“Një shoku im do taksi”, zbardhen përgjimet e prostitucionit në Tiranë

August 16, 2017 12:21

“Një shoku im do taksi”, zbardhen përgjimet e prostitucionit në Tiranë

Prokuroria e Tiranës përfundoi para dy ditësh hetimet për një grup prostitucioni, duke çuar në gjykatë për gjykim 28 persona.

Grupi i prostitucionit vepronte në zona të ndryshme të kryeqytetit, ku ofronin “shërbime seksuale” për të cilat shfrytëzonte studente, për pagesat nga 50- 200 euro.

Efektivi i policisë i pandehur nga prokuroria në dosjen me 28 persona për shfrytëzim prostitucioni rezulton se ka pasur një rol aktiv në këtë grup dhe dijeni për aktivitetin e paligjshëm që ushtrohej nga të njohurit e tij.

Sipas hetimeve, ai jo vetëm s’ka ndërhyrë për të ndaluar aktivitetin e paligjshëm por ka qenë pjesë duke shmangur dhe kontrollet e policisë në taksinë që shërbente për të transportuar vajzat që shfrytëzoheshin në ambiente të ndryshme.

Nga përgjimet që ReportTv ka siguruar efektivi Elton.Sh është përgjuar teksa komunikon me taksistin Mariglen që ndalohet nga policia.

Përgjimet e plota:

Ish=polici rrugor Elton Shterpi

I pandehuri Elton Shtrepi afrohet në vendin e mësipërm pas telefonatës së bërë nga shtetasi Maringlenilen Ahmetaj, moment ky i provuar si nga përgjimi i numrit telefonik të shtetasit Maringlenilen Ahmetaj edhe nga këqyrja e tabulateve telefonike të bëra numrave telefonikë të dy të lartpërmendurve.

Fragment nga ky përgjim:

Maringlenileni: -Toni, me kane kap keta te dyshit, ketu vella, tek “Roza” vella, vjen dot?

Elton Shtrepi: Ja te marr makinen e po vi, prit ta marr.

Maringlenileni: Shpejt o shpejt, jepi gaz o vlla.

Eltoni: Po duro mo se erdha.

Nga verifikimet e patrullës së policisë së Komisariatit nr. 2, ka rezultuar se në mjet me te pandehurin Maringlenilen Ahmetaj ndodheshin të pandehurat xxxxxx

Eltoni- Ku je o lo…, ?

Maringleni: Ne shpi.

Eltoni: A ke dal sot?

Maringleni: Jo.

Eltoni: Po do nje shoku im, do nje taksi, o k…?

Maringleni: Taksi te mire?

Eltoni: Aaa..?

Maringleni: Taksi te mire?

Eltoni: Poo.

Maringleni: Po mo, te dale se do e gjejme, po ja ke bere çmimin…?

Eltoni: Aa.

Maringleni: Ja ke bere çmimin?

Eltoni: Po, po po.

Maringleni: Po mo vlla.

Eltoni: E se i kam dhene edhe numrin tend, une. Do te marri vete, eshte ai shoku, Navali qe ishim ate dite ne darke aty te xhepi.

Maringleni: Aha, ai eshte kot o burre….

Eltoni: Po jo mo, ç’ke ti, se mu me tha po o vlla, tani ca me te thone une.

Maringleni: Po ke, ti jap sot une, po mire e ke ti?

Eltoni: Nonen

Maringleni: Ka ik.

 

Eltoni: Ate qe ke ne shpi.

Maringleni: Ka….. ne pi….!

Eltoni: Xhiken !

August 16, 2017 12:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*