Një shtyllë druri mban në këmbë një tempull të tërë

July 9, 2016 12:09

Një shtyllë druri mban në këmbë një tempull të tërë

Një strukturë e tërë e cila mbahet vetëm nga një shtyllë druri, e vendosur në një luginë në Taining të Kinës, tempulli Ganlu ka tërhequr mijëra turistë.

“Ganlu” njihet edhe si tempulli i shërimit për familjet të cilat nuk mund të kenë fëmijë. Ata vizitojmë këtë tempull dhe më pas shpresojnë në rritjen e mundësive për të pasur fëmijë.

Tempulli është ndërtuar që në vitin e largët 1146 nga Ye Zuqia, pasi mamaja e tij nuk kishte fëmijë dhe kishte udhëtuar kudo për të gjetur shërim.

July 9, 2016 12:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?