Një video e CNN dhe një raport i ushtrisë gjermane për një ngjarje të 14 marsit ’97 në Rinas

January 12, 2016 03:02

Një video e CNN dhe një raport i ushtrisë gjermane për një ngjarje të 14 marsit ’97 në Rinas

Në një nga rrëfimet e tij në DITA ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike të 97-s, i ishte kërkuar të organizonte fshehtas një atentat ndaj Ambasadës Amerikane.

Më është kërkuar të organizoj një sulm ndaj Ambasadës Amerikane – ka dëshmuar Haxhia për ish-shefin e tij, duke shtuar edhe që për këtë ishte konsultuar veçmas edhe me një ish-këshilltar të Berishës, gazetar aktiv.

Edhe në një intervistë të dytë Haxhia dëshmon se Berisha i ka kërkuar “ti japë një mësim të mira Mariza Linos”

“Asaj lavires, duhet t’i japim një mësim të mirë, sepse  po punon kundër Shqipërisë… ti mund ta godasësh atë” – ka cituar ish-truproja fjalët e Berishës.

Deklaratat duken të ekzagjeruara por me gjasa nuk janë aspak kështu.

Ka prova paralele se ish-Presidenti Berisha ka shkuar larg në synimin për të qëndruar me çdo kusht në pushtet.

Një operacion i fshehtë i SHIK-ut ka tentuar të shkaktojë viktima të huaja në Tiranë dhe t’i shpallte ato si sulme të “rebelëve të kuq” për të vendosur ndërkombëtarët kundër grupeve të armatosura që kërkonin dorëheqjen e Berishës.

Pas botimit të dëshmisë se makinat e blinduara të Bankës së Shqipërisë janë përdorur në 1997 në operacionet e SHIK-ut, një burim diplomatik tërhoqi vëmendjen e DITA-s mbi një video të arkivës së CNN dhe një raport të ushtrisë gjermane për një ngjarje të 14 marsit të atij viti në Rinas të Tiranës.

Videoja tregon dy makinat e blinduara të Bankës, që hapin zjarr mbi trupat gjermane që po evakuonin shtetasit e huaj nga Tirana.

Ato janë përgjigjur me zjarr dhe furgonat e bardhë të blinduar janë larguar.

Në studion e CNN ndërkohë që transmetoheshin këto pamje, ish-ambasadori shqiptar Qesku deklaronte: “Ja cfarë po bejnë rebelët, perëndimi duhet të reagojë ndaj tyre”.

Në të vërtetë brenda furgonave të blinduar te Bankes (te dhena asokohe me firmen e guvernatores që zëvendësoi Fullanin pas arrestimit), ka patur njerëz të SHIK-ut, bazuar në dëshminë e z.Haxhia.

Edhe raporti i ushtrisë gjermane i cili është botuar sot i plotë në DITA thotë se dy mjete të blinduara kanë hapur zjarr mbi trupat gjermane në 14 mars në Rinas.

furgoni-2-me-logo

Raporti shton se shkëmbimi i zjarrit ka vijuar për 20 minuta, madje e konsideron ngjarjen si të parën përpjekje të armatosur të trupave gjermane jashtë vendit pas luftës së dytë botërore.

furgoni-3-me-logo

Një video e dytë që shoqëron këtë raport tregon ushtarët gjermanë që kthehen në bazën e tyre në Bosnje pas operacionit bashkë me të huajt e evakuuar nga Tirana.

 

Detajet e plota, në DITA print. Foto: Sulmi i 14 marsit ne Rinas, marre nga dosja ku gjendet raporti i ushtrise gjermane per kete ngjarje

 

Raporti i ushtrise gjermane per kete ngjarje

Raporti i ushtrise gjermane per kete ngjarje

January 12, 2016 03:02
Komento

71 Komente

 1. Popull i mpir nga trut e kokes, September 19, 11:19

  Serbi sali berisha ben e urdheron te gjidha atentatet qe jan ber ne shqiperi gjer me sot.ai esht koka e shkretetimit te shqiperir .priajani koken gjalbrit dhe vendi do bier ne qetsi. . Cuditem perse prokuroria dhe shteti nuk vijet ne levizje per keto akuza te lemeritshme ndaj nje ish presidenti te vendit qe ka qen koka e drejtuse e krimit dhe pandave kriminele. Dhe jo president i vendit .v .s.b.

  Reply to this comment
  • burgu September 19, 13:10

   nuk mund ti thuash serb nje zvaraniku qe nuk ka kombesi ,fe,identitet

   Eshte i afte te kafshoje edhe pjellat e tij.

   Te jesh i bindur se asnje serb nuk do ta shkateronte shqiperine

   me mire se specja e vrimave.

   Reply to this comment
   • e verteta vonon por nuk harron September 19, 16:04

    VINI RE QE KY SULM I ARMATOSUR ME FURGONAT E BERISHES NUK ESHTE KUNDER NJE TURME MITINGASHESH, POR KUNDER NJI AKSIONI EVAKUIMI TE CIVILEVE.
    SULMI I CIVILEVE GJATE EVAKUIMEVE KONSIDEROHET KRIM LUFTE. MADJE ESHTE KRIM LUFTE EDHE NE LUFTE MES SHTETESH SI PER SHEMBULL NE UKRAINE APO GJETKE.
    PRA KEMI TE BEJME ME NJI KRIM LUFTE TE PASTER, I DOKUMENTUAR ME FILMIME DHE ME DESHMI TE DORES SE PARE, QE ESHTE ORGANIZUAR NGA BERISHA.
    FALEMNDERIT DITA.
    TURP EDI RAMA DHE TELEVIZIONET SHQIPTARE QE I KALOJNE NE HESHTJE KETO KRIME QE KANE PROVA FILMIKE DHE ME DESHMITARE TE GJALLE.

    Reply to this comment
   • Shpelli January 11, 16:32

    Une jam salier i kopese se saliereve, dhenve, dhive, derrave, qenerve, gomereve, ujqerve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te kete lidhje me keto thashetheme. Ai egersire nuk mund te kete qene as zagar i i oxhakut te Enver Hoxhes. Ai shpellar nuk mund te jete as spiun i Serbise. Turma jone eshte me e çmendura, llumi i perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte shpellari ne krye te kopese tone. Na e kemi per nder te udhehiqemi nga nje shpellar, egersire, kriminel, spiun i Anglise dhe Serbise.

    Reply to this comment
  • fadili September 19, 17:59

   Na cane koken me keto lajme.Ai duhet te burgoset pa bere ndonje gje tjeter si keto 23 vjet.Ai eshtre tip krimineli dhe mbrohet nga kriminele te armatosur,prandaj duhet arestuar per te gjetur mbeshtetesit te cilet edhe ata duhet te cohen ne burg/

   Reply to this comment
   • zeni usa September 19, 18:49

    cfare duhet te beje tjeter ky pjelle e shtrember e maleve te ballkanit qe te nise nje proces hetimi dhe denimi per te?

    Si mund te vazhdoj te jete ne politike nje njeri i tille?

    A ka burra ai veni qe quhet Tirane?

    Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 19, 20:20

   VR !!! Shkoni dhe merini një intervistë a prononcim të nderuarit Shaqir Vukaj,ministër i mbrojtjes për disa kohë pas 97-ës? Pyeteni,- a kini pasur informacion se bandat e saliut do të qëllonin trupat e misionit “alba” në pikat e zbarkimit, Durrës, Vlorë etj. dhe,… mandej do të akuzonin “rebelët komunistë”??? A shkoi z. Shaqir sapo mori këtë informacion të takohet me ministrin italian të mbrojtjes dhe po atë ditë të kthehej në Shqipëri ??? Shkoni “Dita” shkoni, sepse debati që hapi z.Izet Haklaj i kapërcen kufijté e asaj që deklaron vërtetësisht ai !? @@@ Ja ku e kini dhe dëshmitarin tjetër pos Izetit dhe trupave gjermane të evakuimit? Ju “Dita” kini përmendur sot te ky lajm ambasadorin Qesku!? “Ja çfarë po bëjnë rebelët? Perëndimi duhet te nderhyjë”,- ka thënë ky birboja ynë në studion e C N N ? Kush ja dha këtij qeskut të dhenat për këtë deklaratë? Sigurisht që Saliu sipas skenarit qe deklaron Izeti ? Kapeni këtë ambasador për veshi,çojeni në hetuesi dhe ja u kompletuan dëshmitarët!?? Por unë di edhe më tepër se kaq? Di se saliu d.m.th ky trapi që ka qënë president do t’i përdorte banditet e vet dhe per te hapur zjarr kundër trupave të misionit ” alba” që erdhën në Shqipëri për kontrollin ushtarak te situatës!?? Do të hapnin zjarr dhe do të fajësonin “rebelët”??? Rebelimin komunist siç ulërinte saliu atéhere nga mëngjezi në darkë, nga fillimi deri në fund të javës,nga dita e parë e muajit në ditën e fundit te tij e më shumë se kaq??? Kërkonte te fuste me dhunë në kokën e miletit “rebelimin komunist” i cili ekzistonte vetëm në një qëndër,- në qëndrën trunore të çakorduar të saliut dhe në agjensite e spiunazhit te cilat u binin telave të këtij çakordimi !?? Oh sa ka për këtë anishqiptar të zi? Por unë nuk jam dakord që për krimet e saliut të arrestohet saliu i pari? Absolutisht nuk jam dakord? Dhe e dini pse? Sepse te parët qe duhen arrestuar dhe dënuar duhet të jenë ata që e falën për 97-ën? Ata janë kriminelë edhe më të mëdhenj e më të ndyrë se saliu sepse krijuan kushtet qe ky anishqiptar dhe tradhetar,të vazhdonte më tej serialin e krimeve për shkatërrimin e shtetit shqiptar??? Ata që e falën i dhanë shanse për banditizmat në vijim nga 98-a e deri te 21 janari i kulmeve të karierës kriminale,tradhetare dhe antishqiptare të sali berishës? Kam një dyshim te madh se ky mbikriminel do të vazhdojë të mbijetojë akoma për shkak të oportunizmit ekstremisht të molepsur të partisë socialoportunistopacifiste socialiste dhe te derivateve te tjera majtiste që nuk kanë hall Shqipërinë por pushtetin dhe puthjen me salinë??? Nderime!

   Reply to this comment
   • otto September 19, 22:09

    Shume drejt e ke ata duhet te gjykohen per shperdorim detyre e pakta.

    Reply to this comment
   • Bureto September 20, 08:08

    Po si mendoni ju, e kane bere socialistet, kete gje, nga injoranca apo nga djallezia? Kujtoni raportin e komisionit parlamentar te drejtuar nga Spartak Ngjela, per ’97-ten? Joooo!.Per ata me mire te jete Saliu “kundershtar”, i tyre, se forca te tjera politike demokratike, serioze dhe atdhetare, pa asnje ndikim nga ideologjia dhe praktika sunduese e regjimit te kaluar. Dhe kjo taktike e tyre, ishte percaktuar qarte ne platformen e tyre te njohur sot me emrin “Katovica” Ata e dinin se, si me Saliun ne pushtet si, me të ne opozite, vazhdimesia e pushtetit te nomenklatures se PPSh do ishte e garantuar. Keto ishin pasojat edhe te marreveshjes midis Nanos, Berishes dhe Godos ne Trieste ne mars 1991, per rotacionin e pushtetit. Kur vete keta i prishnin pazaret e bera midis tyre, i suleshin njeri tjetrit, por per pushtetin e tyre ama. Keshtu u burgos Nano dhe pastaj doli nga burgu, po nga Saliu me amnisti. Ndodhi ’97-ta dhe u fal Berisha nga Nano, me kthim borxhi. Ndodhi ’98 dhe po socialistet mbushen breket, me Nanon ne krye dhe qe te mos rezikonin pushtetin, qe aq shume e deshironin, falen nje ish president qe organizoi si shkakun (vrasjen e Hajdarit) edhe dhe pasojen e shtatorit 1998, grushtin e shtetit. Dhe nevoja e nje “rotacioni ” te pushtetit midis ketyre dy forcave, jane sipas mendimit tim, shkaqet pse Shqiperia ndodhet sot ne kete gjendje, sidomos sa i perket demokracise dhe shtetit te se drejtes. Ato e kane falur dhe do ta falin “kundershtarin” sa kohe qe çdo alternative tjeter i nxjerr ata nga loja e pushtetit. Mos prisni ndeshkime per fajtoret. Me pare stabilitet pastaj demokraci….! Dhe per kete faleminderit te huajve qe na e kane siguruar. Shqiptaret ne fund te fundit as e dine se ç’eshte demokracia, se se kane shijuar ndonje here, por kane treguar se me kollaj shkojne pas aventuriereve dhe autokrateve se sa te drejtave te tyre. Kur ta kuptojne, ndodhta edhe gjerat do te ndryshojne.

    Reply to this comment
   • Pellazgu September 20, 09:25

    @Pëllumb zaimi

    Në fundin e komentit tënd, që është esenca e tij, krahas të gjithave ka vend edhe për një element të rëndësishëm kushtetues, që e çon të drejtën nga arsyetimi yt, lidhur me “shpëtimtarët”.
    Sipas ligjit, presidentit nuk i lejohej të kandidonte për deputet. Berisha ka qenë president deri në çastin kur u zgjodh Meidani, por sërish, me mospërfilljen e tij për ligjin, kandidoi si deputet në listën shumëzgjedhore, duke e kryesuar atë. Kjo gjë u mundësua dhe u lehtësua edhe nga opozita në atë kohë, pasi, për hir të faktit që donin të merrnin sa më shpejt pushtetin (asokohe justifikohej se vendi po digjej dhe koha s’priste), pranuan këtë shkelje në ato tryezat politike edhe me ndihmën e Vranickit, a thua se Shqipëria po dilte nga epoka e gurit dhe popullsia e saj përbëhej vetëm nga blegtorë e bujq të paveshur e që gjenitalet i mbulonin me gjethe fiku.
    Ata e dinin që do merrnin pushtetin, por nuk duronin sa ta merrnin. Atyre nuk u priste puna, sepse mezi prisnin të instalonin në Shqipëri atë sistem korruptiv që lulëzoi me Nanon e co., çka bëri që Berisha të rikthehej në pushtet (edhe ndarjet brenda së majtës, që e ndihmuan rikthimin e Berishës ishin rrjedhojë e pazareve korruptive).

    Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi September 20, 21:29

     Pellazgu? Shumë sakt kini bërë plotësimin e mëtejshëm të komentit? Prandaj nuk po zgjatem? E sakta nuk ka nevojë të rikomentohet dhe as të zbukurohet!? Nderime!

     Reply to this comment
     • PO.PO January 11, 18:10

      PER PELLUMB ZAIMIN :
      I nderuar z. P.Zaimi , te me falni , per cka do te them , por i quaj te domosdoshme , per te t`i thene.
      Edhe pse ne dukje , komenti i Pellazgos” , duket i drejte, ne te vertete , ai niset nga qellime thellesisht antishqiptare, Nuk eshte e veshtire , per te kuptuar kete gjarper , ne se kini ndjekur ne vazhdimesi komentet e shumta “kancerogjene” , qe ai ka derdhur me shumice , Kete , ai sot e ben , per nxitjen e urrejtjes ndaj te majtes , qe sot po ngjall shpresen per ringritjen e shtetit .E verteta eshte , qe edhe te majtet nuk jane engjej ..Midis tyre ka jo pak kriminele te vertete , te korruptuar deri ne fyt , te cilet duhet , pa tjeter te vihen ne banken e te akzuarit e te ndeshkohen rende , porse tani nuk eshte momenti , per t`iu versulur te majtes. Nje gabim kaq i rende , do te sillte nje “baraspeshim” te thelbit te se keqes vdekjeprurese Vicidolase , me te keqiat e tjera , per te mos u vendosur kurre rendi , reforma ne drejtesi , etj, por te ruhet gjendja amulli , tashe e 26-27
      vjetesh ,Po ti shikojme gjerat te lidehra e ne vijimesi , gjithe keto vite , do te veme re , se cdo progres , qe mund te beje vendi , per stabilizim , i sjell dhimbje koke Athines dhe Beogradit . Kete , i nderuari zoti Pellumb Zaimi , nuk duhet ta harrojme per asnje cast , ne se duam vertet , te dalim nga rruga pa krye , qe jemi futur e perpelitemi gjithe keto vite.
      “Pellazgosit” dhe mjaft levave te tjera si ky , te punesuar ne mediat elektronike , qe praktikohet kaq shume ne boten e sotme, nuk i duhet krehur bishti i zi , si vete shpirti i zi , dashakeqas deri ne vdekje , ndaj shqiptareve , duke e inkurajuar dhe mbjelle konfuzion tek lexuesit e thjeshte . Ne thelb , ai koment , permban nxitjen e percarjes mes shqiptareve . Keto , e mjaft te tjera , jane probleme midis vete shqiptareve dhe aspak problem , i mbetur ne doren e sherbimeve sekrete greke apo serbe qofshin !

  • Totila Direktan Prenos January 11, 16:21

   Jam i bindur 1 MILION % qe SALI BERISHA eshte vllau me Babe i Radovan (Gezim ) Karaxhicit .
   Njiherit jam po aq i bindur dhe per faktin tjeter se Saliu eshte dhe Agjent i shume sherbimeve inteligjente ku primatin e mban ai i UDB-se e me radhe te tjeret .
   Aq shume i ka sherbyer ky Kryetradhtar Daj Samit , sa ata kurre nuk do ta shesin benjaminin e tyre aq sa ai eshte lene i lire qe te na provokoje dhe te na tregoje muskujt e tij cdo te enjte ne parlament .
   Vetem ndonje Avni Rustem Modern por me Patllaken e vjeter do te na i qeronte kete sperme sebe nga syte !

   Reply to this comment
 2. loke September 19, 11:27

  ky sperme beogradi e coi shqiperine ne kete derexhe qe eshte sot me mbeshtetjen e sllaveve qe i vijon edhe sot. pse nuk flet Rama per keto? perfytyroni qe 1 e dhjeta e ketyre te deshmoheshin nga nje familjar i Rames cfar do bente makina prpagandistike e Sali zgjyres me Fevzinj, Arjan canra, Irfanra e kompani

  Reply to this comment
  • kolonel September 19, 19:15

   Ne shqiptaret jemi skllever te serbeve qe punojme dhe ne Europe por me nje zero ekonomi parat tona investohen vetem ne ekonomine serboe. Ketu na cuan serbo-maloket e PD-se qe u financua me paret e Miloshevicit e Micotaqit dhe PD-istat qe shkaterruan ekonomine tone se u paguan. Nje popul budalla qe nuk reagoje ndaj agjenteve serb e grek.

   Reply to this comment
 3. orienti September 19, 11:39

  -Famekeqi,…zvarre {ne menyre figurative} po terhiqet per se gjalli.

  Reply to this comment
 4. iks September 19, 11:51

  te gjitha i ka bere ky maskara

  Reply to this comment
 5. Atdhetar September 19, 12:14

  Futeni ne burg sal tradhetari. Serbi ne mes te shqiptareve

  Reply to this comment
 6. guxim September 19, 12:25

  ku eshte Sala pse nuk kthen pergjigje per akuzat e izet haxhise po shkruan ne fb se mendon se do heq vemenedjen nga krimet qe ka urdheruar e ka bere… fol o sale mos u fshih, pergjigju ??????

  Reply to this comment
 7. pashku September 19, 12:29

  Sa me shpejt te arrestohet sali udb-ja!aq me shpejt do bjeri Shqiperia ne qetesi!po ju pre koka gjarperit,bishti merr fund shpejt.Edi Rama!sa me shpejt reformen ne drejtesi ….

  Reply to this comment
 8. Me vdekt Cani me Fevzine September 19, 12:43

  O NJEREZ SALIU E HUMBI TORUAN DHE NUK E DINTE QE DO KTHEHEJ ME NE PUSHTET. PRANDAJ O NJEREZ SALIU E DINTE QE DO VENTE O NE BURGE O NE VARRE DHE I PERDORI TE GJITHA MENYRAT. O NJEREZ JANE TE VERTETA SE E KEMI JETUAR ATE KOHE. GAZETA DITA MERE NE INTERVIST DHE PILOTIN E AVIONIT QE U DERGUA NE JUGE PER TE SULMUAR,DHE DO SHIKONI TE VERTETA ME RENGJETHESE. SALIU E KA PAK LITARIN,PO KETU DO JETOJME DHE DO SHIKOJME SE CA SO DALIN AKOMA. ZOTI NA DHENTE YMER NE DHE SALIUT QE TA KEMI GJALLE KUR TE DALIN ATO POSHTERSITE E ATI NJERIU. PSE NUK BEN PYETJE FEVZI KURVA ED RAMES PER ATO QE PO DALIN NE MEDIA PER ISH KRYEMINISTRIN,PO NA I PYET CNE JE KATOLIK SE KJO QE PYETJA E RENCISHME PER TELESHIKUSIT. DHE ATE CNE JE KATOLIK E FUTE PER TE FUTE MIZA MES FEVE. KETA ZAGARER JANE RACE E KEQE QE DUAN TE NGATEROIN SHQIPERIN. JU LUTEM DITA GJEJENI ATE PILOTIN APO NDIHMSIN E TI DHE SHIKONI DHE DEGJONI TEMERET E BERISHES.

  Reply to this comment
 9. Dardan September 19, 12:59

  Ka 25 vjete që Berish Krakatauuuu-u-uuuu-u-uuuu që mban peng Shqipërinë gjoja në emër të luftës kundër komunizmit. Ka ndërtuar me dhjetra kolibe për zagarë që lehin në favor të politikës antishqiptare. Tragjedia e Tiranës duket fort më e rëndë se tragjedia e Trojës!

  Reply to this comment
 10. Agroni September 19, 13:00

  Serbise, Greqise e Rusise i interesonte ç’ka po ndodhte dhe pse duhej te ndidhte ne Shqiperi. Ato perpiqeshin ta realizonin qellimin e tyre neprmjet agjentit krysor gospodin Berishoviçit.

  Reply to this comment
 11. Dardan September 19, 13:06

  Ka 25 vjete që Berish Krakatauuuu-u-uuuu-u-uuuu që mban peng Shqipërinë gjoja në emër të luftës kundër komunizmit. Ka ndërtuar me dhjetra kolibe për zagarë që lehin në favor të politikës antishqiptare. Tragjedia e Tiranës duket fort më e rëndë se tragjedia e Trojës!
  Krijimi I komisioneve paralele parlamentare e ka emrin DYPUSHTET. Kjo do të thotë se Berisha po përgatitet për LUFTË CIVILE!

  Reply to this comment
 12. emigranti September 19, 13:27

  Do me per Belulin (Saliun) o Zoti Llalla?

  Reply to this comment
 13. Lleshi September 19, 13:52

  A do te perfundoje vertete Familja Berisha , ne duart e popullit shqiptar ? Me duket se Edi eshte duke bere pikerisht kete “loje” ! Mbase harron trupeshku , se do ta emerojne si bashkepunetor te Salehut , pastaj ! Dheee nuk eshte cudi qe te pergjigjen bashke !

  A do ta lejojne te huajt qe te ndodhe kjo ? Ne jemi dhe ne NATO !

  Atehere cila eshte perspektiva e kesaj mosndeshkueshmerie ? Zbrazja e trojeve shqiptare nga shqiptaret ? Po qellimi final ?

  Reply to this comment
 14. lart September 19, 15:13

  Hapu o burg te hyje Salivrasesi, se ai nuk iken nga kjo bote pa gjakderdhje te tjera!

  Reply to this comment
 15. Koke Llulla. September 19, 15:41

  Enver Hoxha do mallkuar sepse nuk vuri ne fuqi keta lideret qe jane sot e 27 vite, dhe qe e adhuronin me shpirt ( Ai nga mendjemadhesia vetiake nuk i qasi ne shtepi, i la rrotull kangjellave te shtepise se vet duke i bere keshtu nervoz, armiq) dhe do te mbetej i pavdekshem nder shekuj. Per kete te fundit: lutem te mos me keqkuptojne te perndjekurit e vertete te diktatures, faleminderit.

  Reply to this comment
 16. Shkodrani September 19, 15:45

  O Shqiptar qe jeni te prekun prej semundjes “sali vicidolse ” a po e kuptoni se kush asht ky njeri se sa kriminel asht dhe cfar i ka shku ndermend me ba me vra diplomat te huaj per me ja fut popullit ne shpin e pastaj me dal lug e lame .Pra ky asht sali krimineli ai duhet me e cu ne SPAC DHE VETEM ATJE NE MINIERA ME PUNU SI QENI

  Reply to this comment
  • LILOLABJA January 12, 14:05

   Shkodran
   Te paska marre shume kohe per ta kuptuar .Po kur donte te bombardonte popullin e jugut fare sta mori mendja qe ishte kriminel?

   Reply to this comment
 17. Krasniqja E Gashi September 19, 15:47

  Izet Haxhise duhet ti jepet statusi i b/p te drejtesise dhe ti qoje deri ne fund ato qe di pavaresisht se mund te jete dhe b/autor ne shume prej ngjarjeve te ndodhura pas v.90′.ne rast te kundert ai eshte i rrezikuar me jete 100%, dhe eshte thjeshte ceshtje kohe pasi ai e di mire ligjin e mafies, dhe se provinciali Sali eshte anetar i kubese euroaziatike e kubeja vete per shqiperi kosove maqedoni mal te zi e bosnje herzekovine, prandaj kujdes Izet nga padrinoja.Saliu vetem eshte fuqizuar e egersuar me shume dhe mund te dergoje ndonje ushtare per “vizite”.

  Reply to this comment
 18. Pirro September 19, 15:56

  Berisha ka gjynahet e tij,por te jepte urdher te godisnin amerikanet,esht absurde ta mendosh.
  Kete nuk do ta bente edhe politikani me idjot.Edhe Filmi i dhen nuk eshte i qarte.Sado te blinduara qe te ken qene makinat,armet e ushtareve gjermane do ti kishin paralizuar ato duke
  i deturuar qe mos te ecnin me.Ne nje Film te 1997 kam pare qe te qellohet me mitraloz ne drejtim te helikopterave jasht aeroportit te Rinasit nga njerez te paindetifikuar.

  Reply to this comment
 19. Agroni September 19, 15:59

  Keta ishin e jane politikanet tane!? Keta sillnin e sjellin qytetari, respekt per pronen, paqe ne vend?! Keta ishin e jane “demokratet”?! A e dihet si perkthehet fjala “demokrat” dhe si e pse qene e jane “demokrate” keta? Keta me sinqeritetin, dhunen, egersine, pabesine e tyre kuptohen se çfar jane. Ato qe neveriten jane kopete e derrave, deleve, dhive, ujqerve, çakalleve, kerminjve e zhapikeve brenda e jasht Shqiperise qe iu shkojne nga pas ketyre egersirave me veprime dhe emocione.

  Reply to this comment
 20. ILIRET September 19, 16:04

  Nuk eshte e veshtire te hetohet se te kujt ishin ato dy furgona. Ne se do prokuroria e gjen menjehere enigmen. Por ketu askush, asgje nuk ka seriozisht.

  Reply to this comment
 21. sa komqesh September 19, 16:41

  Eh te lumte rrocka o SB. A thua I lexon ndonjehere komentet? Kam përshtypjen qe t’i lexon mbesa. Akome ketu eshte apo ka ikur per studime gjekund? Eh or trim I Tropojes!!! Me ka marre malli te te shoh nga afer. Me ka marre malli te degjoj tek rrekesh rrakapjerdhur me komunistat qe nuk tu ndane gjate gjithe jetes. Ne fakt ne fakt me ka marre malli te shoh ate buzeqeshjen hitleriane qe ndonjerhe me ben te te quaj trim ndonjere te te konsideroj legen. Ti zgjidh: ose me koken ne lume edhe ate mikun ne sume. Ose mikun ne sume edhe koken ne lume.? Jo nuk bera gabim ortografik, ti sidoqofte mikun ne sume e ke. Thjeshte nuk e ndjen ende se akoma e ke bythen plot e perplot me leke. Po ngadalë te siguroj do tia ndiesh mikun e popullit qe rrope e përdore si deshe vete!!!
  Nje miku yt qe te do fort fort fort!!

  Reply to this comment
 22. Tropojan i Bathores September 19, 17:01

  Ne Tropojanet e kemi mbeshtetur, e dinim njeri te mire qe luftonte per vendin, por faktet tregojne se per hir te pushtetit ai beka cdo gje, nuk kursen as shoket as miqte.

  Reply to this comment
 23. agron September 19, 17:04

  Eshte nje episod,ato dite,ku sb-ja leviz me tank,drejt sheshit,hap kapakun e tanksit,nuk gjen mbeshtetes,sic priste,largohet.shtypi i huaj ,daljen me tank e komentoi,si variant i largimit nga vendi.Ju te DITA-s duhet te gjeni!

  Reply to this comment
 24. Ilir September 19, 17:06

  Po pse more ka njeri qe ta veri me ne dyshim se kush eshte Sali Berisha?! Pas ekzekutimeve me plumb kunder demostruesve paqesore me 21 JANAR 2011 askush ne bote nuk mendon me se Sali Berisha eshte nje Bin Landen dhe mos me zi. Puna nuk eshte se cfare ka lene pa ber Sali Berisha, por KUR DO ARRESTOHET SALI BERISHA DHE FAMILJA E TIJ MAFIOZE??????????????????? Kur do japin llogari per vrasjet, krimet dhe vjedhjet qe kane kryer??????

  Reply to this comment
 25. rreshen albania September 19, 17:08

  Zot i madh cfare faktesh po dalin po ky pleh tropoje paska qene ma zi se enveri ne te shkretet shqiptare paskemi ra preh e nje mashtrusi ordiner tu degju rrenat e sali kriminelit neper televizione,gazeta,dhe ne fushta elektorale…bravo shqiptare qe e hoqet me vote ket flliqsire te ndyre…me mire te vdes tani se te shoh ma ne pushtet sali bushtren,lulush mutin bashke me sh.p.k. e ppsh e konvertuar ne pd

  Reply to this comment
 26. shpatar September 19, 17:13

  Ben vaki qe keto qe po degjojme deri tani nga Z.Izet te jene pralla qe ne shqiptaret te biem ne gjum .Bemat 23 vjecare te Saliut nuk krahesohen as me periudhen e kaubojsve amerikan .Po ta analizosh figuren e nje kaubojsi konstatojme te ai nje aftesi te rralle per te vrare e dale fitimtare ne dy luftime .Por ndodh qe na del nje tjeter kaubojse qe e heq nga skena .Si eshte e mundur qe kaubojsi yne Sali i fiton te gjitha dyelet si brenda dhe jashte .Kjo deshmi nxjerr se ka sfiduar dhe Ameriken .Llogjikishte nuk jane te verteta .Amerika eshte aq shume e blinduar sa ky kaubojsi yne te ha mu…Ose ketu eshte bere ndonje loje qe i ka pelqyer dhe Amerikes .
  Ne si popull e shtet keto nuk i zgjidhim dote.Le tua prezantojme Amerikanve dhe te merren ata me kaubijsin shqiptare te pa mposhtur .

  Reply to this comment
 27. labinot September 19, 17:35

  I ka bere te gjitha.Vidjo eshte vertetim i rrefimit te Izetit.Edhe Dine Abazi e pranoi qe i kishte qelluar me cante ne 91.Kjo tregon qe Izeti eshte deshmitar i dores se pare.Nderkombetaret duhet te nderhyjne menjehere per te arrestuar Berishen si dora vrastare qe nxit kriminelet e shik-ut te vrasin forcat paqeruajtese gjermane dhe civilet e huaj.U pane keta socialistet,fatos nano,edi rama,keta jane kone zbukurimi.

  Reply to this comment
 28. ardi-mamurrzaku September 19, 18:04

  MUNGOJNE PROVAT PER TA FUTUR BRENDA SALI BERISHEN.
  S’KAM QELLUAR UNE, SPIUNIN E VRAU MILO.

  Reply to this comment
 29. pashku September 19, 18:06

  E megjithate sali udb-ja ka dhene urdher qe te goditet ambasada Amerikane!Izet Haxhia thote te verteta te padiskutueshme,jane dy persona qe kane provuar dhe g/hedhesin afer Mulletit ne oren 10-11 te dites,Izeti nuk ka pranuar te godasi pasi ka pyetur disa persona te rendesishem nje nga keta dhe nje gazetar shume i njohur qe i kanè thene ne menyre absolute te mos goditet!!etj……O njerez per nje gje duhet te jeni te qarte si drita e diellit:sali gerdeci 30 vjet ne çdo mbledhje organizate te ppsh-es ka share me urrejtjen me te madhe ameriken(sido-kudo i kane ngelur nga ato gjurme ne zemren e tij)tjetra ai eshte dhenderr serbie dhe ne vitin 1974 ka nenshkruar per sherbimet sekrete serbe ne France,ai duartroket ne aparence per Ameriken e perendimin,nen rrogoz punon per sllavet dhe lidhjen islamike(keta te fundit jane si mishi me thojin me serbet e ruset).Lind pyetja:perse nuk hapen dosjet!sepse shumica e politikaneve shqiptare jane te zhytur thelle(ne intervisten e gazetares,Izeti e thote troç qe hapja e dosjeve ndan shapin nga sheqeri)ne sherbimet agjenturore.Unè rastesisht nga fundi i vitit 1992 jam takuar me te ndjerin Safet Zhulali ne ate kohe minister mbrojtje dhe me ka thene:”ne shqiperi ne arshiva jane 1500 agjente te udb-es qe dihen me letra”perse politikanet shqipetare nuk i bejne asnjehere te njohura keto dosje?!!perse nuk hapen hetime per thenjen e Safet Zhulalit se 97 -ta eshte nje dosje e zeze qe nuk do hapet kurre?!!Edi Rama!ne rast se e ke serjozisht qe te besh Shqiperine dhe je per vete i paster(mendimi im eshte qe e kap 85%-in si pasterti,”jo ne kuptimin higjenike”)nuk duhet te kesh frike(megjithese sala ne momentin qe do e shofin qe je duke ja futur dhe te heq qafe)por te godasesh dhe fort,gjejini personat qe kane dijeni,per mendimin tim video ku tregon makinat e blinduara te bankes duke qelluar forcat gjermane eshte nje fakt kokforte kunder salehut dhe qe verteton plotesisht thenjet e Izetit!dhenderi i serbise duhet izoluar sa me pare!mos mendoni se mund ta pergjoni:e para vishon e ka me vete e dyta dhe kryesorja si agjent i vjeter dhe me pervoje qe eshte,urdherat i jep me shkrim dhe pasi”punetoret”e tij e lexojne letren ai merr miratimin me tundje koke dhe letren e djeg!!!!!

  Reply to this comment
 30. besian September 19, 18:15

  Perfytyro te dilte nje e dhjeta e ketyre gjerave per Ramen, cfare do bente Tv Klani ku del Ram pederasti interviste.

  kuku, cfare kryeministri trupeshk qe kemi

  njerezit kan nevoj me dit qe ka pak celik brenda ai burr 2 metra i nalt, po ai qeka komplet thatuk nga shpirti e nga forca.

  a e ndit mbrem ne intervisten em ate kok tullen e Klanit sa dobet bre burra??

  Reply to this comment
 31. Horri i Bulevardit September 19, 18:25

  Me duhet ti them presidentit amerikan, se CIA duhet te shperbehet.
  Keto qe tregon ky ish sejmen i Saliut, ne kemi kohe qe i deklarojme.
  Dhe te mendosh se Saliu ka dhene urdher, te bombardohet ambasada amerikane dhe te qellohet, kunder ushtrise se NATO-s, perkatesisht kunder ushtareve gjermane dhe CIA, qe pretendon se eshte teper e specializuar, me ben te them, shkrijeni CIA-n, se seshte ne gjendje te kryeje, misionin per te cilen eshte formuar.
  Dhe jo vetem kaq, por ambasadori amerikan e quan, personin qe ka tentuar te bombardoje ambasaden amerikane, Burre Shteti.
  Ky eshte deshtimi i dyte i CIA-s amerikane ne Shqiperi, e para radioloja e famshme e sigurimit te shtetit komunist dhe e dyta, fitorja e Sali Berishes, ne kohen e pseudodemokracise.
  Po dergimi i avioneve luftarake per te bombarduar popullin e Vlores, seshte tentim gjenocidi?, por fale piloteve, qe nuk zbatuan urdherin dhe u zbarkuan ne Itali.
  Mos prisni qe te hedhe bomben berthamore Salliu, qe te merret i pandehur.?
  Bravo Sali, se mendoja, por paske qene kocke e forte dhe UDB-ja, spaska gabuar, qe te zgjodhi ty si njeriun e saj.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 20, 21:51

   Dakord me të gjithë komentin tuaj Horr Merkel? Por do t’ju plotësoj vetëm mendimin ” e mospranimit te pilotëve për të bombarduar”? Jo i dashur Horr,nuk është plotësisht kështu? Dhe po ju them me kompetencë se “pati disa kokrra pilotazhi që pranuan ta zbatojnë urdhërin”??? Mos ju duket çudi? Ej Horr, po ju flet një ish -ushtarak i lartë i forcave ajrore i periudhës prill 1998 e né vijim ??? D.m.th unë ? Hë fol tani ? Pse u mbyllën çështjet është hesap më vehte që kam lënë t’ja u tregoj në fund të shtatorit 2014? Aty bashkë me znj. Merkel do të vendosim dhe për ekstradimin tuaj sepse s’kini lënë gjë të zezë pa thënë për saliun tonë cep më cep të Gjermanisë!? Kini ndëshkim me një shishe plot me ‘F’? Tung!

   Reply to this comment
  • Totila Direktan Prenos January 11, 16:30

   “Horri i Bulevardit ” !
   Pse duhet te shkrihet CIA kur Saliu ka vepruar PIKE per PIKE sipas udhezimeve te CIA-s ?
   Saliu eshte benjamin i USA-s ,agjent i Konservuar per afro 16 vite ,prej 1974 , fillimisht nga Franca e Charles De Gaulle ne 1978 dhe me vone si ne nje reaksion Zinxhir si ajo PUTANA qe pasi ja ka futur njeri nuk e ka problem se e zene pa breke dhe ja fusin dhe nja 6 apo 7 te tjere .
   Qysh prej 1990 dhe deri me tash Saliu nuk eshte me Agjent i Konservuar ,latent por as me Potencial ,por AKTIV dhe ne na duhet qe cdo te enjte te degjojme ate dhe te na ngrihen nervat edhe ashtu te acaruara .
   Shikoni pak 2 fytyrat e SALIUT dhe RADOVAN KARAXHICIT .

   Reply to this comment
 32. Mark uk September 19, 18:27

  tropojan ne bathore:Dihet mbeshtetja e tropojanve qe i ben Berishes e Hajdarit ne mitingun e pare te PD. Ju tropojanet i ben te parin antimiting ne shqiperi.Ju vrat B Currin e A Hajdarin,dy burra qe njohu vendi..

  Reply to this comment
  • Lleshi September 19, 19:36

   Kur flet plehu , si ndihet era e qelbun ! Krahason Bajram Currin , me Lesht e Curres !

   Pune Markash ma ! SHIK-istat e Salehut ne Angli ! Pune gjaksorsh ma , ca me than ma teper !

   Reply to this comment
 33. orli September 19, 19:00

  O mark uki!bajram curri e azem hajdari te dy shkerdhata kane qene!per bajramin thone hypte ne nje mushke e shkonte mysafir neper fukarenjt e tropojes e ua boshatiste magjet se aq shume ishte trashur duke luftuar per leninin etj.azemi shikoje ne foto ne fb.ne moshen dhjete vjeçare me pistolete me leje(qenka e vertete se thoshin qe ne moshe fare te re ka qene spiun i sigurimit)per salen nuk po flasim,te flasi gjykata!

  Reply to this comment
 34. VLORA September 19, 19:25

  ky eshte krim lufte!

  Reply to this comment
 35. Pëllumb zaimi September 19, 19:57

  Ja ku e kini dhe dëshmitarin tjetër pos Izetit dhe trupave gjermane të evakuimit? Ju “Dita” kini përmendur sot te ky lajm ambasadorin Qesku!? “Ja çfarë po bëjnë rebelët? Perëndimi duhet te nderhyjë”,- ka thënë ky birboja ynë në studion e C N N ? Kush ja dha këtij qeskut të dhenat për këtë deklaratë? Sigurisht që Saliu sipas skenarit qe deklaron Izeti ? Kapeni këtë ambasador për veshi,çojeni në hetuesi dhe ja u kompletuan dëshmitarët!?? Por unë di edhe më tepër se kaq? Di se saliu d.m.th ky trapi që ka qënë president do t’i përdorte banditet e vet dhe per te hapur zjarr kundër trupave të misionit ” alba” që erdhën në Shqipëri për kontrollin ushtarak te situatës!?? Do të hapnin zjarr dhe do të fajësonin “rebelët”??? Rebelimin komunist siç ulërinte saliu atéhere nga mëngjezi në darkë, nga fillimi deri në fund të javës,nga dita e parë e muajit në ditën e fundit te tij e më shumë se kaq??? Kërkonte te fuste me dhunë në kokën e miletit “rebelimin komunist” i cili ekzistonte vetëm në një qëndër,- në qëndrën trunore të çakorduar të saliut dhe në agjensite e spiunazhit te cilat u binin telave të këtij çakordimi !?? Oh sa ka për këtë anishqiptar të zi? Por unë nuk jam dakord që për krimet e saliut të arrestohet saliu i pari? Absolutisht nuk jam dakord? Dhe e dini pse? Sepse te parët qe duhen arrestuar dhe dënuar duhet të jenë ata që e falën për 97-ën? Ata janë kriminelë edhe më të mëdhenj e më të ndyrë se saliu sepse krijuan kushtet qe ky anishqiptar dhe tradhetar,të vazhdonte më tej serialin e krimeve për shkatërrimin e shtetit shqiptar??? Ata që e falën i dhanë shanse për banditizmat në vijim nga 98-a e deri te 21 janari i kulmeve të karierës kriminale,tradhetare dhe antishqiptare të sali berishës? Kam një dyshim te madh se ky mbikriminel do të vazhdojë të mbijetojë akoma për shkak të oportunizmit ekstremisht të molepsur të partisë socialoportunistopacifiste socialiste dhe te derivateve te tjera majtiste që nuk kanë hall Shqipërinë por pushtetin dhe puthjen me salinë??? Nderime!

  Reply to this comment
  • gjermani i fundit September 20, 10:34

   z.Pellumb,pershendetje!Une po dal te pres dru dhe s’me premton koha,prandaj po i bie shkurt dhe sikur po bej nje pyetesor qe M.Kazhani mund ta perdore me mire heren tjeter ne intervisten e premtuar.
   1.A eshte afruar ndonjehere Izeti nga sherbimet e huaja inteligjente?Sepse dihet qe truprojat jane personat e pare qe joshen nga keto sherbime per te pasur informacion me te fresket.Ne rastin qe thuhet,sikur me duket pak anakronike qe sherbimi sekret i ambasades qe do sulmohej te ishte krejt i painformuar.Nese ka qene i informuar(dhe kete e besoj),atehere si ka mundesi qe Berisha eshte ndihmuar serish nga amerikanet te rikthehej ne pushtet?
   2.Ne lidhje me dosjen Tropoja,Izeti pranon nen riga qe ai dhe familja e tij kane qene pale ne sherrin mes grupeve,pra ishte me grupin e Haklajve.
   3.Sa rol ka grupi i Izetit ne tentativen e grushtit te shtetit ne 14 shtator,kush i nxiti t*a bejne?
   4.sipas pohimeve te Izetit del qe persona te larte te PD kane dirigjuar trafikun e droges.Per hesap te tyren apo per te financuar PD?Nese del kjo e fundit i bie qe PD eshte financuar njesoj si nje organizate kriminale.

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi September 20, 22:39

    Gjermani i fundit? Shumë gjatë kini munguar o çun? Vetém ndonjë javë ka qe po té lexoj? Mos të kanë zënë rob më 29 nëntor? Pyetjet qe i kërkon znj. Mira janë me spec,sidomos e para? Si mund té pohoet që më ështe ofruar ‘x’ sherbim i huaj? Kini hyrë në zònën e rreptësisé për gjera që i takojné prokurorisë? Tani shko dhe prej drute e dimrit se duan të ngrohtë kalamoqët? Nderime !

    Reply to this comment
  • fakti January 11, 12:17

   Njerin e me te rendesishmin e ke ne Vjene qe po jeton si pasha prej shume vitesh!
   Fale tije S Berrisha shkateroj per here te dyte Shqiperin e shqiptaret.

   Reply to this comment
 36. Patriot 3 September 19, 20:29

  Lexoni dy komentet e z. Pëllumb zaimi sepse ka gjera të reja përveç sulmit mbi ambasadën amerikane? Respekt!

  Reply to this comment
 37. leo September 19, 20:43

  Une shpresoj qe me teper se kurre tani prokuroria duhet te beje detyren e saj, pra te grumbulloje deshmite pamjet dhe fakte te tjera dhe te nise nje hetim.
  Ky popull meriton drejtesi. Te dalin fajtoret qe katandisen Shqiperine ne prag te nje lufte civile. Ku per tekat e nje lideri apo nje partie qe shpresonte te mbahej pas pushtetit duke perdorur dhune. Boll . S’mban me uje pilafi. Te renet e atyre viteve dhe familjet e tyre kerkojne drejtesi. Mos te harrojme qe trazirat e 97-s sollen dhe ngjarje te tjera te cila veshtire se mund te harrohen lehte.S’mund te harrohet se si nje shtet te degradonte ne ate menyre si ndodhi . Nuk mund te dorezohej ashtu. Dhe shpreh bindjen time te plote se drejtesia duhet te funksionoje si per ata qe ne ate kohe drejtonin vendin dhe per ata qe nxiten popullin ne revolte, pra duke hedhur benzine zjarrit. Te gjithe te pergjigjen para drejtesise dhe popullit. Ia kane kete detyrim moral dhe ligjor. Falemderit dhe nderime

  Reply to this comment
 38. gjykimi September 19, 21:11

  amnistiiiii burra……..e shpallun ne vitin 1997.ma shtruet me e marre muhabetin..pa marre zjarr….keshtu ashte folur edhe para 8 vitesh ….por….

  Reply to this comment
 39. "BALASHI" September 19, 22:14

  O IKSI! Ti thua i ka bere te gjitha. Dakort, por nuk ka bere vetem nje gje qe ti nuk e thua. “Ai nuk ka pjelle ne rol te gruas se te tjerat i ka bere”, ashtu sic thua ti.

  Reply to this comment
 40. the wolf September 20, 03:10

  Rama pas takomin me kryeprokurorin Llalla ka dhe nje interviste kur u akuzuan policet e vene ne detyre si kriminela dhe kur u akuzua deputeti Ndoka se kemi ca fakte dhe qe sjan pare e degjuar ndonjehere. Pse kjo deklarat dicka e din ai dhe dicka eshte e skenuar mire po duan sa te mbaroj papa i shejte viziten. Sali ka marr fund dhe e di mire ai kete gje por me vjen keq qe shqipetaret e njohen ne 2014 kush eshte ai. Lufta vazhdon diten e hene dite e re nafake e re. Filmi me titull “Kriminel kurva berisha” do kete lufte te madhe dhe ishalla nuk vdes njeri.

  Reply to this comment
 41. Erekted September 20, 06:24

  Edi rama, ilir meta, lulezim basha bashk me ushtrite tuaja te vdekura qe u ndjekon pas… te gjithe politikanet e shqiperise.. pozicionet tuaja neper postet e shtetit I zute dhe sua mer me njeri,
  fare e fis shok e miq I rregulluat me pune e biznese,
  femojet tuaj I shkolluat neper universitetet prestigjoze perendimore,
  bete vila ku deshet dhe ku s’ deshet,
  bete biznese te publikuara e te fshehura ne emra te shokeve e miqeve,
  vodhet dhe ndate midis jush te gjithe pasurine e kombit, vodhet kursimet e popullit me piramida,
  vodhet thesarin e shtetit disa here me radhe,
  zhvatet objektet me vlere dhe pa vlere te shtetit
  zhvatet troje dhe toka te vendit atje ku s’ kishte pronare individe dhe atje ku te tille kishte
  mbyllet syte perpara degradimit dhe rrenimit te me te dobetve
  mbyllet syte kur kapot mbajten nen hyqem fshatra dhe qytete te tera,
  mbyllet syte kur urbanistika e qyteteve shqiptare u kthye ne kancerin e shqiperise moderrne,
  vodhet bangen e shtetit disa here me radhe,
  mbyllet syte kur analdabetizmi kapi per fyti dhe mbyti gjeneraten e pare te nxenesve te demokracise shqiptare
  mbyllet syte kur vlerat dhe traditat shekullore shqiptare u zevendesuan me prostitucinin, vjedhjen, vrasjen, drogen, dreqin e shejtanin nen emrin e parase dhe pasurise………
  …………. krijuat njeriun e varfer dhe shpirtin gjysmak……

  Tani beni shtet dhe mos na cani menderen… fillojeni me gjykimin dhe denimin e perjetshem te sali berishes dhe fatos nanos qe u udhehoqen gjate 25 vjeteve te kesaj maskarade te shkerdhatokracise shqiptare dhe te tjerat ecin vet.

  Reply to this comment
 42. Ali Alarmi September 20, 07:53

  Ne rast se keto qe thote Izet Haxhia, lidhur me atentatin kunder ambasades amerikane me urdher te Sali Berishes, ky shkarravine kriminel duhet arrestuar menjehere. Duhet pyetur edhe Arvizu, a duhet ta konsideroje akoma burre shteti apo mut shteti.

  Reply to this comment
 43. Mark uk September 20, 08:30

  Lleshi:Ke kohe qe ke shkuar per lesh.Fundi turq .uti si puna jote ishin.

  Reply to this comment
 44. Mark uk September 20, 08:37

  orli:Une nuk fola as nje gje te mire per as njerin.Une replikova me nje me emer a pseodonim tropojani qe tha e kemi prite Berishen si as ken tjeter.Dhe nuk e lash te rrente.Mundohu te jesh ma i vemenshem.

  Reply to this comment
 45. ALBANO September 20, 11:15

  po rama nuk po i lexon keto shkrime ;;; perse nuk merre masa ;;tani ka fakte ;;; por nje kelysh komunisti si rama ;;; nje i korruptuar ;; nuk mund te marri masa per sal pisin ;;; jane njesoj prandaj mos u lodhni kot ;;;rama meta berisha basha jane te korruptuar ;;; te ndyre ,,

  Reply to this comment
 46. orli September 20, 11:20

  Mark!me duket ke problem me memorjen!lexoj komentet e tua”tropojanet vrane b.c e a.h dy burra te njohur”

  Reply to this comment
 47. koco September 20, 13:22

  i takon Edi Rames te akrtoje edhe rolin e ” Edmont Dantes ” per te bere e vene drejtesin eketij vendi e populli ne vend , Mesa duket punet e mira duan kohe e duhur, dhe ne si popull duhet edhe pak durim , Reforma e nisur ne Sistemin e Drejtesise e cila edhe do perfundoje deri me fund te tetorit , do mundesojne qe Nendori i Trete i ketij viti ta gjeje Shqiperine , Te pavarur , demokratike , dhe te ” cliruar popullin e vendin , nga bandat e shputat e krimineletit Berishe dhe berjen e vendit me drejtesi e fundin e te pa nenshkuarve , Berishe , Meidiu , Bodes , Fullane , Imame , Kulice , Lulezime e lloj lloj plehra e funderina te ketij vendi. Durim se punet duket jane ne rrugen e duhur dhe cdo dite deshmohet e plotesohet pretenca e Krimit .

  Reply to this comment
 48. gregor September 20, 18:41

  Oh Ever te Kish jetuar edhe ca se bishtin ua hoqe, per nuke mund te qyteteroheshin aq shpejt
  Shqiptaret, se bishti filloi te rritet prape si U ndodh zvarranikeve.

  Reply to this comment
 49. Bentirona September 20, 23:06

  Eshte pak e cuditshme qe te mbledhesh akoma material perbte gjykuar nje vrases si Berisha!!!!!!!!!! Vale nuk mjaftojne vetem ato qe tashme jane bere publike??????

  Reply to this comment
 50. xha Beqo January 12, 17:24

  Pune pellazgesh gjelle qensh

  Reply to this comment
 51. MH January 11, 01:09

  Ajo pjese e shqiptarve qe gjindet gafil ne karakterin e pakarakter te shqiptarve te ndershem jo vetem jane llumi i llumit.Po na tregojne dhe karhasojne Heroin e Rilindjes Shqiptare,nga ma i vecanti qe ka spikat dhe e njeh historia nga udheheqesit e patriotizmes nga ma te ndershmit Bajram Beg Currin.Mjafton elegjia e te madhit Fan Noli qe i thure me aq patos trimeri e burreri te pa shoqe.E ketu disa komentues qe nuk dijne ma shume se me mbajt sic mban gomari ngarkesa keto kalemin dhe na e vejne ne nji barazim vlere me nji psikopat hajdut pulash i njohuri me fame e damke per hajni ne tane Tropojen demokrati psikopat Azem Hajdari.I cili erdhi ne shkoder dhe organizoi 1 prillin simbas ideatorit rracist Dejan Lucic duke krijue ne ekstrem pakenaqesi ne popull ne kolegjialitet me parin e asaj kohe ne Shkoder.Me Pjeter Arbenorin dhe Dr.Ali Spahin i cili dhe ky Dr.hjadut,vjedhi kontigjent ndihmash te ardhura nga humanizmi gjerman.
  Mos t’iu vje keq e mos t’iu mbetet hatri.Se PD ishte dhe mbetet nji parti antikombetare shqiptare kriminele dhe e drejtume e popueme nga Beogradi Serb.Vittingu duhet ta nxjerrin jasht ligjit nji minut e ma pare.Dhe te gjithe ne banken e te akuzuarit.Per krime korrupsion dhe tradheti kombetare.

  Reply to this comment
 52. Meckojati January 11, 02:53

  O njerez te mire, o Shqiptar qe ne deje vlon gjak I paster Shqiptar, kudo ku jeni, ka 26 vjet qe po shkateron vendin ky Barbar te gjitha urdherat ai I mer nga dub jugosllave me plot goje ky eshte kryekrimineli I Shqiperise.qe e ka Erin sali kryekrimineli. Populli te ngrohte kunder tin mos prison nga llallat app ster llallat.Amerika I lutem te nderhyje. Izeti ti jepet statusi soaps ligjeve, so eshte hero.!

  Reply to this comment
 53. populli varfer January 11, 10:28

  te gjith polika ne burg europa duhet te nderhyj orgjentisht ti arrestoj e ti behet gjyq i apur ne rtvsh

  Reply to this comment
 54. populli i varfer January 11, 10:30

  te gjith polika ne burg europa duhet te nderhyj orgjentisht ti arrestoj e ti behet gjyq i apur ne rtvsh

  Reply to this comment
 55. populli i xha brahos January 11, 10:39

  ky eshte krim lufte e hapur liri a vdekje xha brahua

  Reply to this comment
 56. fakti January 11, 12:27

  Burgu per S B eshte pak !

  Sekuestrim i pasuris i te gjithe familjes se tije duke perfshire te patundshmen plus valuten e derguar jashte ,do te ishte masa me e drejte kunder kesaj familje krimi .Merrju parane,ju ke marre shpirtin ketyre plerave qe per zot njohin vec parane.
  Keshtu mbase vene mend dhe te tjeret qe do qeverisisn kete vend ne vitet ne vazhdim….

  PS.

  jo vetem S B,por dhe F N , I M e kompani….lista eshte e gjate ,por dora e shtetit kur do vertet te bej drejtesi eshte akoma me e gjate.

  Reply to this comment
 57. Jimi January 11, 20:15

  S’behet kopeshti me urata, por me shata me lopata!
  Karakteristike e perbashket e te gjithe komentuesve ( edhe kjo qe un po bej ) eshte ankesa dhe duaja!?
  Ne bejme dua’: O Allah shpifi qoftelargut nje damlla’ dhe degdise ne xhehenem per tere prapesite qe i ka bere ketij populli!
  O Zot i madh coje ne ferr te ligun per te keqiat qe i ka bere ketij mileti!
  Keto duara e te tjera si keto jane te vlefshme, por vetem ne kishe e ne xhami! Ti lutemi zotit te bjere nje cike shi ne kohen e thatesires! Ti lutemi Allahut te na gezoje me ndonje cilimi, pas kaqe viteve martese!
  Ti lutemi zotit per nje cike bereqet se mos vdesim nga uria!
  Qftelargu nje gje e di mire me keto duate tona ai ka fshire e fshine menderen! Nga keto duate tona ai ka 100 vjete ymer!
  Boll me duara se u bem qesharake! Derri do plumb e jo pambuk thote populli! (Jo per plumbin e Avni Rustemit, por “plumbin” e drejtesise popullore)

  Reply to this comment
 58. Jimi January 11, 20:16

  S’behet kopeshti me urata, por me shata me lopata!
  Karakteristike e perbashket e te gjithe komentuesve ( edhe kjo qe un po bej ) eshte ankesa dhe duaja!?
  Ne bejme dua’: O Allah shpifi qoftelargut nje damlla’ dhe degdise ne xhehenem per tere prapesite qe i ka bere ketij populli!
  O Zot i madh coje ne ferr te ligun per te keqiat qe i ka bere ketij mileti!
  Keto duara e te tjera si keto jane te vlefshme, por vetem ne kishe e ne xhami! Ti lutemi zotit te bjere nje cike shi ne kohen e thatesires! Ti lutemi Allahut te na gezoje me ndonje cilimi, pas kaqe viteve martese!
  Ti lutemi zotit per nje cike bereqet se mos vdesim nga uria!
  Qftelargu nje gje e di mire, me keto duate tona ai ka fshire e fshine menderen! Nga keto duate tona ai ka 100 vjete ymer!
  Boll me duara se u bem qesharake! Derri do plumb e jo pambuk thote populli! (Jo per plumbin e Avni Rustemit, por “plumbin” e drejtesise popullore)

  Reply to this comment
 59. alfons January 12, 21:12

  z dite pse nuk botoni komentet e mia

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*