Një tempull me mace fatsjellëse…në Tokio

August 9, 2018 19:03

Një tempull me mace fatsjellëse…në Tokio

Tempulli i Gotokujis në Tokio është kthyer prej dekadash në një atraksion turistik për kureshtarët, të cilët vijnë të admirojnë statujat e maceve fatsjellëse që datojnë që nga shekulli i XV.

Rreth 10 000 mace me forma të rrumbullakosura ndodhen kudo në tempull me  njërën putër në ajër.

Vizitorët e tempullit tanimë janë blogerët dhe të apasionuarit pas rrjeteve sociale, pasi sfondi është ideal për to; i veçantë dhe mjaft atraktiv.

Emily Lin, një turiste 25-vjeçare me origjinë nga Hong Kongu, shprehet se ndërsa po bënte një kërkim në Google të vendeve më të postuara në Instagram në Tokio, ky vend ishte pikërisht një nga më të rekomanduarit.

s.a/dita

August 9, 2018 19:03
Komento

1 Koment

  1. Mackaaa ...psss psss psss (haha) August 9, 21:11

    Muaaaaaaaaaaaaaaaaaah …
    sillem Fatin tim 🙂

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Nëse në Tiranë kandidati i PS+Rilindjes, Erion Veliaj do kishte përballë si kandidat të PD, Lulzim Bashën, për kë do votonit:

Shiko rezultatin