Njëra nga xhihadistet bukuroshe është vrarë

September 15, 2014 20:55

Njëra nga xhihadistet bukuroshe është vrarë

Njëra nga dy adoleshentet austriake, që braktisën shtëpitë në Vjenë për t’u bashkuar me rebelët islamikë në Siri, është vrarë.

Samra Kesinoviç, 16 vjeç dhe Sabina Selimoviç, 15 vjeç, u zhdukën nga shtëpitë e tyre në fillim të këtij viti.

Pak më vonë, ato nisën të jenë imazhi i rebelëve.

Fotot e tyre me kallashnikovë dhe të rrethuara nga persona të armatosur nisën të qarkullojnë masivisht në internet.

Policia austriake druhej se ato po përdoreshin nga rebelët si mjet për të rekrutuar sa më shumë të rinj.

Ende nuk dihet se cila nga adoleshentet ka gjetur vdekjen.

Motivet pas këtij vendimi të adoleshenteve mbeten të panjohura, ndërsa mësohet se ato kishin kontaktuar me të rinj çeçenë përpara se të niseshin për në Siri.

Ato kishin vizituar edhe një xhami në një lagje të Vjenës.

Shqetësimi i policisë se vajzat me origjinë nga Bosnja mund të tërheqin të tjerë adoleshente pas vetes u bë realitet kur dy adoleshente të tjera u kapën në përpjekje për t’u bashkuar me ISIS.

adolo
Sabina Selimovic, 15, joined her friend in fleeing Austria to join the jihadSamra Kesinovic and Sabina Selimovic in a photo they posted online. Last week, police expressed their fears that the two were inspiring other girls to flee to Syria to take up holy warSamra Kesinovic and Sabina Selimovic in another photo they posted online, sometime after they fled AustriaSabina, pictured beside jihadists wielding Kalashnikov rifles, somewhere in Syria or Iraq

September 15, 2014 20:55
Komento

4 Komente

 1. GONI September 16, 07:01

  O prinder,nese e ndjeni vehten se jeni te tille!Mos mekatoni me jeten e femijeve tuaj duke mos arritur t,i edukoni ashtu si duhet,por me mire jepuani institucioneve shteterore se sic po silleni deri tani,do mbeteni pa femije!…Eshte dhimbje e madhe per cdo prin kur sheh se moshataret e femijve te tyre shkojne e flijohen per nje ceshtje qe me moshen qe kane as qe konceptohet dot ta kene idene se c,do te thote.O ju te ashtuquajtur fetare islamike kudo qe jeni,mos lini menjane kujdesin per besimtaret tuaj,qe ata te bijen viktima te pseudokauzave e te ikin nga kjo bote per fajin tuaj!Dhe perendia do t,ju urreje per kete qendrim,me dashje a pa dashje ANTIJETE!Zgjohuni njerez te cdo feje e ideje te mbrojme jetet e pafajshme te femijve e vellezerve tane,jo me lufte,por me edukim e kujdes ateror!Boll me dhimbje!…

  Reply to this comment
 2. Mark uk September 16, 13:24

  Te pakten per seks nuk qahen.

  Reply to this comment
 3. nrj September 16, 19:40

  Ne hale te gomereve shkofshin te gjithe e te gjitha ..

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi September 16, 21:03

  Obobo,qënka vrarë ajo që i kishte çuar Fazlliçi salës për shërbime në hotel gjatë Konferencës Islamike??? Tung!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin