicagotr March 22, 14:29

  Hahahahah…. Ndoshta Artani, si më i sprovuar në artet gojore…… Thano je shume i hidhur, po e meriton kete alegori ai, sa per Bertin e ke kursyer pak se e njeh me shume se hoxhen, mbase vjen e kerkon pune tek Dita ai ndonje dite hahahah
  Urime per gazeten edhe njehere.

  Reply to this comment
 22. Teknokrati March 22, 14:29

  Humbje kohe me personazhe te konsumuar ne nje program te neveritshem si vete moderatori.
  Te me falesh Z. Thano por nuk arrij te kuptoj nese je vertet i ofenduar apo i nderuar pasi ne kete rast keto sulme me duken nje medalje e vogel ne rrugen e veshtire per nje gazete qe aspiron nje çmim PULITZER …..

  Reply to this comment
 23. Koli March 22, 14:41

  Reagim shume i drejte ky i zotit Thano. TV Klani ne teresi dhe emisioni i Fevzo eunukut ne vecanti kane rene me poshte per nga fjalori sesa edhe nje rruge prostitutash. Shume e turpshme per nje qenje njerezore te bjeri ne pozita kaq te ulta sic kane rene keta zotrinjte qe zoti Thano, i detyruar, i permend ne kete shkrim. Njerez pa dinjitet qe pranojne me kenaqesi te shesin fytyren per nje rroge. Turp per Rakipllarin qe dhe paska punuar se bashku me zotin Thano, se sa per kete Hoxhen ku e ka kapur rekordin e paturpesise me rastin e presidentllekut….

  Reply to this comment
 24. Mato Hasanaj March 22, 14:44

  Ne Australi jeton nje marsupial (gjitar ma xhep,me i vogel se kanguri),femra e te cilit,nuk e pranon mashkullin per çiftim,ne se ai(mashkulli) nuk i dhuron diçka per te ngrene.Ajo(femra) acarohet aq shume sa e dtyron partnerin te shkoje thelle ne pyll per te gjetur nje kafshe te vogel,me shpesh nje shpend si ushqimi me i preferuar per kete gjitar me xhep.Ne momentin qe i a ofron “dhuraten”,ajo,femra pranon te beje seks!!! Edhe ky lloj analisti,sidomos ai,Artani,e pranon me lehtesi,qofte edhe peshtymen e hedhur ne fytyre nga Saliu,mjafton te “çiftohet” me Bashen per te mbrojtur Universitetin !!! Ne te gjitha rastet kur ka qene pjesmarres ne emisione televezive,me shume se kushdo tjeter,me ngjall veç neveri.

  Reply to this comment
 25. TONI PALAS March 22, 15:30

  Fantastike, ti mor zotni mos u merzit se ai paci i zi doli nga shpia si president duke ju mburr laraskes vet,por sberi as 200 metra dhe i than ku po shko mor kokra espiunit dhe muti zi sdoli nje jave se me demek i vinte turp, tani ka fillu te bej bla bla kujton se i harrun njerzia bythlepirjet e ketij pederasti politik. TI MOS E RRUJ FARE DO I SHIKOJM NE FUND KETA, Rakipllar faqja pa qime sa di ti di suma ime.

  Reply to this comment
 26. Bardhi Tolabi March 22, 16:10

  Zoti Thano!
  Nuk do komentoj me shume se sa te theksoj:
  Te gjithe komentuesit, paperjashtim ne mbeshtetje te kunderpergjigjes tuaj,si ne asnje rast tjeter.Kaq mjafton, per te vertetuar drejtesine e reagimit tuaj.Urime per suksesin e gazetes Dita.

  Reply to this comment
 27. Alf March 22, 16:33

  Reagimi i ketyre dy b**** lepiresve te pushtetit eshte shenje e qarte se puna dhe pena juaj po i djeg shume armikut te kombit shqiptar qe ka uzurpuar pushtetin ne Tirane. Vazhdoni ne punen tuaj fisnike ne mbrojtje te demokracise se vertete dhe zerit te vertete te shumices qe eshte kunder autokracise qe i ka marre frymen vendit.

  Reply to this comment
 28. kaposhi March 22, 16:39

  LE TE NERVOZOHEN SA TE DUAN I SPIUN ARTANI SE SI THAME NE APO TE TJERE SI PUNA E TIJ JU VAZHDONI TE VERTETAT QE DO TI DIJE POPULLI JU BENI OPOZITE . TANI ME LARO LE TE BEJE CTE DOJE TE LUMTE Z THANO

  Reply to this comment
 29. babo March 22, 16:50

  O cuna e goca, dilni e beni ndonje lek per veten tuaj se Artan hoxha e ka kryp djathin. Mos u merrni me thashetheme, ca tha ai, po ky tjetri si u pergjigj.
  Ka shume nga ata qe presin Qershorin a thua se do behen milionere pastaj

  Reply to this comment
 30. Niko Simaku March 22, 16:57

  Jemitakuar vetem nje here, kur ju botuat shkrimin kritik per “Shekulli i Voskopojes”. Me kini bere pershtypje mirekuptimi dhe guximi i juaj qytetar. Ju kini hak te pergjigjeni, por emisioneve te Fevziut i ka mbetur vetem pjesa e fundit: Ziut. Eshte tejet i merzitshem, tejet tendecioz dhe pa fre hipokrit, duket hapur si sahan lepires. Ndoshta eshte kjo cilesi e tij qe ka mundur te vere pasuri pa fund.

  Reply to this comment
 31. sa March 22, 17:09

  JAM PLOTESISHT DAKORT ME JU

  Reply to this comment
 32. bardhi March 22, 17:26

  Te lumte o Djalosh, je inteligjent, kurajoz dhe me integritet.
  Ne lexuesit e Dite-s te duam fort, tani akoma edhe me shume.

  Reply to this comment
 33. tori March 22, 17:35

  Bravo Adrian !
  qente le te lehin , karvani “Dites” te ece perpara.

  Reply to this comment
 34. Amant March 22, 17:40

  Urimet e mija me te mira, z. Thano.
  Gazeta “Dita” me kujton “Koha Jone”, e mes viteve 90 te. Keni nje staf te mrekullueshem profesionistesh dhe te perkushtuar. Natyrisht tek lakejte dhe te shiturit e medias qe jane kthyer ne azxhitatore poropogande te partise se familjes te paranojakut Sali, nuk mund qe te gjesh dinjitet dhe karakter. Mbeten po ashtu siç e theksoni edhe ju, pas menderes se elefantit me fshese e kove ne dore. Tan Hoxha eshte dhe mbetet nje vemje e specie e rralle gaztori i pallatit te berishajve, por edhe ai rakipllari, eshte ne fakt me psikologji katundari. E kupton qe nga menyra se si artikulon kur flet. Cuditem se si i eshte bashkngjitur per shume kohe gazetarise aty. Do te bej mire qe te kthehet ne fshatin e origjines.

  Reply to this comment
 35. Sazani March 22, 17:45

  Bravo Adrian Thano!Ai Hoxha eshte nje vemje e peshtire,dredharak i felliqur ndersa ky, Rakipllari ne s’eshte djale i keq debil , me siguri,eshte.!

  Reply to this comment
 36. Euro Maloku March 22, 17:45

  ZOTI ADRIAN, TU BEFTE “DITA” NJE MIJE…!

  Reply to this comment
 37. Horri i Bulevardit March 22, 18:11

  Artan Hoxha spiuni i sigurimit dhe Robert Rakipllari, gazetar medioker qe pret nga pushteti nje cope lemoshe, jane turpi i gazetarise shqiptare, jane ajkoma ne kohen e realizmit socialist, kur partija te jepte rrogen.
  Adrian Thano, Mero Baze, jane tjeter brum gazetarie, qe japim vertetesi dhe jane te pakompromis me pushtetin, jane elita e gazetarise.

  Reply to this comment
 38. mentari March 22, 18:13

  Respekte zoteri ADRIAN THANO

  Reply to this comment
 39. kukudhi March 22, 18:13

  Imagjinoni një fëndë, këtë fënde visheni me një kostum, vërini fëndës dhe një palë syze, në fund fare kësaj fënde akordojini dhe një rrogë të mirë me motivacionin e vetëm se është fëndë shumë e fëndosur, rezultati quhet : Robert Rakipllari! Ah vemje, bythëpambuk, specie inferiore, që ke dhënë dhe lëndën e investigimit në departamentin e Gazetarisë. Ti…..që si rekord të vetëm në jetën tënde profesionale ke aromën dhe sjelljen e fëndës.

  Reply to this comment
 40. Dhori March 22, 19:04

  “Dita” po behet dita-dites gazeta me popullore. Njerezit e duan per shume arsye, te cilat lidhen me ju qe e drejtoni dhe punoni per te na e dhene ne dore dhe ne ekran, por e duan edhe sepse aty nuk shkruajne sherbetor te pushtetit si te permendurit. Tek “Dita” shkruajne njerez me intgritet, qe here jane dhe here nuk jane te afert ne pikepamje politike dhe idologjike, por jane njerez qe e duan me shpirte vendin e tyre te zhvillohet nga cdo pikepamje.
  Qente dhe te lehin,-thote populli,- karvani te shkoje perpara.

  Reply to this comment
 41. astrit March 22, 19:17

  Nese ka njeri me te peshtire ne Shqiperi ky eshte Artan Hoxha. Saliu e coi deri tek dera e parlamentit per ta bere president dhe i tha kthehu mbrapa se ke qene spiun e sigurmit dhe ky perseri i lepin bythen Saliut. A ja vlen te merresh me kete specje.

  Reply to this comment
 42. margelleci March 22, 19:21

  Nuk kuptoj pse e sulmon Artan NOTARI-n. Ai gjithnje ka menduar per ti sherbyer Atdheut. Familjarisht u be spiun Sigurimi(Hilmiu i jati, Eqeremi-Daja, Avniu xhaxhai etj.)vetem per t’i sherbyer shqiperise. Anin te fejuaren bukuroshe ia kaloi me “amfiteoze’ Bepes nje xhaje italian vetem e vetem per te integruar Shqiperine ne Evrope, kjo amfiteoze beri shume xheloz edhe bashkepronarin e Anit-Filipin drejtorin aktual te DAR-it Durres.. Bashke me Rrul minstrin dhe Uken Rexhep, bujqesor ministrin lejoi eksportin e drurit te arres nga Shengjini vetem e vetem per te pasuruar shqiptaret.I fali per nje kore buke URT-ne nje batakciu koreano jugor(31 dhjetor 1992) vetem e vetem qe te fitonin leke durrsaket. kunati i vet si kryedoganier ne Durres thyeu embargon me karburante ndaj Serbise se Miloshevicit vetem e vetem, qe te pasuroheshin shqiptaret e te ngroheshin vellezerit kosovare. Ne Itali Tani vazhdoi karrieren e vet si spiun( me soxxhorno 5 vjecare), qe ne vitin 1994. Ai i spiunonte bashkeatdhetaret e vet me qellimin e mire, qe ato te hiqnin dore nga veprimtaria kriminale e te integroheshin ne Europeetj etj. Thano nuk kam me nge te merrem me karrieren e ketij pederasi e spiuni sigurimi, qe ne kohen, kur me demek punonte ne NISh Kimike Durres.

  Reply to this comment
 43. Selim Rroshi March 22, 20:05

  Robert Rakipcari eshte megjithmend nje koqe idjoti i afte vetem ti serviloset pushtetit ate di te beje mire.
  Artan Hoxha eshte nga shtresa e te persekutuarve qe i sherbyen sigurimit te Hoxhes dhe e ka ne gen ate pune qe miltiton per PD partine e sugurimit te shtetit.
  Kurse Fefziu eshte investim direkt i katowices dhe i Alise i cili kudo do te fuste njerezit e ppsh e te sigut.

  Reply to this comment
 44. LORA March 22, 20:17

  Urime Adi,per “Diten” qe i do dhe respekton lexuesit;qe njesine te vetme matese ka blerjen lexueshmerine e saj.Uroj qe kjo te mbetet motivi i punes suaj te perditeshme.
  Mos u ndalni se plotesuari,perdite,dosjen e brekedhjerit te historise.Une nuk kam nevoje per kete,,por brezat e rinj e kane te domosdoshme.
  Sa per gojoret,,,,,pffffff,nuk dua tu kushtoj asnje germe. Sulmet e tyre vecse e lartesojne “Diten” e dashur.Pune te mbara.

  Reply to this comment
 45. L.Itali March 22, 20:20

  Acrian Thano,te përshëndes publikisht!Një përgjigje e merituar dhe me rezonancë të madhe,sidomos ndaj gramafonit të kurdisur prej atyre qe e bene hale te vertet në personalitet duke e bere e shkarkuar si president se dukej ishte spiun i ish sigurimit te shtetit!Eshtë i paturpshëm,lebroz,bisht qeni,dhe i tillë edhe do të vdes…I pështirë gjer në maskarallek,mesa arrita ta shoh ato ditë qe erdha në Shqiperinë e baltosur!Mjerimi i tij intelektual do personifikohet me emrin e tij,mesiguri,kushdo qe mund ti afrohet!Por e pamundur ti afrohet kush këtij krimbi zvarritës,që perpak do e kishim edhe president!…

  Reply to this comment
 46. Arif March 22, 20:39

  Emisonin, per te cilin behet fjale ne shkrim e pashe qe kishte nisur; pashe edhe “te ftuarit” dhe e hoqa kanalin menjehere, sepse e dija si do ta drejtonte Fevzoja, e dija gjithashtu c’do te thoshin keta dy “analistet” e famshem. Mire do ishte te mos merrej njeri fare me ta, pra as zoti Thano, por ishte e domosdoshme te thuheshin ca fjale per “shumicen e heshtur”, te ciles ia paska lexuar mendimet “tanalisti”, e qe ashtu ne heshtje (te cilen, pra mund ta lexoje vetem Tani “i madh”) dalkan te kundert mes tyre ne masen 50% me 50%. Fakti qe terbohen larot flet per ate qe “Dita” eshte nga e drejta e nga e verteta.

  Reply to this comment
 47. bulqiza March 22, 21:20

  Me zagar dhe me legena zor se gjen ne dyzet breza.

  Reply to this comment
 48. Genti March 22, 21:24

  Keni mbeshtetjen tone, as mos u merzisni fare per sulmet e Artan Hoxhes dhe te Robert Rakipllarit. Ne kushtet kur gazetaria e ne forme te shtypur eshte ne krize ne gjithe boten, gazeta DITA terheq gjithnje e me shume lexues.

  Reply to this comment
 49. Mos u befsh per rimat e Ben Dukes March 23, 02:08

  Adrian,

  Nuk ju vjen nje cike gjynah per Tan Hoxhen? E telendisen fare ata te vetet, dhe ne na erdhi gjynah per te, sinqerisht. Ai premtoi se do merrej vetem me venien ne vend te nderit te tij te pergojuar kot se koti, dhe ne e besuam.
  Ai i shkreti besonte se na genjente ne, por genjente veten!
  Kot e paskemi pasur qe kemi pergojuar Muho Asllanin, qe e ka ndihmuar, ky eshte bere per ibret te alemit! E di qe asnjeri nuk e beson, tashme edhe kur thote ndonje te vertete pa dashur, dhe prape shfaqet ne ekranet dhe gazetat…
  Por ik or qyq e verifiko akuzen qe te ben: po bere kete, ne do te te respektojme edhe nese nuk shkruan asnje artikull, edhe nese nuk del ne asnje ekran…

  Sa per Rakipllarin, Thano e di mire cfare malukati eshte, cfare kompromise ben, dhe qe as skuqet as zverdhet! Vetem bese nuk ka ajo qenie. Edhe tek Shekulli po ai pasuret ka qene!

  Te gjithe gazetaret dhe te gjitha gazetat jane te rrezikuara ne ate shoqeri qe politikanet e kane lene pa prone. Dhe ka vetem nje menyre per te mos u perdorur prej te tjereve: Bëj Veten, shkruaj ate qe mendon. Ne rastin kur gabon, kerko menjehere ndjese dhe je i falur. Nese ndodh te perdoresh dhe as me veten nuk pranon se e ke menderosur…s’ke per tu rregulluar dot lehte. Nese del ne sulm per te mbrojtur veten e fshehur, ke mbaruar! Je bere si ata te dy qe dolen ne TV Fejziu!
  Mos u befsh per rimat e Ben Dukes…!

  Reply to this comment
 50. BAY AREA Ca. March 23, 06:20

  Artan Hoxha e ka shitur bythen shpejt spiun pa pare dhe bashkepunetor i Sigurimit qe kur ishte gjimnazist. Me cfare morali del per debat televiziv kur ai eshte i damkosur ( i Matrikulluar si Dele ). Sa te jete gjalle , bisht qeni do te ngeli , spiun i Kohes se Enverit, ky person duhet te gjykohet dhe te burgoset se me spiunlliqet e gjelbura ka marre ne qafe shoket . Keta tipa e kane lepurin ne bark dhe Sala di t’i perpunoje e te bejne perseri pune te felliqura ne dobi te tij. Ky SPIUN u propzua per president nga vete Z.Sali Palla se kaq shume i kishte sherbyer atij. Sa per Rakipllarin , ka thene me vete , te flas edhe une njehere por le te me dale emri, qofte dhe per keq. Ne pamje duket si mut i fjetur , por qenka tip legeni qe e shitka moralin dhe bythen shpejt.

  Reply to this comment
 51. niku March 23, 08:11

  c’ja bere mire. Une kam nje fat qe keto lloj emisionesh nuk i shoh. Nuk e shoh se e di se cfare do thone keshtu qe nuk eshte ndonje vlere e shtuar dhe thjesht humbje kohe. Sa here qe Artan Hoxha del ne ndonje emision un nderroj kanal, se e di se cfare do te thote keshtu qe pse te humbas kohe. edhe kete emision nuk e kam pare.
  Artan Hoxha dihet se cfare do te thote, pasi ka vjele dhe po vjel kete pushtet, merr projekte pafund me qindra mijera euro nepermjet nje NGO. Keshtu ndodhi ne vitet 2008-2009 me “Reformen” me Lejet dhe Licensat, NGO e ka te perbashket me Genc Rulin, minister ishte Genc Ruli (ministeri METE qe inicionte “Reformen”) dhe “udhehiqej nga zevendesministri i METE ose “Keci Rududu” (Enno Bozdo). Po ky beri reformen per inspektoratet duke marre eksperiencen e Bosnjes dhe Serbise se ne atje do te integrohemi, jo ne BE si dhe po ben “reformen” me “Autorizimet”.

  Reply to this comment
 52. klevian March 23, 09:44

  Adrian je nje njeri i hekurt qe po i ben balle ketij pushteti vrastar qe cdo dite e me shume po i vjen fundi.Sa per Hoxhen (Artan) dhe Rakipllarin ata nuk jane vece funderrina te shoqerise shqiptare dhe servila te Sales.Artanin e peruli dhe e degjeneroi duke i thene se do behej president dhe prape ky njeri e mbron Berishen sikur te jete baba i tij.Mos u tremb para asgjeje. Ata kane nje shtet burracakesh ti ke te gjithe Shqiperine!!!

  Reply to this comment
 53. leon68 March 23, 10:30

  shkrim shume i gjate per tu mbushur mendjen njerzve per dy maskarenj qe nuk lene vend pa ju kundervene realiteteve qe flasin vete vetem per te nxjere monstren Sali te palare ..kot e kane se ay eshte shume i zhgerryer dhe nuk ka det qe e lan dhe jo shu..a qe bejne keta teveqele ne nje emision qe drejtohet nga Fantomasi

  Reply to this comment
 54. lavirja e kuvendit March 23, 14:25

  Perfekt as topi (jo Bamiri) se luan.
  Kush qendron sot eshte burre, dhe sot duhet qendruar.
  Diktatura e instaluar nga njeriu me antikombetar qe ka pare historia e Shqiperise do bjere, duke marre me vete edhe keta halete dhe goje-qenefet.
  Krahasime te shkelqyera dhe metafora te goditura. Urime. Jam lexues i rregullt i “Dita”.

  Reply to this comment
 55. hareku March 23, 16:04

  Pergjigje shume e sakte dhe me humor,bravo.

  Reply to this comment
 56. gjergji March 23, 18:20

  i dashur Thano…. !!!!! E lexova shkrimin tend dhe u befasova nga toni dhe mungesa e etikes profesionale…. Fevziu dhe A. Hoxha, kane qene dhe jane sevila dhe bythelepires te Saliut, kjo nuk ka nevoje per vertettim, por merrret si aksiome, por reagimi yt me duket se ka ca tepri krahasimesh dhe etiketimesh…. kjo nuk te nderon as ty e as gazeten, e cila sa vjjen e behet me profesionale dhe me e kudolexuar. te lutem shume, mos e prishni imazhin e gazetes me te tilla shkrime te tipit Fari Balliu apo te Naim Cilit…. nuk ju nderon aspak. dhe mos u ndiko, apo mos merr revan nga shume komente ketu, qe te ngrene ne qiell, thjeshte e vetem se u ke ardhur sipas midese, per te share ata qe mbeshtesin Saliun….. Nuk eshte kjo rruga i nderuar Ardian!!! Mos lejoni qe lexuesi t’ju terheqe zvarre ne skutat e perbaltjes dhe te vulgut, po terhiqeni ju lexuesin ne skenat e drites, dijes dhe edukates se shendoshe…
  Faleminderit, per mirekuptimin, dhe do te isha i nderuar nese do te me kthenit nje pergjigje çfardo, thjesht te me tregoni se e keni lexuar kritiken time. Me respekt!!!

  Reply to this comment
 57. Bora March 23, 23:20

  Po tja shihni ilustrimin me duar qe u ben shpjegimeve te veta me presje dhjetore ,do ta kuptoni qe Artan Hoxha eshte 100 per qind jevgjit.

  Reply to this comment
 58. CAMI March 24, 09:59

  Kur kengaeshte e bukur ajo kendohet vazhdimisht . Ne qofte se gazeta shitet dhe lexohet tregon se ajo eshte e preferuar.. Intelektuali i vertete duhet te jete vazhdimisht oponence e forte meqeverisjen.

  Reply to this comment
 59. Vatha March 26, 17:04

  gazeta “Dita”, shkrimet e saja jane drite e njerit sy qe me ka humbur, por qe tashme ndjej se e kam rifituar. Vazhdoni e shkruani me kthjelltesine e mendjes dhe drejtesine e ndodhive, sepse prej tyre po mesojme, e nga ato po na ringjallet shpresa, se e drejta, te vertetat dhe e ardhmja jane ne rruge te mbare. U pershendesim duke u lutur, mos e perkulni penen ju si kryeredaktor, gazetaret dhe poeti i zemres Duka, sepse siç kini emrin vezullimi i drites se Dites tuaj do te jete si pika e lotit per syte, do te pastroje gazetarine e politiken nga lloshrat e pislleqet e pseudoanalisteve dhe politikaneve tashme te deshtuar

  Reply to this comment
 60. delfini March 27, 13:45

  Te vetmit qe bejne opozite neShqiperi jane gazetaret e “DITES”,te cilet shkruajne per babezite e ketij pushteti te shthuruar,qe do ta mbroje “KLANI” me gjithe horrat qe fton ne emision,e konkretisht personin pa asnje vlere e dinjitet Artan Hoxhen qe u talle Sala duke e ngrehosur ne Bllok per pak ore President,por qe i hapi dhe dosjen e spiunllekut,ketij palo burri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim