Një tjetër shtet kundër kampeve të refugjatëve të BE-së

July 2, 2018 22:16

Një tjetër shtet kundër kampeve të refugjatëve të BE-së

Shqipëria, Maroku, Tunizia dhe Algjeria ishte vendet që ishin shprehur hapur deri më tani se do t’i refuzonin kampet e refugjatëve nga BE-ja, por tashmë duket se është shtuar edhe një i pestë në listë.

Egjipti nuk do të pranojë refugjatë nga BE-ja, sikurse është diskutuar kohët e fundit nga mediat e vendeve të bllokut.

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve në Egjipt, Ali Abdel Aal është shprehur për gazetën gjermane ‘Welt Am Sonntag’ se “Egjipti ka pranuar 10 milionë refugjatë nga Siria, Iraku, Jemeni, Palestina, Sudani, Somalia dhe vende të tjera. Të gjithë azilkërkuesit marrin shërbim shëndetësor dhe arsim falas. Kapacitetet tona janë plot.”

Krijimi i kampeve të refugjatëve në vende jashtë BE-së është një ide e shtruar nga kancelarja Merkel së bashku me aleatë të tjerë.

Marrëveshja konsiston strehimin e refugjatëve të ardhur nga brigjet e Europës në kampet e krijuara, si dhe të presin aty teksa shqyrtohet kërkesa për azil.

s.a/dita

July 2, 2018 22:16
Komento

3 Komente

 1. XXXL July 3, 00:10

  Keto poshtersi vijne nga gungacja Merkel, shterpa megjithse eshte martuar dy here.
  Ne Shqiperi ne kohen e diktatures koto lloj mostra i benin shefe kuadri, kane qene femrat me te poshtra qe i sherbenin sisemit.

  Reply to this comment
  • PIA July 3, 09:55

   E ke shume gabim, keto poshtersi vijne nga idiotet arrogante te administrates amerikane, angleze dhe franceze, jane ata shkaktaret e ketij lesh arapi me luftrat e tyre per te exportuar demokracine ne bote.

   Reply to this comment
   • KORÇARI July 3, 11:51

    PIA , ke 100 % të drejtë, por MOS HARRONI QË GJITHË KJO ËSHTË PJESË E RENDIT TË RI BOTËROR , I CILI SYNON ” NJË KOMB , NJË FE” PRA DUAN QË TË SHPËRBËJNË KOMBET , PASI KËSHTU ËSHTË MË I LEHTË SKLLAVËRIMI TOTAL I NJERËZIMIT NGA 5 – 10 FAMILJE TË FUQISHME ( MASONËT) ROTÇILD , SORROS ETJ.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*