Një tërbim që nuk na çon në Drejtësi, por në pazar me të Vërtetën

February 9, 2019 20:17

Një tërbim që nuk na çon në Drejtësi, por në pazar me të Vërtetën

Po diskutohet shumë këto orë një vizitë e ministres Elisa Spiropali në shtëpinë e vajzës së mitur në Kavajë e cila sipas raportimeve të policisë është përdhunuar për disa kohë nga bashkëmoshatarë të saj nën presionin e videove intime.

Ky është version paraprak, për të cilin do të duhet të shprehet gjykata.

Vizita e Spiropalit siç u tha u bë pas kërkesës së vetë familjarëve, konkretisht gjyshit të vajzës.

“U mendova gjate a ta ndaj me ju apo jo tronditjen e tij, po ne fakt po s’e bera une qe e pata ate burre fisnik ne zyre per hallin e tij, kush do ta beje ne emer te tij thirrjen per ta lene te mituren ne privatesine e saj!?” – shprehet ministrja.

Le të besojmë për një çast se është kështu. Se me të vërtetë, gjyshi i ka trokitur në derë.

Por a është me vend që zonja Spiropali të publikojë me video identitetin dhe bisedën me dy prindërit e vajzës duke zbuluar tashmë eventualisht identitetin e vetë vajzës së mitur?

Kryeministri Rama nuk i mirëpriti kritikat. Në një postim në twitter ai shkroi: “Po tani çfarë keni që lehni apo ju’a kemi fajin ne pse njerëzit besojnë tek ne e jo tek ju, hiena të politikës e të medias? Po mos të ishin vrasësit, përdhunuesit, grabitësit, krimet e fatkeqësite, ju s’do ekzistonit, se s’keni hiç tjetër për t’u dhënë njerëzve veç helmit e vrerit”.

Gjuha e tij është përditë e më nervoze, përditë e më e papërshtatshme.

Qeveria ka detyrimin të qëndrojë pranë në kësi rastesh dhe të garantojë çdo ndihmë, por publikimi i videos është në thelb politikë me ngjarjen. Është instrumentalizim mizor i saj për shkaqe kaq banale sa mund të kuptohen vetëm në Shqipëri.

“Kur digjesh nga qulli i fryn kosit”. Kështu i thonë një fjale. Qeveria ka dëshmuar se nuk është e aftë të reagojë institucionalisht dhe në mënyrë të strukturuar për ngjarje delikate.

Kështu u vu në sëkëlldi të madhe edhe para disa muajsh me çështjen e Xhisela Malokut, edhe kjo, njësoj si Kavaja, e hedhur në publik nga Berisha.

Ngjarja fillimisht nuk u raportua me gjasë për shkak të ndikimit të të atit të autorit të ngjarjes.

Nëse në rastin e parë, në mënyrë të pabesueshme kryeministri mori përsipër vetë shpjegimin e ngjarjes dhe dha garanci se ajo nuk kishte ndodhur siç raportohej, kësaj radhe ai shpejtoi duke përdorur një minister mendjelehtë si Spiropali dhe prindërit e vajzës.

Është e vështirë të kuptosh gjendjen e prindërve në këtë situatë, por është thuajse e pamundur ta mirëkuptosh daljen e tyre të sforcuar televizive përkrah ministres duke nënkuptuar se qeveria i ka ndihmuar shumë.

Që nga momenti i ngjarjes e më tej çdo prind ka një raport të ndryshuar me jetën e vet, ai sheh vetëm nga lumturia e fëmijës dhe nuk ka sesi të përkujdeset për imazhin e qeverisë dhe të apelojë për paanshmëri ndaj medias.

Duhet të themi me keqardhje se prindërit, por edhe Spiropali janë përdorur keq vetëm e vetëm që kryeministri me natyrën e vet të nxituar dhe gjykimin e cekët në raste të tilla, të heqë qafe sikletin e një situate që u krijua vetëm nga mbulimi i gabuar i ngjarjes nga policia.

Patjetër që këtu ka përgjegjësi edhe një i pafytyrë dhe i pacipë i stër-dëshmuar si Sali Berisha, por nëse z. Rama me znj. Spiropali e kanë seriozisht privatësinë teksa referojnë dispozitat e Kodit Penal, atëherë le të padisin Berishën që këto ngjarje të mos përsëriten më.

Ky është njëri aspekt. Aspekti tjetër, më i rëndësishëm ndoshta, që e ngatërron përherë ekzekutivin, është mënyra e reagimit tonë si shoqëri.

Nga intervistat e përcjella nga prindërit e njërit prej djemve, nuk u vu re as më i vogli pendim. Thjesht meraku që djali të mos bënte burg duke dhënë gjykimin final se ai është i pafajshëm.

Dhe ky nuk është rasti i parë. Ne kemi qenë dëshmitarë sesi pas vrasjes së Marvi Mihalit, prindërit e autorëve të akuzuar kërkonin vetëm të nxirrnin fëmijët e tyre nga burgu, ndonëse ngjarja ishte hapur një vrasje e pastër primitive dhe që kërkon drejtësi në mënyrë urgjente.

Na vjen po ashtu në mend edhe rasti i Konstandin Xhuvanit dhe të ëmës së tij, të gjitha këto shembuj për ta kuptuar pse hakmarrja ka zënë vend fort në këtë vend.

Ky raport i zhdrejtë me drejtësinë dhe të drejtën, moralin në përgjithësi, e detyron çdo qeveri që të klimatizohet me veprime të papranueshme moralisht, kur në vend se të qëndrojë pranë viktimës duke dhënë shpresën e drejtësisë reale, preferon ta blejë heshtjen apo qasjen publike të saj.

Ky është p.sh rasti i tanishëm i prindërve, por ne kemi dëshmuar sesi p.sh për çudinë e të gjithëve Sali Berisha i fitoi zgjedhjet në Gërdec, ndonëse aty shpërtheu një fabrikë demontimi që vrau 26 njerëz.

Familjarët e viktimave të 21 janarit e kërkojnë drejtësinë duke bërë kompromis me përdorimin politik të tyre nga z. Rama, ndërkohë që katër viktimat e asaj ngjarjeje, përtej titujve dhe fjalëve, thjesht shkuan kot.

E njëjta situatë me aksidentin e Kavajës para dy vitesh, kur një grua në timon humbi fëmijët për shkak të shpejtësisë, por edhe të një ndërhyrjeje në rrugë që çonte në një karburant të një zyrtari të LSI-së. Prindërit dolën në media “të përpunuar” dhe të “qetë” duke gëlltitur tërbimin që duhet normalisht të ketë në kësi rastesh.

Një tërbim që në vend se të çojë në drejtësi, çuditërisht në Shqipëri çon në Pazar me të vërtetën.

Për prindërit dhe familjarët drejtësi nuk është paraja nën dorë, as edhe ndonjë financim, por shpallja e së vërtetës dhe përgjegjësive publike për atë që ka ndodhur. Në mënyrë që të gjithë të dëmshpërblehen proporcionalisht dhe të dënohen sipas ligjit, jo sipas Maliqit.

Mesa duket e kemi pervertuar deri në thelb këtë raport, ndaj t’i kërkosh sot Edi Ramës pse përdor znj. Spiropali është në fakt të kapësh veshin me dorën e kundërt.

Sidomos kur z. Rama do thjesht të mbyllë ca gojë që në fakt u mbyllkërkan.

Dita-ResPublica

February 9, 2019 20:17
Komento

79 Komente

 1. bart72 February 9, 20:30

  Kjo ngjan si fashiste ku i gjete kete prostitut ho Edi droga

  Reply to this comment
  • Me cdo shteg .... me armikun February 10, 17:00

   Nje krim tipik i shoqerise se degjenruar ka “terbuar” juve te gjithe “pushtet”, “opozte” dhe “shtyp” por te gjithe per interest tuaja, asnje nga ju per te mbrojtur kete shoqeri qe po kalbet dhe po shkaterron “shqiptarin” dhe Shqiperine.
   Saliu dhe tabora e tij jane gjithmone te terbuar, Qeveria kerkon te mbrohet dhe i duket e padrejte sulmi ndaj tyre, por “Dita” dhe Kryeredaktori cfare kane pse terboheni edhe ju me keq se Saliu.
   Spiropali mbase ka bere ndonje gabim por ka treguar pa genjyer cfare ka ndodhur, Edi Rama me te drejte konstaton se kjo opozite po spati krim nuk di cte thote tjeter sepse eshte opozite pa motiv dhe vepron sic ka bere Salia gjithe kohen si politikan, po ti “O Brut” cfare ke qe terbohesh dhe me i pret te te dale dicka ne shteg.
   Inati(Uthulla) shkaterron te zotin(enen e vet).
   Kritikohe qeverine me dinjitet sa here ta shohesh ne gabim dhe ne do te jemi me. Rasti i Bodes, Tenderat e dyshimte jane, Mithat Frasheri jane jo te dyshimta, ti denojme dhe dita do te vije edhe per keto, por te bashohesh me Armiqte, tradhetarret dhe shkaterruesit e Shqiperise, me ata qe vrane Shqipetaret ne mes te Dites, ata qe vune Shqiperine nje ankand per qendruar ne pushtet, kjo nuk me duket e drejte.

   Reply to this comment
  • Komentuesi February 10, 22:37

   Ajo qe beri zonja Spiropali eshte shume e drejte,se ne fund te fundi tha ate qe kerkoi gjyshi i te mitures.Se u vjene ina juve qe gjyshi vajti me besim te Spirpali dhe nuk vajti te Sali krimineli qe o nxori boje nje femije 13 vjeç,nuk na behet vone shume.Vazhdoni te pllisni si gomaret.

   Reply to this comment
  • une February 11, 00:43

   Ku ka arritur,sa poshte ka rene,cfare poshtersie Gazeta Dita?!

   Reply to this comment
 2. A c'doni mender Mut ju funderina te njerezimit ,qe vazhdoni te ngacmoni Plagen e famijles se vajzes February 9, 20:39

  ju bastarde kriminele , ju sharlatane banda politike e putana medie .
  skeni dit gje tjeter te beni per ate popull vec se per

  te bere zhurme e kaos pune muzllumash .

  Fryrje e tollumcave me pordh te qelbura te majmunit te shpelles

  ju jeni funderinat e ksaj bote vertete

  Reply to this comment
  • Komentuesi February 10, 00:02

   Fajin per kete ngjarje ne Kavaj e ka maskari i maskarenjeve Sali Berisha qe e ekspozoi i pari kete privatesi te nje femije 13 vjeç.Zonja Spiropali ka bere detyren shkelqyeshem,qe ka pritur dhe ka biseduan pe familjaret,madje edhe ne shtepi,duke i perkrahur,duke dhene mbeshtetjen dhe ndihma per burse jashte shtetit.Bravo i qofte qeverise dhe Edi Rames qe u qendron afer ketyre problemeve.

   Reply to this comment
   • Lili February 10, 09:26

    Jo faj eshte i perdhuenueseve edhe i atyre si ju qe mbrojne perdhunuesit.
    Eshte cudi pse nuk pyetni pse institucionet nuk e trajtuan si duhet kete rast,e pse deshtuan ne te gjitha hallkat per trajtimin e ketij krimi,se perdhunimi eshte krim,e ku kapakin e deshtimit te institucioneve po e vene spirololja e Rama…
    Po zotni kryeminister,eshte detyre e cdo institucion me thane se eshte nje krim qe ndodhi ne shoqerine tone,nje krim qe duhet te na turperoje te gjithe ,nje krim qe duhet jo vetem ta denojme po edhe te veprojme qe mos te ndodhe me ne shoqerine tone.
    Spirololja nuk ishte personi i duhur n’ate vend se eshte ministresha per marredhenjet me Parlamentin,e as ministresha e arsimit qe heshti,as ministresha e rendit qe heshti,as ministresha e shendetsise qe heshti,as ministresha ,as ministresha e drejtesise qe heshti…me gjithe shkallet institucionale qe kishe keto ministri komandojne.
    Rama e ka kuptuar kete,edhe reagon me kaq nervozisme per kete rast ku gjithe shteti i tij ka deshtuar,edhe do siç thone shqip me la mut me shur e duke i ofruar nje burse jashte,si dembshperblim per deshtimin e shtetit te tij?
    Duhet me i lexuar reagimet e Rames : tregojne ma shume per gjendjen e tij se sa tjetergje…
    Ne kete rast ka humb kontrol mbi cdo gje..pos spirololen…
    Presim nga nje kryeminister,qe me nuk eshte nje adolescent i vonuar,nje reagim si figure qe ve nje pike busoli per cka duhet te pranojme si shoqeri e cka jo.
    Jo shperthime idioteske ne nivel rrugaci.
    Kush jane qente ketu zoti kryeminister? Prinderit qe revoltohen se edhe vajzave te tyre mundet t’i ndodh kjo e mos me pasur reagim 5 muaj nga institucionet pergjegjese? Njerezet qe treguan rasti,edhe mire qe e treguan,deshtet s’deshtet ju, edhe faj pse kemi vrases,perdhunues,grabites,etj a mos eshte pak faji i juaj se ju qeverisni e jo ne!
    Pra merrni pak pergjegjesite e juaja mbi supe si duhet e mos fyeni njerezet kur nuk duhet se eshte detyre e shtypit me vu ne drite plaget e shoqerise edhe krimet perdhunit grabitjet jane keto plage ,kunder te cilave Ju edhe qeveria nuk po reagoni si duhet sepse e dini se po eshte faji i juaj nese keto krime shtohen sepse nuk kemi politika mbrotjese si duhet…

    Reply to this comment
  • Eltoni milano February 10, 08:39

   Ishalla te perdhunojne gruan gocen apo motren . Qe te pushosh nje here e mire ketu o klysh i kuq.
   Po prap ste ben fajde ty. Ti para partise sdo as uj as drita. ty dhe te qijne gjith fisin ti prap do fillosh shpella enveri edi partia . Por ketehere do jesh akoma mw i luntur.se te ben efekt perdhunini. Se ju sa me shume tju perdhunosh dhe tju shtypesh koken aq me shume te doni.

   Reply to this comment
   • salih prostituta e parlamentit Shqiptare ,asgje ne kte Bote nuk te shpeton dot February 10, 11:30

    si kan perdhunjuar sheqiren ne shpell ?

    apo xhenin kur ishte i vogel ?

    Apo ty vet ,aty ne Milano ?

    Reply to this comment
    • Eltoni milano February 10, 12:59

     Po cne mua te me perdhunojne . Pastaj un jam qytetar dem baba dem tirans skom lidhje fare me spellat. E dyta un sok ku te choj leket kirseti dukesh qe je pa
     buks. Kurse ti dukesh qe je fshatar i hershem dhe dukesh qe kur te perdhunojne enverin .edvinin kur del me tanga ti e ndjen ne dy menyra. Ty kur te perdhunojne familjen ti ndjehesh keq kur ta perdhunon nje shpellar. Ama e kunderta kur te qi motren edi rama dhe partia ti e ke per nder.

     Reply to this comment
     • per ty prosti da Milano February 10, 13:42

      motra jote si duket me profesionin e prostitutes semaforeve te Milanos ?
      sa cazzo merr ne goje ne nate ?
      e shkreta po sakrifikon aq shume per nji cop muti si ty .
      shko mer puno vet ,ne ndonji bordello pederastash

      o produkt perdhunimi shpelle

  • korçari February 10, 12:28

   Mendoj se shoqeria shqiptare duke rendur pas pasurimit me çdo kusht dhe mundesisht brenda dites ne kete krim te shemtuar kundrejt nje te miture reagoi ne menyre primitive dhe banale ,duke filluar nga diskutimi i Salehut qe e beri te njohur ne publik duke sjelle pergjigjen e detyruar te ministrit te brendeshem pasi u akuzua pa te drejte.Dhe gjate ketyre diteve “kazani “i medias pothuajse te gjithe kanalet e Tv-ve e bene çeshtje te dites ku dhe ajo qe quhet privatesi u dhunua dhe kapaku ju vu me videon e Spiropalit.Mendoj se shteti duhet te investoje urgjent ne mbeshtetjen e strukturave per keto çeshtje delikate ku viktimat duhet te trajtohen ne menyre profesionale dhe humane dhe njekohesisht mediat ne pergjithesi duhet te jene me humane dhe me profesionale ne trajtimin e ngjarjeve te kesaj natyre ku aspekti human duhet te jete prioritar mbi çdo gje.Politika eshe nje here tregoi se perveç demagogjise eshte nje veze boshe e zbrazur nga çdo lloj humanizmi.Mbase per te ndryshuar mentalitetin e kesaj shqoqerie perveç mediave do te ishin te mirepritur dhe me se te dobishem mendimi,analiza,trajtimi i ketyre çeshtejeve nga elita ,nga njerez me peshe dhe figura te njohura dhe te respektuara,nga profesioniste dhe pse jo duke paraqitur deshmite e viktimave sigurisht me fytyre dhe ze te ndryshuar per te bere me te prekshme keto fenomene te shoqerise sone.

   Reply to this comment
   • KORÇARI February 10, 21:32

    O korçari, ke 100 % të drejtë por këtu në ALBANISTAN kështu bëhen gjërat.
    Kjo Spirokari, që gallofin e shikon si Skënderbe, që der dje jetonte si e zgjebur dhe e veshur si LAQKË ZGJEBANIKE , është gati të bëjë gjithçka që do i thotë gallofi,për të mbajtur Kolltukun, sepse vetëm Klarinetat nuk mjaftojnë.
    Mjerë populli i shkretë, por nga ana tjetër më vijnë ndërmend dy thënie të Platonit
    1 – ÇDO PUPULL UDHËHIQET NGA ATA QË I KA HAK.
    2 – TË GJITHA ATA QË NUK MERREN ME TË MIRËN E PËRBASHKËT, GJITHMONË DO UDHËHIQEN NGA NJERËZ MË TË ULËT SE VETJA.

    PRA KEMI ATA QË NA TAKOJNË .

    Reply to this comment
 3. BLACK SWAN February 9, 20:50

  do ndryshuar ajo shprehja -nuk ka pyll pa derra,
  do thëne -nuk ka pyll pa dosa !!!
  çfarë neverie kjo femër, çfarë neverie !!!

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 9, 21:48

   Black, moj korbecke,
   Spiropali eshte nje oratore e lindur,
   por jo per oreksin e SHQUP-it dhe te neofashisteve shqiptare…
   Fatkeqsisht!
   Edhe gabime mund te beje, natyrisht, se ndryshe nuk do quhej Njeri…!
   Degjim te mbare:

   https://www.youtube.com/watch?v=nW78N-ppEFo

   Reply to this comment
   • N.VJOSA February 9, 22:15

    Duhet degjuar nga te dy veshet dhe jo vetem cfare thote Sali Dixhitali:
    (Por dhe Media, kjo Debilja gazetare ben nje pune te piste…)
    Degjim te mbare,
    per te kuptuar te Verteten dhe jo Luften e piste politike…

    https://www.youtube.com/watch?v=xX7fqGNouX8

    Reply to this comment
   • BLACK SWAN February 10, 09:24

    aj aj aj, erdhi dita ktu te DITA që të jem dakort me Netin internetin
    jam dakort, ajo është oratore e lindur,
    kur e merr në gojë fjalën kjo, pu pu pu,
    kjo falë asaj goje u bë drejtolesh e shtetit, se ti e di
    tatimet e bëjnë shtetin ….

    qepe gojën tellall e budall !!!!

    se nuk flitet më hiç për përdhunimin e një të miture,
    histeria kolektive që i zuri pas publikimit të atij KryeHalesë së shqupit, duhet të kishte rënë në një mur heshtje,
    policia të bënte procedurën në heshtje, pa replikë me plakun Mere,
    E’DRAMA ta qepë halenë, LLeshi ta mbyllë gojën, ça do Lleshi ne twitter me plakun Mere që politikën nga brima e çelsit e ka armën më të fortë ???
    Pse nuk ju përgjigjën me nje foto të Shaban Norjes plakut Mere ?? ti kujtonin historinë e lavdishme kur qeveriste vetë ???
    Ça do kjo gojorja e lindur me ktë histori e histeri ??
    Çfarë titulli ka kjo ?? Psikologe ?? Mësuese?? Hetuese ??
    kUSH është kjo ??
    ça do me thënë erdhi gjyshi ??? po gjyshi i shkretë aq di, i ka rënë mali sipër, gjyshit i bëhet një kafe pa sheqer, i puthen duart e i kërkohet falje, falje për ktë shtet përdhunues, vajza dërgohet jashtë atij vendi të nëmur e çmendur, dhe atyre këlyshve të kurvës u lexohet Kamerun,
    “Kam këtë mesazh shumë të qartë për ata njerëz që janë përgjegjës për këto keqbërje dhe kriminalitetin: keni për të ndjerë forcën e plotë të ligjit, në qoftë se keni moshën për të kryer këto krime, atëherë ju jeni në moshë të mjaftueshme edhe për tu përballë me dënimin”.

    -“I have this very clear message to those people who are responsible for this wrongdoing and criminality: you will feel the full force of the law and if you are old enough to commit these crimes you are old enough to face the punishment.” – from former Prime Minister David Cameron’s statement on the riots in London, 09 Aug 2011…

    por të gjitha kto bëhen në HESHTJE !!!!!
    sepse në disa raste heshtja është flori !!!

    dhe mos më trego mua oratorinë, se unë nuk kam dal nga fpreshi, unë kam bër teknologji të komunikacionit me 19 /20 , jashtë universitetit ‘endhjer hoxha’ …madje thuaj Spiropallës që punoj për të gratis, se e telendisën gjyshin që përfaqeëson ata pak njerëz që u robtuan një jetë të tër, që nipër e mbesa tu bënin dhe ktë në pleqëri
    të përfaqëson dhe ty, o i marrë, që të duket oratori baltosja e mjerimit !!

    Reply to this comment
    • N.VJOSA February 10, 10:28

     Ti Black,
     pergjithsisht je goce e squt…
     Por ke nje difekt qe e kemi pergjithsisht ne shqiptaret.
     Duame te shitemi te gjithe si Gjenerale…(Njerzit e squt nuk na pelqejne, sic thote Kadareja…apo sic thote Imzot Noli per ne, kur me i pazoti, hiqet i zoti per te gjitha…)
     Pse e them kete?
     Shikoj se si e vlereson ti kete Spiropalin.
     Spiropali, sic e degjove dhe ne Parlament, (ne se i ke vene veshin dhe jo Preshin) ka qene nje studente ekselente, nder te rrallat qe ka perfituar nje nga shkollat me te degjuara te Botes dhe nen kujdesin e Organizates me te madhe Boterore, OKB-se…
     Por kjo ty nuk te hyn ne sy fare!…
     As argumentat qe perdor ajo!…
     Zhurmen per ate te mituren e beri fillimisht Sali Qenefi, Kryehaleja e SHQUP-it,
     sic thuaj me te drejte edhe ti…
     Veprimet e mepasme jane rrjedhoje llogjike, dmth te detyruara per te qetesuar familjen dhe per ti mbyllur Bucen Doktorr Mortje Dixhitalit…
     Mos na e shiko nga Maje e Olimpit Spiropalin!
     Se mund te jete shume me e zonja se ty.
     Edhe mua qe me quan budalle, ( duke perfituar nga anonimiteti) po te them se per Sociologji kam mbrojtur Doktoraturen atehere kur ti i bije maces me luge…ose prashisje miser ne Cerme…!

     Shume mire beri Spiropali qe shkoi te qetesoje Familjen dhe i dha nje mesazh te qart edhe Opinionit shoqeror qe bombardohet nonstop nga nje medie gazetaresh shkerdhata… ( Edhe Gjermania, Lokomotiva e Bashkimit Europian nuk i ka aq stacione lajmesh sa Shqiperia, qe eshte me e vogel se nje qytet i madh europian apo gjerman, por nuk e bombardon kurre si ne Shqiperi Opinionin publik…)

     Nje problem tjeter yti eshte se ti nuk njeh shkolle tjeter vetem se perrallat qe te ka treguar Gjysh Fashist Hasani me kollaro, shoku i ngushte i Xhafer Deves…
     Nuk ke faj…
     Se nga ke dale ti, nga Freshi apo nga Preshi, une nuk e di te them…Por di te them mos e shiko Boten si Bretkosa e Ezopit nga fundi i Pusit, duke thirrur:
     KAQ ESHTE QIELLI; SA SHOHE UNE NGA FUNDI PUSIT…
     Dhe e dyta,
     me qe eshte fund jave ,
     dil nje here andej nga Hollanda apo Danimarka, mbase gjen njdonje hollandeze a danez te gjate… se keta te shkurterit nuk te pelqejne…Nuk me intereson jeta jote private, por…mos me bej teeerrr-teerrrr, se vete i jep keto informacione dhe aq me teper mos mat as Spiropalen as te tjeret me Kutin tend…
     A me kuptoooooooooooooooooooooon…?!

     Reply to this comment
    • Asd February 11, 08:38

     Shume dakort.

     Reply to this comment
 4. Ylli February 9, 21:04

  Gazeta “Dita” ,supozojme se Berisha eshte i pacipe dhe i pafytyre !?!? Nese eshte i tille ,ju si shtyp cfare beni qe nuk zbuloni ngjarjet e mesiperme ,por kur flet Berisha dhe i nxjerr ne drite muaj me pas ,i thoni i pafytyre dhe i pacipe dhe me pas filloni e beni shkrime dhe analiza te ngjarjeve te nxjerra nga Berisha !?!?
  Kjo per mua eshte pafytyresi dhe pacipeshmeri e shtypit !!
  Ne vend qe ti kerkoni llogari shtetit dhe struktures se tij te posaçme ,policise pse fsheh ngjarje te tilla ,ju.sulmoni Berishen pse i publikon dhe me pas jeni po ju qe e shumefishoni ngjarjen .!?!
  Me kujtohet avioni i Divjakes qe sipas shtypit rilindes ishte per mushkonja ,e kur i doli boja droges ,benit te habiturin nga e mori vesh Berisha !?!?
  Hajde shtyp hajde….gazeta “Dita” seriozisht e keni qe doni te beni shtyp apo liri mediatike ????
  Berisha mund te jete horr i horrava ,por smund ta akuzoni pse publikon ngjarje qe eshte detyre e shtypit ti zbuloje e publikoje.
  Sa per Spiropalin ,mua si individ me vjen ndot vetem ta shikoj e jo me degjoj .Nje femer qe ka respekt per veten nuk mund te thote me mori kryetari “grenxe” e me beri “blete punetore” !?!?! Po ky kryetar qe sipas Elises ishte Skenderbeu Junior ,mbas 6 muajsh e hoqi nga doganat se e teproi me “punetorllikun” e saj.
  Te shkuaren ne Kavaje ,Rilindja e paska zanat manipulimi .E mban mend gazeta “Dita” kur Rama vete i 20 ,zbarkoi ne Kavaje se gruas pa kurore te Elvis Edvin Ervin Roshit ,njerezit e Berishes i kishin shkulur femijen nga barku !?!?!
  Ne rast se Berishen e quani horr ,ate sajim te felliqur rilindes si mund ta quani me perdhunim e deshtim imagjinar !?!?!
  Po te kishim shtyp ne sherbim te popullit dhe per popullin ,demokracia jone do ishte me e mire.
  Por me vjen keq ta them ,shtypi eshte pjesa me e felliqur dhe e piset e shoqerise shqiptare.

  Reply to this comment
  • Lili February 10, 09:29

   Ylli,best comment.

   Reply to this comment
  • Zigur Qarri February 10, 13:47

   Ylli ke plotsisht te drejte.Te pakten ne kete rast,Berisha kishte te drejte.Por nuk i japin te drejte,sepse nuk duan” ti kerkojn llogari shtetit dhe struktures se tij te posaçme”.Nuk duan qe Berisha te kete te drejte para syve te shqiptareve,sepse del qe e keqja me e madhe eshte banda e drogaxhinjve te”rilindjes” me ne krye skizofrenin,qe nxjerr llapen ne Parlament dhe “bën humor” me drogen para syve te adoloshenteve!Çfar mesazhi te perbashket ka per brezin e ri tregimi i Edi Rames, “Ina, Ina, hiqi brekët”,me poezine Rita Petros”Mallkimi i Parë”(nga vellimi me poezi”Vrima”)

   Reply to this comment
   • Ylli February 10, 19:29

    Problemi ne Shqiperi eshte se kur pushtetin e merr e djathta ,per shtypin e majte Shqiperia eshte sketerre.Kur pushtetin e merr e majta ,per shtypin e djathte Shqiperia eshte sketerre !?!?!
    Kjo eshte llogjika e shtypit 28 vjet me rradhe .Por me dore ne zemer si mund ta quaj veten ky shtyp i shkruar dhe vizual i pavarur kur detyra e tij e paguar eshte mashtrimi ,manipulimi dhe tjetersimi i opinionit publik
    Prandaj kemi komentues pervers ,urrejtes ,shares ,injorante e debila qe ngaterrojne Shqiperine me Partine.
    Ben shkrim z.Bedri Islami per Kosoven dhe do lexosh me zor 10 komente !?!? Flasim per ceshtje kombetare !!!
    Po i njejti Bedri ,ben shkrim per Berishen apo Ramen dhe do shikoni 120 komente !?!? Cmenduri shqiptare.
    Sme vjen hiç turp te them….ju palloft Partia gjithe robt e shtepise o debila e pederasta partie se na keni çare trapin.
    Atdheu eshte Atdhe dhe nuk eshte nevoja te jete Partia qe simpatizon ne pushtet qe te duash Atdheun .Flas per njerez me karakter dhe ndergjegje ,se keta militantet e Partive as njerez nuk mund te quhen.

    Reply to this comment
    • syri February 11, 09:57

     O Ylli! Po qetesohu ore yll i dashur! Qetesohu sepse do na semuresh! Lereni inatin me gruan tuaj dhe qetesohu! Njerezit e dine kush eshte kush ne Shqiperi! Lerini politikanet se kane hallin e kokes se tyre keto dite! Kulturohuni i dashur Ylli! Fjalet e pista nuk nderojne askend! Merre shtruar i thuaj edhe Berishes me Liken!

     Reply to this comment
 5. Arbër Epiroti February 9, 21:27

  Tema është vërtet për tu debatuar, por në këndvështrimin tim diskutimi duhet përqëndruar më dy drejtime, por aspak në drejtimin që shkruhet më sipër.
  1. Politika e djathtë apo e majtë duhet të mbylli gojën dhe të japë llogari për degradimin që i ka sjell shoqërisë gjatë këtyre 28 viteve. Nëse merret dhe në fakt po merret me probleme që jo vetëm që nuk i takojnë, por duhet të japë llogari për këtë derexhe që ka mbjellë.
  2. Kur them që partitë të mbyllin gojën, nuk mund të them për qeverinë. Qeveria, pavarësisht se është e dalë nga partia me shumicë, absolutisht nuk përfaqëson partinë por me marrjen e pushtetit përfaqëson shtetin dhe gjithë qytetarët pa dallim në majtas, djathtas apo e qëndrës, gjë ko që deri sot nuk e ka kuptuar plotësisht e djathta dhe pjesërisht e majta.
  Qeveria është e detyruar të jetë pranë çdo qytetari në të mirë e në të keq sepse qeveria është ajo që përfaqëson ekzekutivin, ajo ka mundësitë financiare, punësimin në administrata shtetërore, nëpërmjet zyrave të punësimit edhe në sektorët jo shtetërorë (kuptohet në orientime, marëveshje), shteti përfshin gjykatat etj.
  Ngjarja në fjalë është përgjegjësi e familjes, e shkollës dhe e ambjentit shoqërir dhe, me keqardhje për rastet e ndodhive, sigurisht segmentet e pushtetit dhe drejtësia detyrohen tu gjinden në krah dhe të ndihmojnë brenda normave morale, shoqërore dhe ekonomike. Nëse partitë futin hundët, qëllimi i vetëm i tyre është për përfitime politike. Prandaj është në turpin e çdo partie kur merr guximin dhe informon duke e menduar vetëm për kapital partiak. Turpi më i madh kur përdoren edhe gjoja dixhitalit dhe kërkojnë përgjegjësitë apo meritën se kush ishte i pari që informoi këtë apo atë ngjarje të pazakontë në.moralin tonë qytetar. Edhe më turp kur informata bëhet edhe nga ish pushtetarët më të lartë të këtij vendi. Turp dhe faqe e zezë.
  Ky është.kënvëdhtrimi im.
  Arbëror Epiroti

  Reply to this comment
 6. mirel February 9, 22:19

  Sakte!

  Reply to this comment
 7. Feniks February 9, 22:38

  Edi Rama eshte nje super mashtrues i lindur,nje cinik i pa pare dhe mbrojtes i krimit dhe korrupsionit!
  Ne raste te tilla te ngjashme Rama nuk ka mbajtur asnjehere qendrim prej burri shteti,por si bashkefajtor ne te gjitha krimet qe ka mbrojtur!
  Ne rastin e perdhunimnitr te vajzes nga Kavaja ai del hazerxhevap duke kercenuar te gjithe kundersahtaret,
  -“Po tani çfarë keni që lehni apo ju’a kemi fajin ne pse njerëzit besojnë tek ne e jo tek ju, hiena të politikës e të medias? Po mos të ishin vrasësit, përdhunuesit, grabitësit, krimet e fatkeqësite, ju s’do ekzistonit, se s’keni hiç tjetër për t’u dhënë njerëzve veç helmit e vrerit”.
  Ndersa as ai e as Spiropali nuk duhet te justifikonin krimin me fjale boshe,por te linin organet e specializuara te benin punen, dhe qeveria te mblidhej e te nxirrte mesime se pse ndodhin ngjarje te tilla skandaloze!
  Por llogjika infantile e Rames ben te kunderten,se “perdhunime te tilla ndodhin ne gjithe boten”, se “tendera me dosje te fallcifikuara behen ne te gjithe boten”,se korrupsion behet ne gjithe boten” etj,etj!
  -E pyes Ramen:
  -Po buke me miell kanceroz dhe qeveri qe hesht fare a ka ne bote?
  -Po te ngujuar me mijra nga Gjakmarrja dhe qeveri qe nuk i ze me goje,a ka ne bote?
  -Po qe uji qe furnizohet populli ndonese eshte i pa pijshem por faturohet me cmim si i pijshem dhe qeveria vjedh hapur a ka ne bote?
  -Po cmime te ujit te piste qe i shitet popullit me cmim gati te njejte me cmimin e energjise elektrike,kur kosto e kesaj te fundit eshte disa here me e madhe se e ujit,a ka ne bote?
  Eh more Edi Rama se ti duhesh shporrur nje ore e me pare,por ke gjetur shesh pa ben pershesh!

  Reply to this comment
 8. Adih February 9, 22:52

  Arber Epiroti @…. …

  Ne nr 1 tuain ,filloni te shkruani ::::::::
  “Politika e majte , apo politika e djathte” duhet te.??:: ..
  Po pse more burre ,a egziston e majta dhe e djathta ne Shqiperi ?? Ku e ke pare ,se une nuk shoh as edhe nje ndryshim ??Me vjen keq per ty ,mesoje nga une ,keta jane te ngjizur ,me te njejten sperme te PPSH .
  Kurse per te tjerat cfare komenton ke me se te drejte.
  Pershendetje ..

  Reply to this comment
 9. qazim February 9, 23:18

  Vazhdon fatkeqesisht mulliri te bluaj.Eshte per te ardhur keq qe pjese e ketije mulliri te kalbur jeni bere dhe ju te gazetes Dita.Dikur ju lexoja me endje por sot po e kam gjithnje e me te veshtire tju ndjek.

  Reply to this comment
 10. bart72 February 9, 23:24

  Keta keshtu do vdesin mashtrus kriminela keta han femijet e tyre mendo populli i shkret ho mos u ngopshi kurr ho Bark thare ho gjakpiresa ho ju vrafte i madhi zot

  Reply to this comment
 11. bart72 February 9, 23:25

  Ho Vjosa mos je Miku mero gelbazes hahahahhaahha

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 10, 08:49

   Jo zotri a zonjë, @bart72….
   Mero Bazen ( dhe jo mero gelbazen…atë
   ” gelbszen” lepije ti me gjuhë..)
   Meron nuk e kam takuar kurre në jetën time e jo ta kem mik….
   Si gazetar me pelqen shumë sepse eshte nje nga gazetaret me te mire shqiptare, sot. Me pelqejne shume editorialet e tij qe kane per Perendi të Verteten!…
   Por zotria jote duhet te jesh vet mister gëlbaza qe peshtyn vetem gëlbaze…
   Yyyyttttt, halabak primitiv!…

   Reply to this comment
   • ganiu February 10, 10:36

    Neti je i sigurt kur thua “Me pelqejne shume editorialet e tij qe kane per Perendi të Verteten!…”?
    Jo për gjë, po nuk dim se kush është e vërtetë ajo që thotë për të vërtetë apo kur bën sikur e mohon duke thën se “ma ka dhën Sali Berisha”?!

    Reply to this comment
    • N.V. February 11, 14:08

     Gano,
     Midis Meros dhe Berishës, do zgjidhja Meron se thote te Vertetën (pergjithsisht)
     Berisha yt , sic me thote nje miku im qe njeh mire,
     NJË HERË FLET,
     DY HERË GËNJÉN…!
     Po ti krahasoja te dy( krahasimi gjithnje eshte figure letrare , calon dhe jo sinonim i se vertetes)
     pra, po ti krahasoja ,
     Merua ka per Perendi të Verteten!
     Berisha ka per Perendi Genjeshtrën!
     Kjo qe thua ti Gani, ,”ben sikur e mohon”, e kupton besoj, se edhe ti nuk je i sigurt…
     Historia nuk bëhet me
     “sikur”…!
     Kaq mund te them, pa pretenduar se kam monopolin e së Vertetës….

     Reply to this comment
     • ganiu February 11, 16:54

      E thotë përgjithësisht apo ka Perëndi të vërtetën?
      Sipas teje i vjen që thot të vërtetën vetëm kur të leverdis ty.
      Berisha është i njohur për shantazhuar, manipulator, gënjeshtar, dhe mbi të gjitha një sociopat.
      Si duket o nuk e ke kapur atë “sikur” o luan rolin.
      Ajo “sikur” do të thotë “është e vërtetë që deri e botoi vetë gjyqin e Ramës, apo ja dha Berisha dhe ai e botoi ashtu si pa dashur”?
      Asqë e vë në diskutim që nuk ke monopolin e të vërtetës, por ti shkrua sikur të ishe e Vërteta vetë. Ndoshta nuk je në gjëndje të kuptosh ato që shkruan, por mua si lexues më je këtë përshtypje.
      Berisha nuk është timi o Neti. Si e shkruante dikush disa kohë më parë, ka më shum mundësi që të ket më shum lidhje me ty. Të dy keni qënë antarë partie. Ndoshta jo në të njëjtën organizatë, por të paktën në të njëjtin qytet.

     • anticensurë25642654 February 11, 17:14

      net bajga stë rihet pa e bo tjetrin ” të berishës”kur nuk të shkon??të duhet pak vazelinë lali??
      tashti na del me “Midis Meros dhe Berishës, do zgjidhja Meron se thote te Vertetën (pergjithsisht)”?!
      mor derdimen sot gjithkush ndërmjet kërmës dhe një të gjalli(sado i ndyrë të jetë),do të zgjidhte të gjallin e qelbur se kërmën kutërbuese!!bile dhe zeni me lirinë vetë kishin për të zgjedhur meron në vënd të salës!!
      tashti e ul stekën dhe na thua se mero nuk e paska absolute të vërtetën por përgjithësisht!!pra gënjen ashtu si me e thon muhabetin!?nga pak??apo ndonjëherë nëpër të??
      net o bugaçe,a mund të na/më thuash se kur thotë gënjeshtra?! apo e ke më kollaj të më thuash se kur thotë vërtetën??
      he mor debil ti sje në rregull.brënda një shkrimi i bën kakën asaj që ke shkruar më parë!
      net askush nuk e ka “monopolin e së Vertetës….”,por ti po merr me dhunë monopolin e gomarllëkut!!
      për këtë të jesh i sigurtë!!
      ps:mos repliko hajvan!!

     • N. February 11, 17:53

      Ti @gani ke mendimin tend.
      Une kam mendimin tim.
      Nuk eshte e thene te mendojme njelloj.
      Dhe mendimin tim nuk e them se me leverdis, por nga bindja qe krijoj ne baze te atyre cfare kam lexuar.Meron e lexoj keto 10-15 vjetet e fundit, kur u largua nga Berisha.Diskutoj per kete kohe.Largimi tij nga Berisha e mbylli ate kapitull sepse kuptoi kush ish monstra!
      Ketu mbyllet filmi!
      Dhe kjo eshte shume normale ne evolimin e bindjeve te secilit!
      Kur them “pergjithsisht”, ka kuptimin se nuk ka njeri qe nuk gabon .Mund te gabosh edhe pa dashje, sepse aq e ke njohjen.
      Por ne editorialet qe boton Mero eshte brilant.Mund te ndodhe ne ndonje rast, per nje arsye ose tjeter qe nuk eshte i sakte…Kete kuptim kam parasysh kur them ” pergjithsisht”…Shkrimet e Meros jane model gazetarie dhe shtjellim i argumentuar.Keshtu mendoj une, pa te imponuar ty te mendosh si unë….
      Mos me ngatrerro me Berishen se per te kam degjuar kur hyri ne politike, kur une isha larguar nga Shqiperia, pamvarsisht se ti do qe te me besh “vella” me Berishen…Mos e dhëntë Zoti!…

     • ganiu February 11, 23:19

      Neti, ke dy gabime llogjike që më bien në sy.
      1. thua ka Perëndi të vërtetën, por jo gjithjnë. Ndonjëherë i rrëshqet këmba, PRA nuk është aq “besimtar” sa thua, ose sa e bën ti.
      2. nuk të kam bër vëlla me Berishën, asnjëherë. Vetëm se nuk më mbush mëndjen kjo mbrojtje partizane, o kamikaze, që i bën Ramës. Sozies së qelbur të Berishës.
      Unë, dua sdua kam mendimin tim, jo partizan, dhe do ta mbaj deri atë ditë që do të bindem për ta ndryshuar.
      Ti mbaj tëndin, partizan, dhe mos e ndrysho, edhe nëse bindesh se duhet ndryshuar.

 12. Zigur Qarri February 9, 23:34

  Intervista nuk duhej te publikohej.Familja e viktimes eshte perdorur ne menyren me te ulet,dhe Spiropali eshte futur ne kete valle nga skizofreni drogaxhi Edvin Rama,qe nuk terhiqet kurre edhe kur eshte i dhjere deri ne fyt.Nuk mjaftohet me kete,por shkruan edhe me
  gjuhen e nje rrugaçi,duke thene:“Po tani çfarë keni që lehni…?”!Kjo gjuh ordinere,qe nuk eshte hera e pare qe perdoret nga Kryeministri,
  do te ishte skandal nese perdorej edhe nga nje zyrtare i rendomte.Dikur Rama do te bente “shaka”me dhuraten(nje shishe vere) per
  ditlindjen e Majkos,duke thene:”….çfar do ti dhuroja tjeter,ai hashashin nuk e do”!!!
  Çfar mesazhi te perbashket ka per brezin e ri tregimi i Edi Rames, “Ina, Ina, hiqi brekët”,me poezine Rita Petros”Mallkimi i Parë”(nga vellimi
  me poezi”Vrima”,qe fitoi si libri me poezi më i mire per Vitin 2014,ku çmimi iu dha nga Edi Rama dhe Mirela Kumbaro)?

  Reply to this comment
  • N.V. February 10, 09:27

   O Zigur, o Zigur Cari,
   Që ti je zog gomari
   Edhe një kokërr kandari
   Kjo dihet o Zigur Zari…!
   ***
   Kjo dihet o Zigur Zari,
   O Zigur “parimori”
   Ti po na genjen nga zori…
   O Zigur o Zigur Qorri…
   ***
   Pse te them “Zigur Qorri”
   Shih nje herë at’ farë Horri
   Sale Monstrën nuk e sheh?!
   Parlamentin ktheu n’ Hale!…
   ***
   Parlamentin ktheu n’ Hale
   Cfare nuk thote ai gojëndyrë
   O Zigur mos na gënje
   Me gorrica në Shëndre…!
   ***
   S’të vjen turp more Lëtyrë
   Salën bën sikur se sheh
   O Zigur e o Qymyr
   O Zagar që vetëm leh…!
   ***
   O Zigur që vetem leh,
   Diten me diell mos gënje
   Te dime cfarë mashtrusi je
   Me Salushin nje Hale…!

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri February 10, 12:35

    O ndyresire,o palo Burre,mos bëj gam gam si plakat e keqia,por merr nje pasazh nga komenti im dhe me thuaj ku kam genjyer!
    Budallait i trashet me keq kur nuk i jep pergjigje.Qe ti ke nevoje per nje terapi,e kam vene re me koh,por e shoh qe tani eshte momenti
    qe duhet patjeter ta bësh,se je keq fare.Ne fakt,fjala e mire eshte pa Leke.Por,kur nuk je ne gjendje ta japesh kete,te pakten mos fol.Un
    e kam kritikuar Berishen o Burre muti,por ti vuan nga Dementia,gje qe e provon edhe sjellja jote prej femije.Nuk dua te zgjatem me
    kete teme qe e kam konsumuar shpesh,por mjafton vetem ligji 7501 te hedhesh poshte Berishen si te djatht.Ne kemi koh qe komentojm
    tek “Tema”,por nuk kemi diskutuar ndonjehere.Un nuk te jam pergjigjur,edhe sepse me ke ofenduar disa here.Un nuk kam ofenduar edhe
    nje komentues, vetem e vetem se lavderon apo ofendon nje politikan,sepse kete e bejne injorantet,provincialet,militantet,zagaret dhe
    idjotet si puna jote.Un nuk te kam kthyer pergjigje deri tani more koqe kandari ,te kam injoruar,per arye sepse nuk ke as seriozitetin e nje
    dhjete vjeçari,por tani e shoh qe ky opinion vlen edhe per inteligjencen.Por debilat sy ty,duan t’ja thuash tulle fare dhe jo larg e larg ose
    me heshtje,me injorim,sepse nuk hajne pyke. O bole,shko vizitohu tek psikologu,se mjaft bere rrolin e kllounit!Me fal se desh e harrova,
    nje Budalla ne Lagjen tone i ka fort per zemer ato rimat qe zhgarravit ti o koqe kandari.Ik ore debil!

    Reply to this comment
    • N.VJOSA February 10, 14:35

     O Zigur,
     Sa gje e trashe duhet te jesh ti Zigur!
     Ose loz rolin e Budallait!
     Pordhet i leshon Saliu e ti ben fajtor Ramen!
     Ka me qarte se kjo demagogjia jote!?
     Kryeordineri dhe Kryepalacua i Politikes shqiptare eshte Sali Monstra, Kryekrimineli dhe Mashtrusi Mitoman, ti thuaj jooooo!…
     Rama e ka fajin!
     Rama e perdori per politike kete ngjarje ordinere?!…
     Po ai qe vodhi Lopen nuk ka faj,
     o Ziiiiiguuuuur?!…
     Sa shume e ka kritikuar ky Ziguri Berrishen!…
     Vertet kaq i pacip je o Zigur Qarri
     qe loz rolin e Qorrit!?…
     Yttt plehre !
     Duhet te jesh shume i trashe ose i pacipe, qe i shet te tjeret per budallenj!…

     Reply to this comment
     • Zigur Qarri February 10, 14:52

      Ik ore debil!

     • N. Semafori February 10, 21:07

      Hahaha, mos ja merr per ters o Zigur, se buce Neti ka hyre gabimisht ne kete forum. E ka ngatarruar me bordellon. Me ate rilindjotasen. Se ndryshe s’ka si shpjegohet qe te henen kruhet roncem me hamshor rapsodin, te marten me cenon, te merkuren me mirelin, te enjten me xhuxhumakun, te premten me teta sorren, te shtunen me nastron dhe sot me ty. Punojne “hard” gojoret or taj. Hahaha e hongri prap zyba.

     • Zigur Qarri February 10, 21:52

      “N. Semafori”,nuk i kam dhene pergjigje,megjithese me ka ofenduar shpesh.Lexoje vete nje rast qe gjeta tek Gazeta Tema:
      FOTOT:Raki dhe mjaltë,Saimir Tahiri shfaqet “një thumb larg” Tema 1 Korrik 2018
      http://www.gazetatema.net/2018/07/01/fotot-raki-dhe-mjalte-saimir-tahiri-shfaqet-nje-thumb-larg/

     • N. February 11, 18:18

      Ti @Zigur,
      je nje Kalë Karroce qe vetem pafkat te mungojne…Kete kopjimin qe ke prure ketu, do ish mire te debatoje atje drejtperdrejt.
      Ti je aq berishist sa nuk te zë gjumi po nuk reagove per cdo rast per te mbrojtur Varrmihsin e Shqiperise…Je shume i njohur si mize kali pas menderes se Monstrës.
      Kur te quaj “Kal”, ti Kalit i merr te keqen…
      …se nje kafshë mund ta ushqesh per tre dite dhe nuk ta harron per tre vjet a më shumë…
      Nje njeri debil si ty ,
      mund ta ushqesh per tre vjet dhe ta harrojë per tre ditë…
      U ka zgjedhur Saliu me dore ju kulishët e tij…!

     • N. February 11, 18:43

      Ti @ Semafor,
      Rastesisht ke qelluar nicknamen qe te shkon me shume.Ti je nje burrë kurvë! Si ato kurvat që presin gjahun pranë Semaforëve….!
      Pa karakter!
      Gjuan ku ta nxjerresh ate fytyren tende prej kameleoni…
      Te quaj “kameleon” se i ndryshon keto nicknamet 100 here, qe te mos merresh vesh, te maskohesh…
      Ke dhe nje veti tjeter te karakterit tend te ndyrë:
      Je nje Urjahip i persosur!
      Po thonjt e tu vazhdon ti hash me dhembe?!…
      Se prerse thonjsh,
      jam i sigurte se nuk perdor…
      Yyytttt ndyrësirë,
      pandeh se do behesh i vemendshem e do me emocionosh mua dhe te tjeret ,
      duke nxjerr nga goja ate diarrenë e karakterit tend prej langaraqi….

     • anticensurë25642654 February 12, 09:37

      net debili
      “Sa shume e ka kritikuar ky Ziguri Berrishen!…”
      nuk kam mbajtur statistikat e zigit,por po të them se ti me ato gomarllëqet që shkruan!?
      “Kryeordineri dhe Kryepalacua i Politikes shqiptare eshte Sali Monstra, Kryekrimineli dhe Mashtrusi Mitoman, ti thuaj jooooo!…”nuk e kritikon aspak!!ti vetëm ha mut o net!!ti vetëm pëllet o gomar!!palla e gomarit nuk është kritikë mor idiot!!kritika është kur e formulon qartë,sakt e kuptueshëm!!
      diarreja tënde,megjihtës mund të ketë themele të shëndosha nuk mban!!nuk mund të bësh “mullar” me pizgë,o net!!
      ti vetëm pizgë nxjerr prej mëndjes tënde!!
      ti bën vetëm zhurmë për asgjë!!

     • N. Zgjyra February 12, 11:37

      Nuk thone kot qe i shari te shan. Perse te dogji miza nen kesule o Net gelbaza? A po se te thashe nje te vertete te pa mohueshme Mundohu sa te duash ta perdredhesh bythen e fishkur si kurvat, por nje gje nuk e mohon dot. Si kryedebil forumesh ti je nga te vetmit qe grindesh si gojor me te gjithe. Jo me kot ke ngrene aq shume peshtyma digjitale. Aq shume ke ngrene, sa s’ka shurre gjirizesh qe ta dezinfdekoje. Ne forum kemi hasur plot mutngrenes nga ata me kile, por pocaqire si puna jote qe i lepin shqeto bythen pushtetarit te radhes zorr se gjen te dyte. Ptu plak i ndyre. Marsh ke bodrumi se te erdhi ora per gojore.

 13. N.VJOSA February 10, 08:49

  Jo zotri a zonjë, @bart72….
  Mero Bazen ( dhe jo mero gelbazen…atë
  ” gelbszen” lepije ti me gjuhë..)
  Meron nuk e kam takuar kurre në jetën time e jo ta kem mik….
  Si gazetar me pelqen shumë sepse eshte nje nga gazetaret me te mire shqiptare, sot. Me pelqejne shume editorialet e tij qe kane per Perendi të Verteten!…
  Por zotria jote duhet te jesh vet mister gëlbaza qe peshtyn vetem gëlbaze…
  Yyyyttttt, halabak primitiv!…

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 11, 13:15

   neto o karabush
   gano të ka bërë një pyetje për idiotësitë e tua që i lëshon si lopa purthën”Me pelqejne shume editorialet e tij qe kane per Perendi të Verteten!…”!!
   pra të thuash se ka për perëndi(mendoj se flet për perëndinë që kanë monoteistët,sepse po qe për politeizimin nuk ja vlen me fol)të vërtetën,atëherë duhet të themi se mero ka thënë gjithnjë të vërtetën deri më sot??
   atëherë ka qënë burrë i mirë edhe kur ishte në krah të berishës??edhe atëherë kur sulmonte me shpatën zhveshur opozitën tënde,timen gjithashtu,e djeshme,ose pozitën e sotme??
   net gëlbaza e di që ti nuk ke qef të japësh përgjigje kur je i zhyt në mutin tënd,por do të ta këkoja me një përunjësi të tillë që ndoshta do të të bindte të na këtheje një përgjigje!!
   ps:mos i boto nga tre herë komnetet mor dallkauk,se nuk po e kuptoj se kush i shkruan!ti a nastrobytha!!

   Reply to this comment
 14. shabani February 10, 09:14

  Hapni burdellot se u vrane dhe u prene per nje cope p… nuk eshte me shfaqe e huaj,prandaj i ka hapur gjithe bota per Mos te pasur perdhunime dhe vrasje per motive te dobta

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 12, 13:05

   shabe nuk e zgjidh problemin bordelloja!!
   ke vënde ku bordellot janë jo vetëm publike por dhe masive dhe prapë përdhunimi nuk ndalet!!
   di do të dalësh me teorinë se “nuk kanë lekë për të paguar,prandaj do të përdhunojnë”,kështu që përveç bordellove duhet ti japim dhe lekë!!
   por problemi mbetet prapë i hapur!!
   sepse ai tipi do të thotë se “ajo që dua unë nuk ma jep dh epër më shumë nuk punon në bordello”,kësaj si tia bëjmë o shabe??
   bordellot janë si puna e dënimit me vdekje!!amerika e ka dhe prapë vrasjet janë të mëdha!!

   Reply to this comment
 15. N.V. February 10, 09:27

  O Zigur, o Zigur Cari,
  Që ti je zog gomari
  Edhe një kokërr kandari
  Kjo dihet o Zigur Zari…!
  ***
  Kjo dihet o Zigur Zari,
  O Zigur “parimori”
  Ti po na genjen nga zori…
  O Zigur o Zigur Qorri…
  ***
  Pse te them “Zigur Qorri”
  Shih nje herë at’ farë Horri
  Sale Monstrën nuk e sheh?!
  Parlamentin ktheu n’ Hale!…
  ***
  Parlamentin ktheu n’ Hale
  Cfare nuk thote ai gojëndyrë
  O Zigur mos na gënje
  Me gorrica në Shëndre…!
  ***
  S’të vjen turp more Lëtyrë
  Salën bën sikur se sheh
  O Zigur e o Qymyr
  O Zagar që vetëm leh…!
  ***
  O Zigur që vetem leh,
  Diten me diell mos gënje
  Te dime cfarë mashtrusi je
  Me Salushin nje Hale…!

  Reply to this comment
 16. Social Rilindasi February 10, 09:46

  Ngjarje te tilla duhen perdorur fort kur ne pushtet te jete PD. Atehere po, ja vlen te ngrihet populli ne kembe per ta rrezuar qeverine e tyre. Por kur pushtetin e ka PS atehere kjo ngjarje duhet mbyllur me nje vizite te shoqes ministre Spiropale ne familjen e fatkeqsise (eshte kjo Spiropale qe Edi Rama e shkarkoi nga doganat si te pa afte).

  Reply to this comment
 17. intelektuali February 10, 10:00

  PO EDVINI DENONCOI BABANE E VET NE GJYKATE ME ZE DHE FIGURE QE I PALLOI GRUAN PA KURFARE SKRUPULLASH MORALI?

  Qysh keshtu?

  Po se o DITA – ResPublika prape Saliu e ka fajin qe denoncoi krimin ne Kavaje pa permendur asnje emer dhe pa publikuar asnje foto?

  PO PSE NUK DUHET TE DENONCOHEN FARE PERDHUNIMET NE SHQYPNI?

  njashtu:

  Si ne Kohen e Qepes te Enverit kur Hetuesit me Fecorin ne balle te pallonin nga para dhe prapa dhe askush nga viktimat nuk guxonte te bente Gek!

  apo njashtu:

  Si ne Kohen Moderne te Edvinit kur deputetet socialiste nga Kruja te pallojne ne mes te dites me patllake tek koka, te djegin bythen me cigare sikur te ishte tavell duhani dhe kur shkon te ankohesh ne polici te thone: “Ai qe te pallon te do shume” dhe kur gjendet me ne fund nje Komisar me i ndershem dhe denoncon ne Prokurori perdhunimin socialist, te vjen ne zyre Taulant Balla me patllake tek koka dhe te urdheron te terrheqesh denoncimin se ndryshe Rilindja te shpall Poliagjent dhe Armik te Kllases,

  prandaj:

  PO CFARE SHTETI ENVERIST I POSHTER ESHTE KY I EDVINIT?

  Po kjo pisja imorale Spiropali pasi Saliu denoncoi fshehjen e perdhunimit makaber nga Policia dhe Prokuroria deklaroi:

  “…Keto perdhunime ndodhin kudo ne bote, ne SHBA dhe Norvegji dhe madje behen filma porongrafike sexi per te kselhasur dhe argetuar pedofilet…”

  Keshtu deklaroi Ministrja Skenderbeshe e Edvinit menjehere pasi Saliu denoncoi ne internet perdhunimin e minorenes se Kavajes qe jo vetem e kishin perdhunuar si kafshe ne grup, por e kishin nxjerre ne shitje si prostitute per biznes duke imituar Kryebashkiakun e Edvinit, Elvis Roshin,

  prandaj:

  O DITA – ResPublika enveriste, boll predikuat me moralin fallco si ai i Strucit me koken ne rere dhe bythen jashte,

  sepse:

  Ne te perdhunuarit dhe te masakruarit nga xhelatet e Enverit po presim me padurim te shohim:

  FILMIN PORNOGRAFIK ME MINORENEN E KAVAJES QE NA PREMTOI MINISTRJA SKENDERBESHE E EDVINIT, ELISA SPIROPALI,

  Si nje sihariq per Shqypnine qe po kerkon te antarsohet ne BE

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN February 10, 12:05

   lexo pak ktu ti Burgaxhiu Vjetër,
   merre atë qenefin që ka 60 vjet që bën politikë nga brima e çelsit, 30 si komunist e 30 si komunist i djathtë, dhe jepi medalje aty nga shoqata shqiptaro -amerikane, por mos jua nxirr shqiptarëve para syve,
   qenefi jot kish në dorë ti dërgonte një sms private Lleshit, duke i thënë : ke 24 orë kohë të vendosësh ligjin para se unë ta hap qenefin tim e të qelb dynjanë, para se unë të bëj politikë me një 13 vjeçare,ke 24 orë ti si malsor ministeër e unë si malok shpifës që të gjejmë gjuhën,
   pra ta gjente fjalën me opozitën, si e gjen për ato pazaret që ndajnë miliardat, si ato pazaret që e bëjne Xenin mashkull me nDerr, sepse që the ti ‘Burgaxhiu vjetër’,
   ka gjëra që nuk bëjnë politikë, ka gjëra që i vdesim brenda vetes, për mos tu treguar tmerrin fëmijve tanë .

   babai Edit, gruaja e Edit, ajo malokja e Rrahmanit apo di unë e kujt, janë mazhor, e kanë moshën të bëjnë çfarë të duan, unë dhe ti mund të bëjmë vidio, me kusht të na filmoi Spiropalli, që të laget me …oratorinë, por me një 13 vjeçare, nuk ka politikë.
   Nuk ka në asnjë vend të botës, ku ti pretendon të hysh me atë qenefin .

   ma kurse replikën për ktë temë, se mu përzie e diela,
   por nqs ke ndonjë propozim për vidio, atë dhe mund ta vlerësoj 😛 😛

   Reply to this comment
   • intelektuali February 10, 13:26

    Ja po te lexoj o Sorra e Zeze e Enverit:

    Videon pornografike per miletin e ofroi ne popull servilja idiote, Skenderbesha Spiropali me deklaraten e saj disa minuta pasi Saliu publikoi perdhunimin duke kujtuar se Rilindja Enveriste do ta vleresonte larte mbrojtjen qe i beri perdhunimit, intelektuali vetem konstatoi se kjo video perben nje krim dhe se Skenderbesha e Edvinit, Spiropali qe ka qene me pare hajdutja makaber e Doganave sipas akuzave te Edvinit, njesoj si Lali Eri kur grabiti Partine e tij G99 nese nuk te ka lene kujtesa, pra kjo Spiropali i doli ne mbrojtje perdhunuesve kur deklaroi se citoj:

    “…Ne te gjithe Boten kryhen perdhunime, ne SHBA, ne Norvegji, madje behen edhe filma pornografike per te argetuar pedofilet…”

    Cdo njeri normal Ne Boten Demokratike do te ishte befasuar apo me sakte do te ishte shokuar nga nje deklarate e tille, ketu ku banoj une ne SHBA perdhunesit pedofile ne disa shtete te SHBA shkojne ne karriken elektrike, ose i injektojne ne vena helm, ne ato shtete ku nuk ka denim me vdekje i denojne unanimishte me burgim te perjetshem, nuk i bejne deputete te Parlamentit si Rrahmanet me nje sy te Krujes, ndersa Sorrat e Zeza si puna jote qe mbrojne perdhunuesit dhe anatemojne denocuesit i qellojne me veze te prishura dhe me domate, nderkohe qe media kujdeset qe perdhunuesit te dalin ne disa pamje me fytyrat e kriminelit ne te gjitha gazetat lokale, ndersa viktima merret ne mbrojtje nga pushteti vendor permes psikologeve te posacem dhe policise.

    KESHTU NDODH NE BOTEN DEMOKRATIKE

    por:

    Po te bej nje pyetje edhe ty si te gjithe moralisteve te shtirur dhe peshtirur ne kete forum te nderum te gazetes DITA:

    A E KE PROVUAR TI O SORRA E ZEZE, QE TE PERDHUNOJNE DHE PALLOJNE ME PATLLAKE TE KOKA?

    sepse:

    Nese nuk e ke provuar shko dhe hap krahun duke debatuar me Neti Internetin llogje budalli majtas-djathtas sa te duash, sepse “njeqind shkopinj ne bythen e tjetrit nuk jane kurgje”

    dhe:

    Cila eshte pozita jote: perdhunuesi ka faj apo denoncuesi dhe viktima e Rrahmaneve si Pirate mesjetare me nje sy qe jane deputete te nderum te Parlamentit te kriminelit te Enverit, Gramoz Ruci?

    HE DEKLARO POZITEN TENDE QYTETARE!

    Ta shikojme apo ta abandonojme videon pornografike per pedofile qe na ofron Ministrja e Edvinit, Spiropali si nje risi erotike e Partise Socialiste?

    Te tjerat jane llogje qe s’i ha as qeni si ajo puna e patriotizmit vrastar ne Bularat.

    Reply to this comment
    • BLACK SWAN February 10, 14:57

     në disa raste e kam të vështirë të kuptoj, kishte faj enferri që ju futi në burg, apo e kishit fajin juve që enferri ishte aty ku ishte, dhe jo pak her supozoj ktë variantin e dytë…

     pse e botoi Saliu? çfarë qenka kjo drejteësi që bën Saliu nga fb ?? një ish kryeministër, doktor, baba, gjysh (dhe stërgjysh, se e mbesa ka qysh kur ka lerë që e mban llapën jashtë) del dhe bën politikë me një 13 vjeçare??
     pa asnjë skrupull për viktimën, prindrit e saj, gjyshrit e saj, ne shqiptarët qyqarë që na zë tmerri të hapim gazetën ??
     ke fëmijë ti Intelektual ? ke nipër mbesa ??
     jua lexove lajmin ti ?? se unë me mortin në zemër jua spjegova, i thashë që ndodhin dhe kto gjëra
     më detyroi Saliu, se ai e ka fb gjykatë.

     Hesht, hesht me ktë histeri kolektive, se Saliut nuk ju dogj barku 30 vjet, shkeli dhe shkel mbi kufoma, si shkolla enver që e rriti e përkundi, jo më për një 13 vjeçe.
     të ishte nga ata që bënte drejtësi saliu, nuk ishim ktu ku ishim.
     dhe kujdes me ktë tjerrjen e fjalëve, se Spiropali tha – nuk bëhet politikë me përdhunimin, ato ndodhin në gjithë botën, ku dhe bëhen filma, si Marko from Tropoja duhet të shtonte, dhe deri ktu s’ka asgjë të keqe,
     por pastaj ai kryepalla në krye të shtetit, që e zë paniku nga rrjetet sociale, filloi e beri lëmshin lëmsh, e vazhdoi Lleshi, e doli kjo bleta gojore ashtu puntore i vuri vulën.

     sidoqoftë, mjellma e zezë kërkon vetëm heshtje, pak qetësi, dhe një grusht të fortë që ti bjer ktij mali që s’bëzanë… mjellma e zezë do vetëm heshtje, sepse nuk dua që vendi im të (para)gjykohet nga kto ngjarje,
     mjellma enveriste nuk do që vajzat e saj (e dyta 14 vjeçe) të shohë me frikë e urrejtje shqiptarët, sepse sipas saj janë përdhunues…
     kjo është pozita ime, heshtje, heshtje në ktë mort që na ka zënë me atë qenefin që merr në mbrojtje ti.

     erdhi dt 16, atje ta tregoj politikën qenefi, edhe ti bashkë me të .

     Reply to this comment
     • intelektuali February 10, 15:34

      MOS JA NGJIT SALIUN SI “MUTI PAS KEPUCE” INTELEKTUALIT, SE ESHTE NGA DORA JUAJ E SIGURIMSAVE TE ENVERIT, QE KA NDERRUAR LEKUREN

      por:

      Me denoncimin e perdhunesve te Kavajes ka kryer nje detyre fare te thjeshte qytetarie, prandaj llogjet enveriste MAJTAS-DJATHTAS vazhdoi me Neti Internetin se une te thashe hap krahun se mua nuk me ke per kete pune,

      dhe:

      KERKOJI TE FALA XHISIELES QE E ANATEMOVE ME FJALE TURPI SI NJE ENVERISTE E DENJE PA PIKEN E MORALIT

      kur:

      Komisari i Policise Nuhu e dergoi kallezimin ne Prokurori qe flinte prej muajsh mbi kete kallzim dhe kur ishte po prape ishte Saliu me te gjitha te ligat e tij qe njoftoi per krimin makaber shteteror, qe Taulant Balla e kishte “qepur” me gjylponen e tij enveriste ne sarkofagun e Partise,

      prandaj:

      CFARE MORALI KE TI O SORRA E ZEZE E ENVERIT QE HIQESH I E PERNDJEKUR POLITIKE?

      Kur isha duke punuar ne Kanada per Zyren e Migracionit, shkoj qe para meje vjen gardiani i burgut me lutje per azil si i perndjekur politik. E pyeta vetem:

      QYSH KESHTU?

      Me tha:

      “Ashtu ishte koha, ishin te verbuar, nuk njihnim Boten, te lutem me ndihmo!”

      prandaj:

      Pyetja ime per ty o Sorra e Zeze e Enverit eshte:

      A DUHET TE NDIHMOJ EDHE TY O SORRA E ZEZE E ENVERIT NE BRIMET E MIUT KU JE FSHEHUR?

      sepse:

      Kam shume miq ne France nese eshte e vertete ajo qe ke deklaruar, ne kete forum te nderum te gazetes DITA?

     • N.VJOSA February 10, 15:43

      SWAN,
      Hë o Sorra e zezë e Enverit…!
      E doje edhe kete epitet ti….
      Ngacmoje, ngacmoje Nastron…! (se ka rrezik te nxjerre se je e bija e Marksit…!
      Medet, medet…
      Pse nuk je konsultuar me Nastron moj Sorra e Zezë e Enverit?
      Pse me njerez si ty do futet Shqiperia ne Bashkimin Europian…?!
      Hë,
      Deklaro poziten tende qytetare!
      Hë,
      E ke provuar ti o Sorra e Zeze e Enverit,
      që të të përdhunojnë dhe p a l l o j n ë…(!)
      me Patllake te Koka?!…
      (siç kane palluar Nastron ne burg?!…)
      Hë ,
      çfarë ke për të thenë ti Sorra e Zeze e Enverit?!…
      ———-
      EDHE TY TE BERI SORRËN E ZEZË TË ENVERIT,
      MOJ E ZEZË….?!
      Hahahaha…
      Nuk them kot une qe Nastros tone i kane ikur te gjitha bletet
      dhe i ka mbetur vetëm Kosherja….
      Mos vdeksh kurre,
      or Nastro,
      or Kameleon,
      or Qeni qe ha te zonë…!

      Hë,
      çfarë ke per të thënë ti Sorra e zezë e Enverit?!…
      Nuk e di se çfare ju beni ju andej nga Piluri,
      se andej nga fshati im
      ketyre Qenve që terbohen e hanë të Zonë…
      Ne u fusim nje Plumb tek Koka ose nje Kapsolle në bythë, afersisht siç ua bejnë amerikanët me ato karriket e famshme elektrike të tërbuarve,
      ose me nje Shiringë ne fund të Kurrizit….
      Hë,
      O Nastro,
      mos vdeksh kurrë,
      se ku të gjejomë Nastro tjetër per humor të zi…?!

     • BLACK SWAN February 10, 16:06

      ai ka bër thjesht politikë me ktë denoncim, ai mund ti shkruante privatisht Lleshit, dhe nqs Lleshi nuk reagonte atëher e shikonte mirë rrrrilindja, (s’besoj asnjë sekondë që Lleshi e dinte apo që do e mbulonte)
      unë nuk merrem me bjondet e malokëve, që dhe ju ha dhe ju djeg, bjondja jote ishte me universitet, e di mirë se ku duhet dhe si duhet të denoncojë rrahmanët , po mjaft, se je duke u bër qesharak me ktë histori.

      unë nuk jam e përndjekur politike, babai im është 25 vjet më i ri se ti, unë jam e përndjekur nga koha e demoNkracisë saliste.

      jo ti mua s’më ndihmon dot, por unë mund të ndihmoj shumë ty, në Belgjikë ndodhem,në UCL më gjen.
      e mban mend atë familjen D… që u fut në burg se lidhi energjinë për fëmijën e sëmurë, dhe Saliu e publikonte në fb, ai Arjan Kazani a Çani e ftonte në atë bordellon mediatike, të kujtohen ??
      bënte politikë në fb saliu, po faturën nuk jua paguan, morën rruget e ngelën rrugve, sa gjetën mua “enveristen”,
      kam nja 20 ditë që jua mora me gjyq letrat, e vura para shtetin, dhe në CEDH do ju çoj thashë nqs zgjat ende kalvari i tyre,…
      ja pra Burgaxhiu Vjetër, kjo është “ndihma” e fundit që kam bër, kështu i bëjmë punët ne ‘enveristët’, në heshtje, pa politikë, nuk luajmë me jetët e të tjerëve….

      sepse ne JEMI NJERËZ !!!

     • intelektuali February 10, 17:57

      Shiko sa e ceket eshte llogjika jote diabolike:

      MEQE SALIU ESHTE LIG DHE E ZI KATRAN NUK KA TE DREJTEN E DENONCIMIT TE HAMSHOREVE TE RILINDJES QE KANE NXJERRE PALLEN JASHTE BREKEVE QE TE PERDHUNOJNE KEDO QE I DEL PERPARA.

      Kjo ishte teza jote e handikapit DIABOLIK pa intelekt dhe pa moral qytetar duke filluar nga Xhisiella e perdhunuar dhe palluar nga deputetet e Edvinit dhe Taulantit me nje sy si Pirate mesjetare qe ti e quajte si “femer e perdale” dhe kur Komisari Nuhu i kallezoi deputetet e Taulantit ne Prokurori i vune patllaken tek koka, i treguan Saliut votat dhe zgjedhjet sikur Komisari te ishte prone e PD-se dhe jo e Shtetit dhe me pas Edvini i vuri kapakun MUTIT enverist duke e shpallur Komisarin e ndershem si Poliagjent dhe Armik te Kllases. Kjo teze DIABOLIKE enveriste po perseritet tani njesoj me perdhunuesit e minorenes nga Kavaja qe po tregohet me gisht si “kurvicke” e lindur me gjen, dyshanjose dhe ngelacake dhe perdhunuesit e saj si nxenes te shkelqyer ne shkolle, me dhjeta, por vetem qe si adoleshente bene nje eksperiment pallen e tyre qe i dukej si hallati i Enverit, nuk e ke degjuar bejtexhiun ne DITA, Arben Duka kur i kendon hymne penisit te Kumandarit qe:

      E KISHTE PALLEN, HALLATIN
      SA BLENDI FEVZIU SHTATIN

      dhe:

      Ne fund vendosen ta nxjerrin viktimen e tyre minorene, pise dhe dyshanjoze per shitje pallimi si biznes pornografik dhe ne kete moment kur lajmi morri dhene nga denoncimi i Saliut, sepse Policia dhe Prokuroria e Rilindjes heshten per 5 muaj me radhe si ne rastin e Xhisieles, atehere vjen edhe deklarata idiote rezil e Spiropalit qe po te ishte ne nje vend tjeter do ta kishin lincuar me kamzhik ne rruge, shiko si deklaroi Skenderbesha Spiropali:

      “…Ne cdo vend te Botes ndodhin perdhunime, ne SHBA, ne Norvegji, madje bejne filma seksi pornografike per te argetuar pedofilet…”

      SI TE DUKET TY O SORRA E ZEZE E ENVERIT KJO DEKLARATE TURPI DHE REZILI I NJE VENDI QE ASPIRON PER NE BE?

      prandaj:

      Te pyeta se cila eshte pozita jote qytetare konkretisht per kete ceshtje pa llogje alla Neti Interneti si poet erotik i Partise, por ti nuk u pergjigje por fillove finte majtas-djathtas, Saliu ashtu dhe Luli keshtu kur perdhunuesit me pallen jashte po trokasin ne cdo dere.

      Ne fund qe ta mbyll ju kam paralajmeruar juve, te gjithe spiuneve te kamufluar dhe te deklaruar te Enverit:

      MOS U GAJASNI DHE MOS U TALLNI ME TE PERNDJEKURIT POLITIKE TE ENVERIT O PISA PA MORAL TE PARTISE SE PUNES SE DO TE VIJE DITA QE TE QANI EDHE JU O XHELATE, NJASHTU SIC QANIN PRINDERIT TANE KUR I TORTURONIT VETEM SEPSE E DONIN VATANIN PA KOMUNISTE PERDHUNUES ME MORAL KAFSHE.

 18. sopiqoti February 10, 10:54

  Edhe ju te “”.D I T E S “” i keni hypur kalit e me vrep tek ” kazani ” i brockollitjes dhe na hiqeni se po e merni ne mbrojtje vajzen e gjore dhe o burra shigjetat Edi Rames se ky e ka fajin.
  Mjafte ore mjafty .Nuk late faqe te pare pa shkruar ,pa pergojuar.

  Reply to this comment
  • intelektuali February 10, 11:56

   Ti o sopiqot Mavria:

   E KE PROVUAR PALLEN E HAMSHOREVE TE EDVINIT DHE TAULANT BALLES?

   qe:

   E kane Hallatin, sa Blendi Fevziu Shtatin?

   sepse:

   Kur ta provosh ne bythen tende si Xhisiela e Krujes, atehere do te flesesh ndryshe dhe do te nderrosh mendje shume shpejt.

   Reply to this comment
 19. shpellari ka angazhua familjen e shpelles me bo komente ktu hahahahah February 10, 11:35

  cfardo te shkruani ju kermat e shpelles ,

  sjqiptaret dijne tashme mir ,
  se kush eshte Kanceri ktij Vendi sot

  dhe si ju ka dhene ka me ju dhene edhe ne vazhdim

  denimin e merituar o kafshet e shoqerise shkoni ne djall te gjithe
  te bjer ne qetesi kjo shoqeri o bastarde te kurdisur nga

  pas nga tutoret greko serbe ,
  qe ju pallojne c’ju permban pragu o rrace rropsish muzllume

  qe ne shekuj perfaqsoni kafsherise njerezore dhe

  helmin ne trupin e Shqiperise .

  Ne furra elektrike tju hedhesh eshte shume pak ,
  vetem ashtu shpeton Njerzimi nga fara juaj e ndyre toxike

  Reply to this comment
 20. Ju s'dini te diskutoni mbi asnji Problem shoqeror ,e cfardoqofte sepse keni Cof t´nga trute te gjithe e jeni te pafte ne gjithcka February 10, 11:54

  Asgje qe shkruani s’ka kuptimin e duhur Llogjike

  qe i pershtatet Temes ne Fjale .

  Duket sikur kemi dy kampe te ndara me nji gardh ne mes

  ku nga te dyja anet Lehin militante vs njeri tjetrit ,

  kush te lehi me shume fiton Kocken e Premtuar !!!

  Si s’e kuptoni se ne cfar gjendje te rende mendore jeni ?!

  Reply to this comment
 21. N.VJOSA February 10, 15:45

  SWAN,
  Hë,
  o Sorra e zezë e Enverit…!
  E doje edhe kete epitet ti….?!
  Ngacmoje, ngacmoje Nastron…! (se ka rrezik te nxjerre se je e bija e Marksit…!
  Medet, medet…
  Pse nuk je konsultuar me Nastron moj Sorra e Zezë e Enverit?
  Pse me njerez si ty do futet Shqiperia ne Bashkimin Europian…?!
  Hë,
  Deklaro poziten tende qytetare!
  Hë,
  E ke provuar ti o Sorra e Zeze e Enverit,
  që të të përdhunojnë dhe p a l l o j n ë…(!)
  me Patllake te Koka?!…
  (siç kane palluar Nastron ne burg?!…)
  Hë ,
  çfarë ke për të thenë ti Sorra e Zeze e Enverit?!…
  ———-
  EDHE TY TE BERI SORRËN E ZEZË TË ENVERIT,
  MOJ E ZEZË….?!
  Hahahaha…
  Nuk them kot une qe Nastros tone i kane ikur te gjitha bletet
  dhe i ka mbetur vetëm Kosherja….!
  Mos vdeksh kurre,
  or Nastro,
  or Kameleon,
  or Qeni qe ha te zonë…!
  Medet, medet…

  Hë,
  çfarë ke per të thënë ti Sorra e zezë e Enverit?!…
  Nuk e di se çfare ju beni ju andej nga Piluri,
  se andej nga fshati im
  ketyre Qenve që terbohen e hanë të Zonë…
  Ne u fusim nje Plumb tek Koka ose nje Kapsolle në bythë, afersisht siç ua bejnë amerikanët me ato karriket e famshme elektrike të tërbuarve,
  ose me nje Shiringë ne fund të Kurrizit….
  Hë,
  O Nastro,
  mos vdeksh kurrë,
  se ku të gjejomë Nastro tjetër per humor të zi…?!

  Reply to this comment
  • intelektuali February 10, 18:05

   Beji te fala Mikut tend bukurosh me palle te madhe, Kryeredaktor i “Zerit te Popullit” qe pallonte ne zyre mbi tavoline histeriken Liliana Hoxha qe kur i zbuloi Sillua dhe shko lajmi tek Enverit, deshi te vriste veten per tradhetine ndaj Partise,

   prandaj:

   Mos u gajas edhe ti si Sorra e Zeze e Enverit se intelektuali te gjitha gjerat qe tregon ne gazeten DITA i ka me dokumenta dhe fakte nga burrime totalisht te besueshme sic ishte edhe rasti i pallimit te nuses se Enverit nga bukuroshi Kryeredaktor i “Zerit te Popullit”

   qy:

   TREGON SE NGA E KANE MESUAR KETE VES TE LIG ADOLESHENTET E KAVAJES, APO HAMSHORI I EDVINIT, ELVIS ROSHI.

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN February 10, 18:45

    je ti dhe saliu që po doni të përfitoni nga 13 vjeçarja, jo unë, unë nuk komentova asnjëher ktë ngjarje, i shkoja po të doja te fb plakut Mere dhe e bëja leckë atë paçavure, si dhe e kam bër, por nuk dua ti jap credit një qelbësire, por kur pashë Lleshin në twitter, ju përvesha atij, sepse çorba aty filloi, kur reaguan turmat pas një të marri, ashtu si po reagon dhe ti.
    jo mor jo, s’ka të drejtë askush ti përflas fëmijët e të tjerëve as ne fb, e as në atë bordellon politike të pd -ps,
    unë nuk kam asnjë pozitë për fraza që fabrikon Shqupi, e sidoqoftë lexo komentin tim të parë, ku duket dhe pozita ime ndaj ksaj Spiropallës së partisë;
    por kjo nuk do të thotë që jam në krahun e qenefit tënd,
    kurrë dhe asnjëher do jem në krahun e dikujt që bën politikë me pedopornografinë.

    Nuk është në natyrën time tallja e as në genin tim, por më duhet tu kujtoj Volterin
    ‘Seigneur, rendez mes ennemis ridicules’. Et Dieu l’a accordé.” – kini kujdes kur flisni shumë. dhe kujtohuni që s’mund të jeni kopetent për perdhunimin e vogëlushes dhe te kurvës Hoxha, nuk janë e njëjta gjë.

    Neti ku thërret qameti,
    qepe gojën, mu përgjigj kur të flas ty, nqs mund …

    Reply to this comment
    • intelektuali February 10, 19:45

     Duket se nuk ke mesuar asgje nga Demokracia ku jeton:

     Po te pergjigjem me nje ngjarje tragjike qe ka ndodhur do kohe me pare ne nje vend ish komunist te Evropes Lindore qe sot eshte ne BE, qe te mesohesh te besh krahasime llogjike:

     “…Trupi i 30-vjeçares Victoria Marinova u gjet pa jete nag nje kalimtar të shtunën pasdite në afërsi të shetitores së Danubit. Ajo ishte drejtuese administrative dhe udhëheqëse në televizionin vendor TVN në qytetin Ruse te Bullgarise ne kufi me Rumanine. Vdekja e nje bukurosheje te medias ne kete qytet kufitar ngriti ne kembe gjithe shoqerine civile qe bllokoi uren e Danubit per disa ore, meqe lajmi i perhapur se vdekja e gazetares famoze qe kritikonte pushtetin papushim ishte per arsye politike dhe opozita socialiste e perdori kete rast per perfitime politike. Por sipas Ministrisë së Brendshme qe reagoi menjehre qe ne oret e para, gruaja e re ishte përdhunuar, me pas ishte mbytur dhe u vrare egersisht. Menjehre pas zbulimit te krimit u arrestuan persona te dyshuar, disa ukrainas dhe rumune që vazhdoi gjate gjithe nates me marrjen në pyetje, por pasi ata gjetën alibinë e tyre, të gjithë u liruan. Në fund të natës, me kërkesë të autoriteteve hetuese bullgare, policia gjermane arrestoi 21-vjeçarin Severin Krasimirov. Ai ishte larguar nga vendi disa orë pas perdhunimit dhe vrasjes makaber. Operacioni i ndalimit zgjati 6 orë, pasi Krasimirovi i largohej policise gjermane duke udhëtuar me veture në tri lande gjermane derisa me ne fund u kap dhe u ekstradua. Prokuroria veproi si nje rufe disa ore pas ekstradimit te tij dhe berjes se analizave ADN:

     “…Severin Krasimirov është i vetdijshëm dhe do të paditet për përdhunimin dhe vrasjen e Victoria Marinova në Rousse…”

     Thuhet ne akt-akuzen e Prokurorise disa ore pas zbulimit te krimit, por psikiatret do të vendosin nga ky moment nëse Severin Krasimirov është per burg apo per psikiatri, megjithate Prokuroria do të kërkojë dënimin më të rëndë për te qe eshte burg i perjetshem pa te drejte ankimimi.Menjehere pas ketij zbulimi rrufe te Policise dhe Prokurorise bullgare te gjithe liderat e BE pershendeten dhe pergezuan Kryeministrin, Policine dhe Prokurorine bullgare dhe opozita socialiste kerkoi falje zyrtarisht ne nje seance te hapur parlamentare…”

     Krahasoje tani me Policine e Lleshajt dhe me Prokurorine e Arta Markut

     qe:

     Te ulesh koken dhe te kerkosh falje per llogjet qe shkruan ne kete forum te nderuar te gazetes DITA.

     Reply to this comment
    • intelektuali February 10, 19:46

     Duket se nuk ke mesuar asgje nga Demokracia ku jeton:

     Po te pergjigjem me nje ngjarje tragjike qe ka ndodhur do kohe me pare ne nje vend ish komunist te Evropes Lindore qe sot eshte ne BE, qe te mesohesh te besh krahasime llogjike:

     “…Trupi i 30-vjeçares Victoria Marinova u gjet pa jete nga nje kalimtar të shtunën pasdite në afërsi të shetitores së Danubit. Ajo ishte drejtuese administrative dhe udhëheqëse në televizionin vendor TVN në qytetin Ruse te Bullgarise ne kufi me Rumanine. Vdekja e nje bukurosheje te medias ne kete qytet kufitar ngriti ne kembe gjithe shoqerine civile qe bllokoi uren e Danubit per disa ore, meqe lajmi i perhapur se vdekja e gazetares famoze qe kritikonte pushtetin papushim ishte per arsye politike dhe opozita socialiste e perdori kete rast per perfitime politike. Por sipas Ministrisë së Brendshme qe reagoi menjehre qe ne oret e para, gruaja e re ishte përdhunuar, me pas ishte mbytur dhe u vrare egersisht. Menjehre pas zbulimit te krimit u arrestuan persona te dyshuar, disa ukrainas dhe rumune që vazhdoi gjate gjithe nates me marrjen në pyetje, por pasi ata gjetën alibinë e tyre, të gjithë u liruan. Në fund të natës, me kërkesë të autoriteteve hetuese bullgare, policia gjermane arrestoi 21-vjeçarin Severin Krasimirov. Ai ishte larguar nga vendi disa orë pas perdhunimit dhe vrasjes makaber. Operacioni i ndalimit zgjati 6 orë, pasi Krasimirovi i largohej policise gjermane duke udhëtuar me veture në tri lande gjermane derisa me ne fund u kap dhe u ekstradua. Prokuroria veproi si nje rufe disa ore pas ekstradimit te tij dhe berjes se analizave ADN:

     “…Severin Krasimirov është i vetdijshëm dhe do të paditet për përdhunimin dhe vrasjen e Victoria Marinova në Rousse…”

     Thuhet ne akt-akuzen e Prokurorise disa ore pas zbulimit te krimit, por psikiatret do të vendosin nga ky moment nëse Severin Krasimirov është per burg apo per psikiatri, megjithate Prokuroria do të kërkojë dënimin më të rëndë për te qe eshte burg i perjetshem pa te drejte ankimimi.Menjehere pas ketij zbulimi rrufe te Policise dhe Prokurorise bullgare te gjithe liderat e BE pershendeten dhe pergezuan Kryeministrin, Policine dhe Prokurorine bullgare dhe opozita socialiste kerkoi falje zyrtarisht ne nje seance te hapur parlamentare…”

     Krahasoje tani me Policine e Lleshajt dhe me Prokurorine e Arta Markut

     qe:

     Te ulesh koken dhe te kerkosh falje per llogjet qe shkruan ne kete forum te nderuar te gazetes DITA.

     Reply to this comment
     • BLACK SWAN February 11, 00:15

      ktej s’ka demokraci, ka aty te Saliu, ju e sillni nga fb demokracinë, gjykatën dhe prokurorinë

      30 vjeçe, 30, ti dhe plaku Mere, po përgojoni një 13 vjeçare. është një nga të paktat raste kur te vjen keq që nuk funksionon kanuni për plakun mere;

      falje kërkoj shpejt, është pjesë e edukatës sime, por nuk do ju kërkoj falje që ju të ndiheni i qetë në ndërgjegjien që po ju bren se e di që ke faj.
      ksaj radhe jeni juve që duhet të kërkoni falje.

      kokën se ul as kur lidh këpucët, kam punësuar një komunist për ktë, tani do kërkoj dhe ndonjë “burgaxhi” 😛

 22. BLACK SWAN February 10, 18:01

  DITA,
  janë mbushur portalet me një klloun të Portokallisë që po “degjeneroka” të dashurën si “kurvë”
  ka mundësi të bëni një shënim për ktë mashkullin me emrin Rezart Veleshnja ??
  a është normale që lejohet publikimi i ktyre statuseve??

  Reply to this comment
 23. Labi February 10, 20:11

  Te pakten tani ne kohen e Rames njerezit kane kurajo te denoncojne dhe te protestojne, kujtoni pak ne nje kohe tjeter jo shume larg, dilje ne proteste dhe te vrisnin ose te varnin te palmat e KM. Shqiptaret nuk duhet te harrojne kurre se ckane kaluar ne ate regjim kriminal.

  Reply to this comment
 24. Labi February 10, 21:08

  Mbreme ne top chanel pame nje emision qe quhet dua tebej te lumtur, gjate sekuencave pash nje kengetar adoleshent qe kendonte nje kenge erotike te tipit oriental, kengetari ishte Kosovar, deri diku ishte normale, por ajo qe mu duk jo normal ishte se ne publik kishte dhe femije, pjesa derrmuse adoleshent, kur nje menyre e tille edukimi vjen nga nje kanal tv cmund te presim me teper kur ne loje futen dhe rrjetet sociale.mos te harrojme se nje pjese e mire e femijeve sot jane bije dhe bija te atyre femrave qe shtrengonin semaforet ne Itali, ne jete cfare mbjell ate korr.

  Reply to this comment
 25. servet February 11, 09:47

  Un besoj se partia dhe Spiropali e bene punen e vet.Me pak para per nje burse e bene babain e vajzes se gjore ta harroje kete teme me besimin e plote se partia ( rilindja )me ne krye Ramen me kontributin e tyre me leke do ja vene nderin ne vend kesaj familje.Turp per Berishen,turp per gazetaret,turp per qeverine por turpi me i madh per prinderit e vajzes qe e shiten nderin per ca qindarka dhe per partine.

  Reply to this comment
  • mirel February 11, 15:53

   Pse turp per Berishen? Apo pse policia ja kish mbyllur gojen vajzes per te mos folur. Opozita funksionon pikerisht per te denoncuar korrupsionin dhe padrejtesine e shtetit. Dhe po te ishte Ramuti ne opozite te njejten gje do bente. Ka bere dhe me shume bile.
   Turp eshte per plerat e policise qe do ja mbanin vajzes dhe familjes gojen te mbyllur. Skandali eshte qe Ramuti dergon perfaqesuesen e shtetit me kamera per te mbyllur gojen e Berishes, dhe jo per te garantuar procesin me te drejte ndaj viktimes qe mori dhe rrugen me te sikletshme, ate te ekspozimit publik.

   Reply to this comment
 26. intelektuali February 11, 15:40

  “Përdhunim alla Spiro-Palikatik!”

  NJE SHKRIM PER TE GJITHE

  Lajmi se një vajzë e mitur në Kavajë ishte përdhunuar e më pas shantazhuar nga i “dashuri” i saj që të kryente marrëdhënie me djem të tjerë,e me paratë të blinte video-game, ishte tejet tronditës. Statusi i ish-kryeministrit Berisha me qytetarin dixhital me friken e madhe ne bark, se mos bën vaki ndonjëherë pushti nganjere edhe gënjen, por lajmi kete radhe mori Dhenë e Mëmëdhenë dhe shahu policesk mori fund. U kapën mat si Torra bën lëvizjen e zgjuar dhe s’ke ku te levizesh bythen…C’a ka bo vaki? Na rezultoi se ngjarja kishte ndodhur ditë më parë, se na ishin arrestuar ca djem pa kontroll e të hormonizuar pasi lajmi pushtoi mediat, se mësueset e dinin historinë dhe turpin e hanin me bukën qe e mbanin përditë në çantë, se drejtoresha e dinte fije për pe, por shshsht!…. na degjon armiku, se turp… na gjuan me shkelm Partia! Një furtunë politike u ringjall pas asaj te Xhisieles se Krujes dhe pas kësaj te Kavajes, sigurisht si çdo herë pas skandalesh që mbulojnë njëra tjetrën, e sa del një gjë, harrojmë atë tjetrën…dini gjë cfarë u bë me Lotin 1, 2,3,4,5,6 e me radhë? Apo qetësohesh me një deklaratë ‘Ballukeje’ mbi syçka të eksituar drejt e në ekran TVerrori! Ministri që mësoi djallëzinë shpejt, e që sorollatet si kaposh me ne fund e pranoi, Aleluja se e kishin mbajtur të fshehtë, me pretendimin se një një ngjarje e neveritshme qe sikter qe s’duhej publikuar! Por thumbi kundër Saliut, a duhej patjetër publikuar? Po drama për një arrest me lidhje telash energjie a duhet medoemos informuar? Ehh e kuptova, ndoshta e mendoi ashtu se me qejfe ministritë, sot ço duaç, nesër të më …ç! Prita versionin zyrtar të Policisë dhe ç’mu servir, një skenar për “Deal” . Se nëna dhe vajza kanë kërkuar anonimitetin dhe policia ja ka garantuar…e më pas kanë bërë denoncimin. Posi zotrote se nga ekranet po dilte tymi i Zi katran…. e ndryshe si do mbulohet smira e llumi. Po kushedi thashë, injorant jam e s’marr vesh nga policeskët, as filmat si kam qejf. Por mina plasi kur një Spiropalkë me të kuqen e perdes u shfaq në ErrorTV, ku tregonte se kishte takuar gjyshin dhe se i qeveria e saj e mbështet viktimen minorene nga Kavaja, por pra haha.. me shpatulla pas muri, si nje përdhunim tamam për së prapthi! Kushedi thoja unë i mjeri, është prekur e ngrata Spiropalesha-Skenderbesha e Edvinit, mendoja prapë kështu unë i padituri, por farsa e gjithë kësaj historie mori fund, mashtrimet e gjithë këtij skenari kriminal u zbuluan. Të dëshpëruar, të marrosur, të eksituar nga ligësia i nxorën fytyrat e të shkretëve, për interes të tyre, se komshinjtë nga zinxhirët i kanë lëruar me gojë gati për të kafshuar. I nxorën ata për të cilët deri dje u çorrën se është turp, se janë të ngarkuar, janë me dhimbje e të shkatërruar! Në Parlament e pamë Pupacen e Skënderbeut se si imitonte Kadriun e tij, si kishte mësuar fjalë, se sa shumë filma kishte parë, me shumë përdhunime nga para e prapa, sa qe kjo në Kavajë nuk është asgjë madje palo gje! Po mo, se dije ti? Histori të tilla janë bërë filma plot ne SHBA, ne Norvegji! Po identiteti i asaj familje ku iku? Po nderi? Po qetësia? Po vajza po privatësia? Po përdhunimi, po shoqëria….po Drejtësia, po justifikimi, po llumi, po Arsimi? Po nuk ja pame fytyrat fare te hamshoreve te Elvis Roshit te Rilindjes socialiste te pakten,

  prandaj:

  Për këta e këto pushta-pushtetarë ne, sehirxhinjtë e Mëmëdheut jemi super viktima përdhunimi ne grup që na kanë nxjerrë në shitje si kurva ne bordellon enveriste!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim