Njerëzit po heqin dorë nga “smartphone”-t, rriten shitjet e celularëve të thjeshtë

August 20, 2018 10:07

Njerëzit po heqin dorë nga “smartphone”-t, rriten shitjet e celularëve të thjeshtë

Shitjet e telefonave të thjeshtë janë rritur, pasi njerëzit gjithnjë e më shumë po përpiqen që të arratisen nga “smartphone”-t dhe mediat sociale.

“Daily Mail” shkruan se shitjet e telefonave që thjesht bëjnë dhe marrin telefonata, pa patur internet ose aplikacione, është rritur me 5%.

Tek të moshuarit shihet më i përhapur celulari “Nokia 8110”, sepse ata duan një pajisje të lehtë për të përdorur.

Shitjet globale të “telefonëve të zgjuar” u rritën vetëm vitin e kaluar, me 2%.

s.a/dita

 

August 20, 2018 10:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*