Një tjetër shpërthim i Berishës: Ke përdhunuar një vajzë me SIDA – i thotë Ballës (REPLIKAT)

February 6, 2014 15:50

Një tjetër shpërthim i Berishës: Ke përdhunuar një vajzë me SIDA – i thotë Ballës (REPLIKAT)

Çështja e energjisë elektrike është shndërruar në temë debati sot në Kuvend, pasi opozita hodhi akuzat se qeveria po e rrit çmimin e saj nëpërmjet rikthimit të faturave aforfe. Por pas debateve për energjinë, replikat e ish-kryeministrit Berisha me disa deputetë të maxhorancës ishin të denja për t’u shoqëruar me pullë të kuqe gjatë transmetimeve live.

Berisha replikoi disa herë, duke e kaluar minutazhin e limituar të caktuar nga rregullorja e Parlamentit. Por replikat e tij u karakterizuan vetëm nga akuza drejtuar qeverisë, deri në momentin kur fjalën e mori deputeti socialist Taulant Balla, i cili foli pas deputetit të PD-së, Florion Mima.

Balla tha se “deputeti parafolës ha vetëm përsheshin që gatuan Berisha dhe një tjetër deputete që me dybek përgatit dhallin për përsheshin”. Më tej, ai u ndal te çështja e tatimeve duke iu drejtuar Berishës: “Si nuk të vjen turp që nuk jep përgjigje për vjedhjet në tatime i ke nisur në arrati zyrtarët e tatimeve. Hetimet do të shkojnë deri tek ai drejtori yt i Tatimeve dhe të jesh i bindur që ajo skema e mashtrimit me tatimet do të vijë deri tek ti”.

Kjo shkaktoi edhe acarimin e Berishës, i cili në replikën e tij nuk i kurseu sharjet, fyerjet e akuzat në drejtim të maxhorancës, kryeministrit Rama dhe veçanërisht ndaj deputetit Balla.
“Është në ndjekje se ka përdhunuar një vajzë me AIDS, se është ndaluar në kufi për trafik prostitucioni dhe favorizim trafiku droge. Sharës profesionist, shërbëtor i kryehorrit që po ndërton vilën në Dajt 57 metra pa paguar asnjë qindarkë. Kryehorri i vendit është pa të ardhme. Unë i them atij dil vetë këtu në shesh, të të them sa vlen. Shërbehet me njerëz të keqpërdorur. I them kryehorrit ta dijë mirë se me sharës të paguar nuk nxjerr dot asgjë. Ti je i sëmurë psikik dhe paguan psikiatër që e mban në kryeministri”.
Fjalën në vijim e mori deputeti socialist, Besnik Bare, i cili tha se një fjalor i tillë është i padenjë për një ish-kryeministër.
“Ky njeri është i pire dhe do ti drejtohem medies kur të transmetojnë kuvendin të vënë pullën e kuqe. Ky njeri është i degraduar,të keni turp për të këtë fjalor dhe veprim që kryeni para shqiptarëve”, tha ai.

 

February 6, 2014 15:50
Komento

49 Komente

 1. pro dhe kunder February 6, 14:20

  -..lereni te shprehet deri sa ti ngece fjala vete.
  .-bravo Meta qe e le te lire te katranoset para publikut pa limit.

  Reply to this comment
 2. drejtesi February 6, 14:33

  po meta mund te jete kush te doje se dhe mua sme pelqen por ama keti birishs po ja nxjerr bojen..kastile e lejon te flase sa te doje qe ta njohin mire shqiptaret se cfarre rrace i ka qeverrisur per 23 vjet

  Reply to this comment
 3. Eli February 6, 14:56

  Gjarperit dhe po te ja keputesh koken perplaset deri sa te perendoj dielli, prandaj mos merziteni se Berishes ju afrua zinxhiri.

  Reply to this comment
 4. ueda February 6, 15:36

  Berishen e mbante posti si kryeminister, te rezervohej , ndersa tani ka dalë ne origjine . Tani me mire qe po e shikojme e degjojme se ca maskarai eshte , qe ta kuptojne ata qe e mbeshtesin , se c’moster eshte . Ai nuk eshte as parlamentar i denj, as bashkeshortt, as prind, as NJERI .. !! Eshte e disata here qe reagimi i Berishes ne debate apo fjalime…eshte per te ardhur keq . Ky njeri s’meriton as te jete pjese e opozites.. Eshte i degraduar komplet . Ka rrjedhur i gjori pas “denimit” qe i dha populli.

  Reply to this comment
 5. tutkuni February 6, 15:38

  Po keshtu duhet gjithmone, nxirreni nga linja dhe ai do te behet gazi I Botes … hahaha o Sale me kenaqe

  Reply to this comment
 6. THUTHUQI .HALIMI February 6, 15:42

  shikojeni prej ka vjen dhe tregon se kush asht made in idiot ai s ka as moter as vajze as djale as niper e mbesa qe flet ashtu ALLAHU NA RUAJ PREJ HORRIT- MORRRIT – ZJARRIT -DHE MALOKARIT ka than nje plak i urte nga shkodra

  Reply to this comment
 7. zamo February 6, 15:43

  po nga nje plak te semure si sali berisha ske cfar pret tjeter gje ndaj prej budallait eshte cdo gje e lejueshme kuptohet nga nje plak i rrjedhur si ai.turp qe ai njeri lejohet ne parlament se duhet flakur me shklema jasht x fjalor banal qe perdor

  Reply to this comment
 8. Brisha February 6, 15:56

  pff Kjo kukuvajke vajton vajton pa mbarim Shikojeni o popull se me c;lapangjoza njerez jeni qeverisur C;;eshte ky skizofren qe na e beri ekranin e TV te neveritshem Cili eshte ky idiot qe sa here i del figura e tij ne ekran Ne i zbojme femijet qe mos shohin dhe degjojne pacavuret e turpshme te ketij plaku te cmendur Cili eshte ky zagar qe kercenon pa kurfare frike C;eshte ky qelbesire ???

  Reply to this comment
 9. toku February 6, 16:05

  kellire gazete militantesh te paguar; ndyresire!!!

  Reply to this comment
 10. Bilal camurri February 6, 16:37

  Merreni shtrojeni ne psikiatri edhe pse familja nuk ka bere kerkese,vizitojeni qofte pa deshiren e tij,tashme eshte kthyer ne rrezik shoqeror,1000 here faleminderit ish kryeministrit kinez Cu-En -Lai,qe nuk e solli bomben atomike ne Shqiperi,se ky do ta kishte shperthyer.

  Reply to this comment
 11. Sallakja February 6, 16:42

  Ah,mer cuna !
  Nuk eshte Sala e keqja e parlamentit mor jo.
  Eshte ai tjetri, ai qe rri me larte, ke karrigja modhe.
  Ali babai vodhi live, me eurovision. Jo vete qe nuk e denuan
  Por i dhane karrigen e modhe
  Kur ishte Sala, parlamenti mbante ere te keqe
  Tan me Edin parlamenti ka ndryshuar , kane ardhur njerez
  te rinje me master e me fytyra te perpunuara. Vajza te shkolluara
  te sakta e te vendosura. Vajza te bukura e me elegance te huazuar
  Por, era, ajo era e keqe eshte aty nuk iken kollaj
  Cudi! Se kur parlmenti eshte bosh nuk ndjehet asnje lloje ere.

  Reply to this comment
 12. arben February 6, 16:52

  mos u merzituni se ,keto jane pasojat e votave te vjellura qe 23 vjet , dhe kjo maxhoranc qe ka marre 1 miljon vota , kete po ju tregon se nuk ka rensi se kush voton rendesi ka ai qe i numron dhe ata qe i vulosin , saliu nuk ka rrjellur , por kemi rrjellur ne si popullsi qe na kan marr te gjith te drejtat njerzore dhe shoqerore ekonomike dhe politike , dhe shiko se si tallen me ne ne vcanti kjo maxhorance qe na e ka ba jeten te pa mundur ne ate vend ku degjenerimi komunis eshte bere dhe kapitalistat me te fuqishm te keti vendi dhe me gjer , dhe shikon se si tallet kjo klas kriminale me popullaten ne mjerim te plote nga keta kriminel kombetra dhe nderkombetare me nje popull ne meshir te fatit nga te gjitha instutucjonet kombetare dhe ndrkombetare ?

  Reply to this comment
 13. TIFOZI February 6, 17:25

  KY KA RRJEDHUR FARE. O LIRI BERISHA! E TE MERR VESH TY? SI E KE KALUAR JETEN ME KETE SKIZOFREN? APO PARA TEJE ULET NE GJUNJE?
  ZOTI RAMA! DERGOJENI KETE TE RRJEDHUR NE GJYQ!

  Reply to this comment
 14. ksi-ksi February 6, 17:38

  …e o…doni me per ‘belulin’ ?

  …ja kush na ka drejtuar ne gjithe keto vite

  …sipas palokes (komandantit te pusetave te ujrave te zeza ),
  ish kryem…(qe nuk po gjen dot vrime ku te futet,se tere populli ,me fakte ,po e drejton per ne “vathe” ,
  …pra sipas palokes ,ky ,ndonse deputet i thjeshte,na qenka me teper se kreu i nje grupi parlamentar…!!!

  …dakord jeni ju z.m… ??

  o ju zoterinj te pozites:
  …harram u qofshin ato vota …neqoftese nuk mendoheni mire dhe te beni nje reforme ne DREJTESI qe te NDESHKOHET cdonjeri qe i ka rene ne qafe te tjereve…harram,e perseris HARRAM u qofte !!!
  …(perndryshe lini te kuptohet se edhe ju nga ky mall jeni dhe drejtesia do vonoje edhe ca POR nuk do te harroje !!!

  Reply to this comment
 15. wtfisthis February 6, 18:35

  Ha,ha,haaaaaaaaaaaaaa d.m.th Balla e paska kerkuar me kembengulje vdekjen dhe ka shkuar te gjeje nje me sida…………..HAHAHHAHHAHA

  Reply to this comment
 16. SEL DUSHKU February 6, 18:35

  Ketij shpelles po i foli nje llaf Balla ky hidhet sikur e pickon shejtani

  Reply to this comment
 17. shpatar February 6, 18:54

  Nje goje qe ne 23 vjete ka nxjerre bajga nuk ka si te te embelsoje .Po te ishin thene keto nga Rama ne adrese te Berishes deputetet e Pd do ta kishin sulmuar me ckishin ne duar e para tavolinave .Do kishim pare nje katraure qe do te qarkullonte si video ne gjithe boten.Eshte shembulli me i mire qe nuk integrohemi ne Evrope .Harrojeni integrimin .Me shume rendesi ka pastrimi i politikes nga ozurpimi i hajdutve dhe kriminelve politikane .Fatkeqsi qe kjo pjelle ka zene rrenje ne shoqerine tone .Nje pjelle qe mbarset nga segmente armiqe te betuar per ti gjunjezuar shqiptaret .
  Historikishte nuk ka pike referuese qe te percaktosh se shqiptaret jane bashkuar per nje qellim ate te formimin e nje kombi dinjitoz .Jo rastesishte te huajte na kane perbuzur dhe vene epitete nga me te ndryshmit .Nuk mund ti ze ne goje se cdo dite ekspozohen pa me te voglin dyshim ne jeten tone si politike e shoqerore .Kane dominuar dhe dominojne anet me te errta te nje populli . Ardhte dita te na pushtoje Evropa se vetem keshtu do te biem ne qetsi.Marrja e kopetencave nga te tjeret do te shuaje kete kafsheri qe po lulezon edhe ne kohet me moderrne .Rastin e kemi ku ti referohemi .
  Sa ishim nen Perandorine Otomane mbi jetuam fale pjeksjes me te.Jo vetem qe pranuam fene e tyre por ju vume ne sherbin te vecante ne gjithe Perandorine .Burrat te mencur e cilesi luftarake me orgjine shqiptare dhane kontributin me te madh ne 5 shekuj .Shqiptaret sundonin ne pjesen me te madhe te Perandorise .Jo me kote ne Kushtetuten Turke edhe sot per tu zgjedhur ne organet me te larta te drejten e kane ato me orgjine turke dhe shqiptare. Nga shpallja e Mevetesise e deri me sote vazhdojme te hame njeri tjetrin si qente e pa ngopur dhe nuk po gjejme rruge te ecim krahe vendeve te moderuara .Me thoni me ke vend te rajonit krahesohemi per te mire .Kush ka patur mundesin ti vizitoje do te kuptoje veprat e majmunit shqiptare .
  E gjithe kjo situate 100 vjecare e popullit shqiptare ka vetem nje pergjegjes.Klasen politike te paafte per ti dhene konturet nje shteti bashkohor si gjithe bota e qyteteruar .

  Reply to this comment
 18. Sehirxhiu. February 6, 19:04

  Ka ende nga ata qe marrin fryme me Salariun se TOKU. Se bashku me ta Salariu mendjen para mikrofonit e TOKU.Kujtojne sebashku shpellen prej se ciles dolen me pantallona doku, kujtojne poshtersite me te cilat u ngjit ne kupole shpellar-maloku, kujtojne rrugen e veshtire “ngrihu-rrezohu”, kujtojne se po afrohet dita qe Salariu do te mbyllet ne kafaz si zogu, prandaj mikrofonin e rroku dhe shpifi,fyu, genjeu, uleriti ,nxori pislleqet e shpirtit te tij te zi,siç i thone nga malesia e Gjakoves, mbytur nga berlloku.

  Reply to this comment
 19. favelas bidonvil February 6, 19:20

  Saliu avash avash po shnderrohet ne nje mumje egjipti.Megjithate per nja dy tre muaj do ja fusi gishtin lules dhe do ta ngreje zgupthi nga karrigia e shqupit.

  Reply to this comment
 20. TANI February 6, 19:43

  KY QELBESIRA SDUROHET MEEEEEEEEEEEEEEEE

  Reply to this comment
 21. booh February 6, 19:51

  Mire se Berisha tashme eshte ne opozite por une nuk mbaj mend qe ky Balla te kete mbajtur ndonjehere ndonje fjalim mbreselenes ne Kuvend, ku te kete propozuar diçka inteligjente, konkrete, te dobishme perveç sharjeve, akuzave shpesh duke rene ne komike. Tashme Balla i ka dhene vetes rolin e provokatorit dhe eshte kot te ankohemi nese Berisha reagon sepse eshte e sigurte si buka qe hahet qe ai do te kunderpergjigjet sa here provokohet. Kjo loje karagjozesh mund te gajase dynjane por nuk zgjidh asnje nga problemet qe kemi.

  Reply to this comment
 22. Aliu nga Selenic February 6, 20:26

  TRADITA E MALSORIT DHE KOPUKU BERISHA.

  Prej kohesh vazhdoi te pyes veten. A ka ndjenja njerzore Sali Berisha qe shprehet me fjale fyese ne parlamentin shqiptare.?
  1.Ne radhe te pare duhet ti vije turep si njeri i cili eshte dhe familjare ka grua, vajze djale, nipa dhe mbesa dhe ta degjojne ate babain dhe gjyshin e tyre te flas si nje kopuk para tempullit te demokracis sice eshte parlamenti kjo eshte e turpshme dhe e pa falshme.
  2. Sali Berisha i perket moshes 70 vjecare. Me ket gjuhe qe flete Berisha ven ne siklet ato 70 vite te jetes se tije. Kam bindje qe moshataret e tije kure ta degjojne se si shprehet si nje kopuke adolishen dhe jo si nje burre 70-vjecar besoi qe edhe ata do te degjojne vete dice te ofenduar .!
  3. Sali Berisha vjen nga ato treva ku burreria dhe karakteri I malsorit jane nje thesar i pacmuar. Ata burra andej edhe ne se arrijne te vriten ata nuk shajne, nuk ofendojne.Pore ruajne karakterin e ndritur te tradites se tyre deri ne funde te jetes se tyre. Kete nuk e shofim per asnje caste tek Sali Berisha. Menyra e komunikimit me koleget e vet ne parlamente tregon se nuk kemi te bejme me nje burre te ketyre trevave pore kemi te bejme me nje kopuk qe per nga moshs asnjehere nuk I shkon pore ja vene vetes si barre duke e konsideruar kopukellekun si norem dhe si “burreri “ te pa krahasueshme. Ky eshte fataliteti I ketije njeriu qe perbalte jo vetem figuren e vet pore te gjith keto kategori qe permenda me larte.
  4. Sali Berisha deri tani jo vetem qe ka shkterruar shqiperin pore me shembullin e vet tepere meskin dhe te pa moraleshem prej batakciut ka arritur qe te mbjell urrejtej nder shqipotaret, duke e kthyer tempullin e demokracise sice eshte parlamenti ne skena te babalitetit te turpshem.
  Te gjith keto qe ben Berishe arrijme ne perfundimin se Malsorve trime dhe te ndershem nuk munde kurre ti perfaqesoi nje berishe qe ben gjithnje pushtin ne parlament dhe me shembullin e tije afron skena te nje kopuku qe asgje nuk ka te bej me karakterin e malsorve trime dhe te beses.
  Une kam bindje qe asnje nga ata malsor qe do ta degjojn jo vetem qe do ta cuajne veten te turperiar nga ky kopuk pore edhe do ta konsiderojne njo ofez te pa merituar nga ky batakci qe kerkon te perbalte tere keto treva.!

  Reply to this comment
 23. Gjaton Toroveci February 6, 20:53

  Edhe sikur t’i marrim si te verteta fjalet e Z.Berisha per Z.Rama lidhur me “semundjen psihike te tij” , eshte pafaleshme kur keto fjale dalin nga goja e nje mjeku. Mjeku e ka te ndaluar rreptesisht te beje publike fakte te ndryshme lidhur me gjendjen shendetsore te qytetareve, qofte kur i ka mesuar vete gjate ekzaminimit, qofte kur i ka mesuar prej te tjereve. Kjo sjellje duhet te jete e patolerueshme sidomos kur faktet e supozuara perdoren si argument ndaj kundershtarit politik. Drejtuesit e Kuvendit kane ne dore te gjitha mjetet ligjore per te mos lejuar gjendje te tilla te peshtira e shume te rrezikshme ndaj harmonise sociale qe edhe pa keto ngjarje eshte shume e brishte.

  Reply to this comment
 24. Pëllumb zaimi February 6, 21:03

  Booh ? Shumë e drejte fraza juaj e fundit sidomos! Por edhe komenti juaj ne téresi ,një këshillë serioze. Nderime!

  Reply to this comment
 25. Gramoz February 6, 21:45

  BERISHA ESHTE I SEMURE PSIQIK DUHET TE IZOLOHET SEPSE TMEROI FEMIJET ESHTE TURP NGA ILIR META QE E NXJER NE CDO SEANCE DERI 10 HERE DHE FLET PA LIMIT FJALE BANALE KU KA RJEDHE FARE..COHEN NE SPITAL..

  Reply to this comment
 26. Vëzhguesi F. February 6, 22:00

  Hahahahahaaa! Keshtu te pafsha o katran me boje! Kur po e degjoja se ç’mu kujtua nje sekuence e filmit “Koncert ne vitin ’36” Tamam si beu ne ate film eshte katandisur, qe te tallen jo vetem njerzit por dhe macet e rruges.
  Dykembesh i mbaruar totalisht!

  Reply to this comment
 27. S.p. February 6, 22:26

  KY KA KOHE QE KA RRESHKIT, POR ESHTE BERE EDHE ME KEQ NGA 23 QERSHORI I 2013 E KETEJ.
  ME TE LE TE MERRET DREJTESIA DHE MJEKSIA SE POPULLI JA DHA PERGJIGJEN.
  NJE I PAPERGJEGJESHEM MUND TE THOTE CDO GJE DHE TE MOS MBAJE PERGJEGJESI PER ASGJE.
  KY DUHET TE KETE KUJDESTARI EDHE NE PARLAMENT SE DO SJELLI DEME E DO TA BEJE PARLAMENTIN QESHARAK.

  Reply to this comment
 28. Hesapxhiu February 6, 23:02

  Perfundimisht ky eshte i pjerdhur

  Reply to this comment
 29. stefan February 6, 23:57

  A ka kopesht zeologjik ne tirane? cojeni atje Berishen e futeni ne nje kafaz ,ndoshta kafshet do ta mesojne gjuhen e tij me mire,po ashtu dhe ai si Berishe tu ti kuptoje kafshet.Turp per parlamentin,turp per vendin,sa mire do jete qe ti jepet me shume mundesi Berishes te flasi me shume ne parlament qe populli ta njohi me mire sa trap njeri eshte.Te jipet dhe nje shenje ne tv te kuq ku femijet te mos e shikojne kur flet ai.Sa turp kush na ka drejtu.Sa per policet e hequr nga policia ben mire,po shikoni se ka vend akoma per largime,keni dhe kriminele ne polici,ose me mire shoke te Agron kolicajt,shoke qe deri dje kane shoqeruar maqina me drog.Cojini ne burg maskarejte.Sajmir Tahiri do mbahesh ne histori per punen qe beni.Bravo.Bravo Bravo.

  Reply to this comment
 30. Beni February 7, 02:40

  Po ik ore vulehumbur, o hajvan me brire. O ty te ardhte zoti hakut dhe familjes tende qe te lene te livadhisesh si muzat i terbuar. Si nuk paske patur njeri te aferm te te thote boll se na cave derrasat, si cduket sta fershellen me njeri as familja e as shoqeria. Ishalla ngujohesh aje ne zyre e te luash candy crush gjithe diten ne facebook se e ke merak shume ti ate. Yyyy plac ishalla e ste ze mengjesi, ndyresire.

  Reply to this comment
 31. Ilir February 7, 05:16

  PO MIRE O DEBIL, E ZEME SE ESHTE KY AI DEPUTETI QE KE THENE TI SE ESHTE ME SIDA.

  CFARE KA NE KETE MES??!!!

  SIDA ESHTE NJE FATKEQESI PER ATE QE E KA, TI TREGON INJORANCEN TENDE DUKE SULMUAR NJEREZIT NE KETE PIKE.

  Reply to this comment
 32. sopiqoti February 7, 09:03

  E po njeri me goje ndyre se Sali Berisha nuk kemi pare.Pa le na eshte edhe profesor,i shkolluar,me nje fare emer ne mjekesi etj,e tj.Eshte veshtire te ndahet nga prejardhja ky fshatari i VICITOLIT.Na e ka kthyer Kuvendin si “Pazari i Korces” qe thonin dikur.Struku o babagjysh prane familjes dhe mos na dil me ne foltore se po na tremb edhe femijet.EGERSIRE.

  Reply to this comment
 33. THUTHUQI .HALIMI February 7, 09:17

  “thirrje publike ” zotit shkerdhen dhe argita ndalojeni babain tuaj se paska luajtur mendsh me nderime sali kapertoni mjer ai ç far nipash e mbesash po kulturon kuku per ne ça te ban ai qe zbret nga kali i mbyturi do me te mbyt

  Reply to this comment
 34. Labi February 7, 09:29

  Po ate prokuror langaraq qe ka shqiperia sic ka mbiemrin eshte dhe vete. Super i degjeneruar . Para se te emerohej kryeprokuror rrinte si idiot e bertiste ne mes te kafes trendafili i bardhe me femra rreth tij pa pike personaliteti … Mjere ky vend me keta katundare …

  Reply to this comment
 35. Emigranti February 7, 09:57

  Mjere kush na ka drejtuar 23 vjete

  Reply to this comment
 36. Tani February 7, 10:00

  Ishkryeministri, ky eshte politikani qe na ka udhehequr kaq vite. E si mund te bente perpara Shqiperia me te tille politikane. Ky eshte nje i semure psiqik, nje kriminel i rendomte ordiner.

  Reply to this comment
 37. ali February 7, 10:25

  Ne parlamutin shqiptar nuk zgjidhen njerezit qe kane prestigj ne popull, njerezit e ndershem,
  por zgjidhen sipas listes dhe vendin numuror qe ze ne kete liste dhe kjo sipas deshires e
  simpatise qe ka kryetari i nje partie . Po njesoj behet per zgjedhjen e presidentit . Absurde !
  Kryetaret e partive zgjedhin benjaminet e tyre, servilat qe kane perreth , krejt llumrat e sho-
  qerise. Kjo vrehet te pedeistet ku Sala ka zgjedhur te gjithe horrat e bulevardit,kriminelet e
  hajdutet te sjelle nga nahia e tij per te vjedhur e vrare Shqiperine e bute e pjellore .
  PRESIDENTI TE ZGJIDHET ME REFERENDUM NGA POPULLI !

  Reply to this comment
 38. anjeza February 7, 11:37

  Po ky hajvan ishkryeminister i lexon keto komentet qe i shkruajne populli qe e donte aq shume ne thonjza apo e mori njeher e mire urimet me 23 qershor 2013,me duket se e ka harruar Zoti me e marr dhe me derguar ate ne ferr se aty e ka vendin. Njerez te tille si sali beu dhe aga i vendit,po e shkruaj vete me shkronje te vogel emerin se ashtu e meritojne keta maskarenje,po keshtu nje peshqesh te mire ne thonjza ja uroj dhe Lulit te vocer,a ka me maskara se SALI PROTOPAPA apo sic thuhet kohet e fundit PLAKU MERE na cau bash koken kur del ne televizor jam be me thy televizorin.Do te gezohet e gjithe vendi kur te mari vesh se ka vdekurPLAKU MERE.Po te jap nje keshill o SALI PROTOPAPA mos na del me ne ekranet e televizorit se na trenbe femijet tane,por me mire shko vete ne kopshtin zoollogjik dhe mbaji nje fjalim kafsheve se ashtu je bere ti bashke me horrat e tu si Luli i Vocer dhe drogaxhiu Arben Ristani qe paraqitet gjithmon pijanec ne kuvendin e Shqiperi,prandaj mos ja merni parasysh ato cfar thot drogaxhiu.Me ken si ky psikopati Berisha e dorzoje dipllomen per doktor dhe dipllomohem per psikopat dhe vrases me pages sepse ashtu e paraqet fytyren e vertet ky maskara bashke me grupin e tij.I beje thirje kryeprokurorit qe te mari ne shqyrtim krimet e kryera nga SALI OFENDIU.

  Reply to this comment
 39. diti February 7, 11:38

  O Zot,ke na ke lene te na drejtoje per nje kohe kaq te gjate !? Tmerrohem kur degjoj personin te quajtur ish kryeminister ,kur flet ne parlament ! ka te drejte bota te tallet me ne ,se njerezit qe na perfaqesojne ,vec njerez nuk jan !!! O tmerr ,kur degjon fjalorin e berishes ,kur shikon fytyren e tij dhe kurngjen urrejtjen qe ka ne cdo fjale te tij ,jemi oer tu meshiruar si popull ! Mendoj se ,nje pjese e pergjegjesise .
  ,per “terrorin ” qe mjell ne kuvend Berisha ,duhet ta mbaje edhe I. Meta ,qe drejton kuvendin ,mbase ai e ben me qellim per ta deskretituar ,( sepse ia di natyren ) por prap te zbatoj rregulloren ,se ndryshe cmendet te dy palet ,Iliri me gjoja ” tolerancen ” ndaj tij dhe Berisha me injorancen dhe egerisne ,nje popull te tere ! Kurre mos ardhte ne jete nje individ tjeter si mostra Sali !!!

  Reply to this comment
 40. tomsojeri February 7, 16:09

  Hic mos u cudisni ! Po behet qepaze ,po pellet si gomar i semur ,po thot cti vi nga truri semur pa kontroll me fjal e fjalor rrugaci plak qe shetit naten rugeve e ja kan fajin dhe kazanet e plehrave kur nuk gjen ate qe do ! Gazi i parlamentit shqiptar tashme nuk esht ai por ter ai parlament qe e ndigjon, si opozita ku ai ben pjes ashtu dhe maxhoranca e plotfuqishme qe nuk e lidhin, jo per ato cka po thot, e po behet gazi i ter shqiptareve ,por per ato cka ber sa ish ne fuqi ! Boll ,mos e lini ma se tani jeni ju ata qe po u bie vlera e populli po ju sheh shtrember ! Mbase ju or deputeta e keni cipen e trash e durimin te madh por ne spo e durojm dot kte kargjozo kriminel te vazhdoj te cirret e te fyej ata qe ne i kemi dhen voten per bura tte mir e ktij i dham shkelmin e ju beni shir ,! Na e hiqni sysh se esht turpi i ktij vendi dhe turp per ju qe akoma e lini aty ne ate foltore,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 41. al February 7, 22:21

  hajde mjek hajde se pari si term mjeksor nuk quhet me sida por aids se dyti po kaq kash je s mjek qe e perdor me perbuzje si term nderkohe qe eshte nje fatkeqesi per ata njerez qe e vuajne si semundje …..RIP SALI BERISHEN

  Reply to this comment
 42. MARKO February 7, 23:46

  Bare nuk eshte i pire, eshte i pjerdhur nga trute.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim