Gazete e përditshme e pavarur

Një shqiponjë gjigante 5 km larg nga pika kufitare me Serbinë

June 16, 2019 21:58

Një shqiponjë gjigante 5 km larg nga pika kufitare me Serbinë

Vetëm 5 km nga pika kufitare me Serbinë në Merdarë, në hyrje të Podujevës, është vendosur simboli i shqiponjës.

Iniciues i Monumentit është Florent Hasani ndërsa është realizuar nga biznesmeni llapjan, Muhamet Hasani.

Inagurimi i saj do të bëhet të mërkurën me 19 qershor, në Ditën e Çlirimit të Podujevës.

Shqiponja është e përmasave gjigante, dhe ngjason me atë që është e vendosur në komunën e Ferizajt.

Një shqiponjë e tillë u hoq në rrethrrotullimin te Dogana në Tiranë për shkak të projektit për Unazën e Re.

Ajo ishte dhuratë e biznesmenit të njohur nga Tetova Lazim Destani për 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

 

b.b/dita

June 16, 2019 21:58
Komento

3 Komente

 1. Amerikani June 16, 23:52

  Bukur .

  Reply to this comment
 2. Lili June 17, 08:45

  Nuk ia falinçelesin e Tiranes e nuk kane keshilltar udbashi baton keta , kurse ne Tirane po ju vret shqiponja edhe pse ne kete fushate na mbyten me patriotizmin e tyre flamurvalvitese po kur jo aktiv kur duhet! Sa per votime e kane shqipen keta t’tiranes!
  Newyork kuq e zi i detyroj me qene pak atdhetare!

  Reply to this comment
 3. vetem keqardhje June 17, 12:57

  Nuk te mora vesh, o Lili , çfare shkruan se shqip nuk eshte; mbase te tjeret edhe te kuptojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

izmir escort antalya escort izmir escort porno izle porno indir ankara jigolo izmir escort bursa escort
X