Njerëzit me më shumë para, duhet të kenë më shumë vota?!

February 16, 2014 01:42

Njerëzit me më shumë para, duhet të kenë më shumë vota?!

Biznesmeni amerikan, Tom Perkins, i cili ka zemëruar shumë njerëz me deklaratën e tij se, taksa progresiste ishte naziste, tashmë ka bërë një tjetër deklaratë të ngjashme. Gjatë një fjalimi në San Francisco, ia tha se njerëzit që paguajnë më shumë para për taksat duhet të kenë më shumë vota. “Mendoj se duhet të jetë si koorporatë. Nëse paguan 1 milion dollarë taksa, duhet të kesh 1 milion vota.”

Audienca iu përgjigj këtij pretendimi  me të qeshura. Kjo deklaratë erdhi pas asaj të bërë në gazetën “Wall Street Journal”, ku biznesmeni 82 vjeçar tha se ka një paralele mes aktivistëve progresistë amerikane “për luftën ndaj 1% të amerikaneve” dhe persekutimit nazizmit gjerman ndaj hebrenjve.

ResPublica

February 16, 2014 01:42
Komento

2 Komente

 1. Hithri February 16, 07:06

  Kane filluar te flasin si sal debili keta te djathtet e Amerikes. Pyetja eshte: mesojne keta nga sala, apo meson sala nga keta?

  Reply to this comment
 2. Ura e Bunes February 16, 09:25

  Të djathtet jane ne shumice budallenjë, thotë Shou! Dhe ka të drejtë!Ata pervec shtypjes dhe parasë, sa me shume para, nuk dine asgje tjeter! Nuk e njohin jeten reale dhe duke mos njohur popullin e vet, flasin perhere budallalleqe dhe gjithshka e lidhin me paranë!
  Ndaj B.Shou del gjenial edhe me këtë plakash budall qe elementin NJERI e kupton para…dhe prej parase se shumtë do të prodhojë votë sasiore!…

  Kush është i djathti Sali a Lulush paravjedhësi e Rruges i degjojme perditë!

  Nuk ka budall më të madh se ata që quhen të djathtë në Shqiperi! Sepse edhe para shumica nuk ka!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*