Një shqiponjë e gdhendur për pavarësinë e Kosovës

February 16, 2016 15:39

Një shqiponjë e gdhendur për pavarësinë e Kosovës

Shqiponja në Brataj të Vlorës tashmë ka marr formë edhe me të plotë për tu inaugurar pikërisht më 17 shkurt, ditën e përvjetorit të tetë të pavarësisë së Kosovës.

Sandri Vallaj, emigrant në Itali prej vitesh, ka përdorur 5700 euro në total për të gdhendur shqiponjën në një gur të madh në Brataj.

I pyetur se pse pikërisht në këtë periudhë, ai ka nënvizuar se kjo është njëfarë dhurate edhe për shqiptarët e Kosovës.

February 16, 2016 15:39
Komento

2 Komente

  1. Din Paku February 16, 18:21

    Nuk eshte shqiponje, por dy duar te kryqezyara qe simbolizojne shqiponjen, shenje shume e perhapur nder shqiptaret kudo ne bote. Sa per saktesi.

    Reply to this comment
  2. titi February 16, 20:37

    Po pikerisht ajo eshte bukuria e ketij simboili: dy duar te bashkuara qe formojne nje shqiponje dy krenare! Shume e bukur dhe i lumte Sandi Valljat.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?