Një tjetër rrugë do bëhet me pagesë

March 31, 2018 14:05

Një tjetër rrugë do bëhet me pagesë

Kryeministri Rama ka njoftuar këtë të shtunë, se rruga e Kombit nuk do të jetë e vetmja me pagesë. Shefi i qeverisë tha sot nga Vlora se do të kemi një tjetër rrugë me pagesë.

Rama tha se së shpejti mund të nisë një projekt i ri për rrugën që lidh Kashar-Rrogozhinë-Vlorë.

Kemi shpresoj edhe mundësinë për të filluar me projektin Kashar-Rrogozhinë -Vlorë, në mënyrë që lidhja të bëhet direkte dhe aty do të synojmë një tjetër skemë. Pra kemi skemat e PPP, këtu do të kemi skemën e buxhetit dhe aty do të kemi skemën e pagesës. Pra, me një rrugë me pagesë që t’i mund të vish nga Tirana në Vlorë për gjysmën e kohës që vjen sot. Kush do të paguajë, paguan, kush s’do të paguajë kalon vazhdon jetën siç bën sot. Kjo është rruga“,  tha Rama

o.j/dita

March 31, 2018 14:05
Komento

3 Komente

 1. lalai March 31, 14:12

  hahaha
  Dhe shpine bejuani me pagese ashtu e do pipelli katnar….sic ja bente babai juaj Enver legeni qe i vrau e i dogji….dhe katnaret me shume e donin….kshu beni dhe ju nanen ku ta kene albanezet

  Reply to this comment
 2. MH March 31, 15:04

  lalai moj laluci!
  Ruget e monizmit asnji nuk mban pagesa.Ruget e demokracise kerkojne me cdo cmim pagese.Nuk e kundershtoi kete nisem.Po duhet te caktohet pages e arsyshme ne lidhje me nivelin e papune te shqiptarve.Qeveria nese gjindet ngusht te punoje me hapjen e vendeve pune.Te eleminoje sa ma shume papunesine.Kjo bahet me thithjen e larmishme te bisneseve te huaja.Kur punohet edhe konsumeri nuk pyet dhe aq si sot per taksen.
  Qeveria te veproj aty lu vidhet ti vihen prangat.Aty ku kerkohet takse te mendoj 10 here per te vendosun nji here.Sepse veshtiresit i krijon papunesia.Mungesa e te ardhurave,mungesa e mbushjes se buxhetit shtetenore.Etj etj te zeza qe sjelle ligeshtia e trunit pa ide shterpe.

  Reply to this comment
 3. mirel March 31, 17:14

  He mo Ramut, po te digjet ky koncesion dhe po kerkon te besh koncesion tjeter
  Ik nga posti.
  Qerrohu, hajdut.
  Vetem keni vjedhur, pa bere asnje investim korrekt.
  Mblidh milionat qe ke vjedhur me koncesion, dhe beji rruget shteterore per se mbari njehere, pastaj nderto rruge dytesore per buthen tende dhe te hajduteve qe nuk duan te presin ne trafik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*