Një zënkë mes Fevziut dhe Anjezës

July 11, 2015 08:15

Një zënkë mes Fevziut dhe Anjezës

Blendi Fevziu, moderatori i emisionit Opinion në TV Klan u rebelua gjatë emisionit të së mërkurës ndërsa diskutohej për çështjen e dhunës ndaj fëmijëve jetimë në shtëpinë e fëmijës në Shkodër, një video e transmetuar nga televizioni Agon Channel.

Fevzo e ka vënë disa herë videon për t’u shfaqur në ekran. Dhe përpos faktit që e ka thënë gjithmonë me përbuzje dhe me dënim atë që ka ndodhur, shpërthen edhe me një batutë që dhe vetë ndoshta u pendua: “Shih, shih si ulet…te dy fëmijët e vegjël.

Gjithë ajo lopë se na bën të prishim dhe fjalorin”, tha Blendi me shkopin në dorë duke treguar edukatoren që ulej në prehrin e fëmijës. Por përgjigja nuk vonoi nga drejtoresha e cila nuk nguroi që mes rreshtave të fuste edhe kërcënim kanunor për gazetarin.

Ajo shkruante se do ta mësonte Fevziun të këndonte mirë.

“Do e mësoj Blendi Fevziun të këndojë një këngë qytetare shkodrane shumë shpejt, madje me atë shkopin në dorë do shpjegojë edhe notat më akute të jareve shkodrane. Duhet t’ia heqim mendjen nga tallavaja atij dhe shumë personave aty që s’marrin erë as nga muzika profesionale (të cilën nuk e kam profesion, por e kam studiuar për pasion), por as nga institucionet e përkujdesit të cilët secili prej tyre aty pasurohet çdo ditë dhe dinë me e mbajt mirë një shkop në dorë . Madje kanë edhe ” intelektin e bollshëm” për të vlerësuar intelektin tim”, shkruan Gjeluci në Fb.

Na mooj Anjeza, pak më e përmbajtur, o grua.

anjeze-gjeluci

July 11, 2015 08:15
Komento

7 Komente

 1. Dr. John July 11, 11:19

  Keshtu eshte kur vendos qeset me plehra per drejtoresha. Sa cahet qesja te kundermojne me eren e tyre.

  Reply to this comment
 2. Nji Shkodran July 11, 11:51

  kja asht nji rrot protitutet qe vec shkopin ka ne mendje,putan me kanun ahahahahahahah

  Reply to this comment
 3. arbereshi July 11, 13:51

  Pse flisni keshtu, asnjeri nuk u ngrit qe te diskutoje mangesite profesjonale te saj( qe natyrisht ka ) por te gjithe nxjerin si argument se ajo kendon kenget popullore shkodrane qe per mendimin tim ben shume mire qe kendon dhe nuk ka asnje gje te keqe, por ajo si drejtoreshe duhet te testonte me menyren e saj te gjithe stafin per nje mbarevajtje sa me te mire te puneve ne institucionin qe ajo drejton.

  Reply to this comment
 4. kastriot July 11, 15:33

  Ne Shkoder eshte kulture te kendosh.Te kendosh ne raste,gezime familjare,festa etj.Ke degjuar per ahengun shkodran.Do te thote se te kenduarit eshte prone e mundesi e nje mase te madhe njerezish me shkolle e pa shkolle artistike.Nje nga ato eshte dhe Anjeza.Po ju qe bridhni neper Tirane me kostume “lustrafin”,qe shpenzoni para te pamerituar,bythpambuke te koheve te reja,thjesht ju bashkon vulgariteti,ne mos me shume.Me besoni,kam lindur dhe rritur ne Tirane.I vetmi qytet ku shkoj pa qejf esht Tirana.Pse.Per mua qytetin e bejne njerezit.Aty kane mbetur fare pak nga ata qe ishin dikur,te tjere kane ardhur,por dhe nga ata qe kane mbetur,shume jane bajatosur,barkderrosur.Thone se keta te fundit vuajne nga sahanlepirizmi.

  Reply to this comment
 5. GAMORI July 11, 18:38

  ANJEZE NGA PERGJIGJA LE NENE E SOKOL VRASESIT TE DUKAGJINIT JENI SHUME GRA TE EGRA DHE JETONI VETEM PER PARE NJELLOJ GORE SI XHOZI VOKSHI BREGU VOLTANA DHE MJERE KUSH JU KANE JETE E PUNE JENI KUCEDRA

  Reply to this comment
 6. katarakti July 11, 18:38

  Nga reagimi i saj, fjalet qe perdor, menyra se si shkruan, shihet qarte se eshte thjesht nje idiote me brire.

  Reply to this comment
 7. GAMORI July 11, 18:45

  ANJEZE NGA PERGJIGJA JE NENE E SOKOL VRASESIT TE DUKAGJINIT : JENI SHUME GRA TE EGRA DHE JETONI VETEM PER ” PARE ” JENI NJELLOJ GORE SI XHOZI VOKSHI BREGU VOLTANA ETJ DHE MJERE KUSH JU KA NE JETE E PUNE ! JENI GRA KUCEDRA DHE PILLNI ne shekuj VETEM MONSTRA DHE PREGATISNI SHPIRTERISHT MONSTRA QE VRASIN MARIJEN ME GJYSHIN VRASIN AISHEN SHTATZENE VRASIN bijen MARJETEN 14 vjecare vrasin e zhdukin TURISTET VRASIN CUCEN E MALEVE VRASIN MARTA E PRENGA TARAZHIN VRASIN E VRASIN NE SHEKUJ !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*