NJË TV ME RRENA

PETRIT ZILI November 6, 2013 15:32

NJË TV ME RRENA

 

Në testim

Zero  pikë

TVSH

Ha…ha  publik.

 

Një program

Plot  me rrena

Shyqyr zotit

S’bën antena.

 

Nis, bitis

Propogandë

Syrin mbyll

Telekomandë.

 

E qeth lajmin

Anës, anës

Si e Zeqos

Në maj’ thanës

 

Po të duash

Plas  e thuaj

1000 lekë

Na merr në muaj.

 

 

Për një vit

E di vetë

Bëhen mijshet

Dymbëdhjetë.

 

Që hesapi

T’ jetë i larë

Le ta bëjmë

Me dollarë.

 

Ësht’një mal

Me dollarë

Që paguajnë

Familjarë.

 

Hatri kujt

Mos i mbesë

Se paguan

Çdo biznes.

 

Llogaria

Nuk harron

Në një vit

Dhjetra milion’.

 

Se di pse

Or lum miku

Merr pagesën

Elektriku.

 

Dhe atje

Nw majë mali

Asnjëherë

S’shkon sinjali.

 

Dhe ekrani

Rrema – rrema

S’ka korrent

Tek antena

 

Sidoqoftë

Mor i uruar

Për TV-në

Duhet paguar.

 

Kush i merr

E kush i ha

E di shteti

Qerrata.

 

Ku shkojn’lekët

Pyet ti

Le ta gjejë

Shtet i ri.

 

 

 

 

 

PETRIT ZILI November 6, 2013 15:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*