Një stërgjyshe e çmendur, hidhet me parashutë nga 3900 metra

August 13, 2017 22:28

Një stërgjyshe e çmendur, hidhet me parashutë nga 3900 metra

Një stërgjyshe ka kërkuar si dhuratë ditëlindjeje diçka që arrin edhe kufijtë e çmendurisë duke parë moshën e saj të thyer.

Amy Cook nga Londra është hedhur me parashutë nga 3900 metra lartësi për të festuar kështu ditëlindjen e saj të 90 më 8 gusht.

Supergjyshja ka treguar se gjithnjë e kishte pasur ëndërr që të bënte një hedhje të tillë dhe festa e ditëlindjes për të ishte edhe momenti i duhur, pasi ajo kishte frikë se ky do të ishte edhe shansi i saj i fundit.

Të ardhurat e përfituara nga ky gjest çmenduri, Amy Cook tregon se do t’ia kalojë në formë bamirësie spitalit “The Royal Marsden Cancer Charity”, pasi këta të fundit kuruan vajzën e saj 56-vjeçare nga kanceri në gji në vitin 2015.

 

August 13, 2017 22:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim