Një tjetër medalje ari në Beograd për Izmir Smajlajn

February 24, 2021 20:46

Një tjetër medalje ari në Beograd për Izmir Smajlajn

Ismir Smajlaj tregon formën e tij të jashtëzakonshme duke fituar një tjetër medalje ari, pikërisht në Beograd, aty ku u shpall kampion europe në kërcim së gjati.

Kësaj radhe, bëhej fjalë për mitingun ndërkombëtar të sallave të mbyllura, “Serbian open indoor meeting”, me pjesëmarrës nga Serbia, Franca, Greqia, Sllovenia Kroacia dhe Bullgaria.  Shkodrani fitoi me gjatësinë 7.91, duke marrë medaljen e tretë të artë në  vitin 2021.

Një tjetër medalje për Shqipërinë në këtë event erdhi edhe nga Franko Burraj, i cili arriti të rrëmbente argjendin, duke e ndalur kronometrin në kohën 47:45 në garën e 400 metrave.

h.b/dita

February 24, 2021 20:46
Komento

6 Komente

 1. Tirana February 24, 21:11

  Suksese Izmir! Na nderove e na bere krenar. Suksese edhe Franko Burrajt! Heren tjeter me medalje ari!

  Reply to this comment
 2. Nje shqiptar February 24, 21:55

  Gezohemi te gjithe per keto arritje te djemeve tane. Te lumte Izmir, te lumte Franko.

  Reply to this comment
 3. specialisti February 25, 08:51

  Izmir, urime
  Nderove familjen , shoqerine , Shkodren dhe Shqiperine.
  Te lumte. Suksese te metejshme.
  3 medalje ari vetem per 2 muaj. E kur mendon qe vjen pas nje demtimi te forte te vitit te kaluar.
  MINISTRIA E SPORTEVE DUHET TA SHPERBLEJE

  Reply to this comment
 4. Raimond vlonjati February 25, 16:06

  I forte ky djali –Urime uriem Izmir !

  Reply to this comment
 5. demo February 25, 20:59

  zoti te shtofte vuxhutin edhe 1m,se me 7 e 91 nuk futesh as ne ParaEleminatoret e Olimpiades.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim