Një thumb për Ramën nga ish-ministri

January 23, 2019 11:19

Një thumb për Ramën nga ish-ministri

 

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një fjalim lamtumire ka bërë një bilanc të punës së tij për këto 5 vite që ai drejtoi këtë institucion.

Pasi priti kreun e qeverisë, Bushati “thumboi” kryeministrin Rama për vendimin e tij për ta zëvendësuar me Genti Cakajn, duke thënë se “nuk ka garanci qe ajo që kemi para është më e mirë”.

“Nuk ka garanci se ajo çfarë kemi përpara do të jetë më e mirë a më e lehtë se ajo çfarë po lëmë pas. Puna jonë transformuese ka krijuar me siguri të pakënaqur dhe kundërshtarë. Por një gjë është e sigurt: sfidat na kanë bërë më të fortë, më të qëndrueshëm e shpresoj më të denjë për Shqipërinë e të nesërmes”, deklaroi ish-ministri.

Bushati ka folur për integritet, moral dhe besim, tre vlerat ku ai thotë se është mbështetur duke bërë punën e tij dhe se i ka menduar sot teksa ngjiste shkallët e Ministrisë për herë të fundit.

“Kjo ministri të mëson të përballesh me tjetrin” – tha ai.

l.h/ dita

January 23, 2019 11:19
Komento

12 Komente

 1. Besa January 23, 11:45

  Ha mut, ha.

  Reply to this comment
 2. mirel January 23, 12:09

  O koqe e Kotsias.ik mos na bej per te vjelle

  Reply to this comment
 3. tom January 23, 12:24

  i dashur ditmir respekte per te gjithe ata qe ne punen e tyre si busull kane ligjin jane te destinuar te lergohen,te tjeret qe kqne si busull shefin jane te mirpritur.

  Reply to this comment
 4. Feniks January 23, 12:38

  Ditmir Bushati ka qene ministri i Jashtem me i afte,me i zgjuar dhe me trim i te gjitha qeverive te pas 90-tes!
  Vetem me Bushatin qeveria greke u ul per here te pare seriozisht per te diskutuar per Camerine,Ligjin e Luftes etj!
  Por Rames nuk i pelqejne njerezit dinjitoze e te afte se i duhen vartes qe t’i terheqe prej hunde!
  Rama eshte jo vetem plotesisht i pa afte,por edhe harbut,arrogant dhe antishqiptar!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 23, 12:53

   “Vetem me Bushatin qeveria greke u ul per here te pare seriozisht per te diskutuar per Camerine,Ligjin e Luftes etj!”
   dhe përfundimi o fen x??
   është zgjidhur çështja e çamërisë-nuk duhet folur më dhe duhet hequr nga të gjitha librat shkollor shqiptar!
   ligji i luftës është atje ku ishte??
   a thu me të vërtetë ka qënë merita e bushatit??
   jo për gjë po me meritën paguhen dhe pasojat!!
   nëse do ta quanim tradhëti!!
   të paktën unë dhe të tjerë e quajmë kështu!!

   Reply to this comment
 5. Adih January 23, 14:17

  Cfare Camerie ka diskutuar ky Bushati ,ju genjen mendja ,o komentues te mesiperm . Nuk te le Rame komunisti , ti dalesh nga shinat . Nuk i intereson Cameria Rames ,se i dalin lakrat sheshit dhe diskrititohet nga pala Greke . E si mund ti kerkojne kta zyberet tane anti prone ,anti zhvillim ,Grekerve llogari , per problemin e pronave te cameve ,kur keta po shkelin me kembe pronaret ketu ne Shqiperi , qe nga 45 e deri me sot .Apo ti tallin grekerit ,cfare kerkoni ju , nga ne Grekerit ,ku popullit tuaj ne Shqiperi ,ju spo ndani pronat pronareve shqiptareve tuaj . A e kuptoni o vellezer ? Pse te le Rama ta tallin ,e ta vejne ne loje Grekerit . ????????????? Me te zgjuar ,ju lutem.

  Reply to this comment
 6. Kosovari January 23, 14:42

  Ishe I mrkullueshem.Por ama, nuk duhej te dilje me qendrim se,JU-tti perosnlisht na qenke mbrojtesi I Kosoves. dhe ate mbrojtje po e kryen nga nje I ri Kosovar,intelegjent e athdetar.Shqipria,shteti ame,sic e quanim dikur me dashuri, duhet ta mbroje Kosoves,si hapesire kombetare shqiptare,por jo edhe nga lideret,qeveritare,intelektualet e politikanet actual te Republikes se Kosoves,Tash Kosova eshte shtet I pavarur.Me unitet kombetar duhet te veprohet me te tjeret per cdo cep kombetar,qofte ai ne Kosove apo Shqiperi e kudo tjeter.Por jo te dal dikush patriot,si opozita aktuale, qe asnje te mire,ama bash asnje, per Koeoven dhe shqiptaret kendej Drini nuk e ka bere.E tash te qet koke si hardhuca ne diell e te shitet atdhetar me shume se vete clirimtaret dalzotet e Kosoves.

  Reply to this comment
 7. Ish-diplomati January 24, 00:07

  Ik moj p*cke te pakten,shkrepjen e fundit ta kishe bere si burre.Jeni b*thece prandaj , km-ja ju hype e ju zdrype spas qefit.

  Reply to this comment
 8. PD + PS + LSI = BANDA HAJDUTÈSH dhe KRIMINELÈSH January 24, 09:49

  RESPEKTE pèr DITMIR BUSHATIN ! SUPER Djalë me INTEGRITET dhe MORAL të Lartë , sado që OPOZITA e KRRIMIT dhe PD NARKO-TRAFIKU , u mundua ta bëjë Pis ! ! Edvin Rama u bë me Opozitën e KRRIMIT , kundër DITMIR BUSHATIT !!! TURP TURP TURP për EDVIN KARAGJOZIN !!! SUKSESE tè mëtejshme DITMIR BUSHATIT dhe i UROJ gjithè tè mirat

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim