Njeriu i dytë me i fuqishëm në Britani jep dorëheqjen dhe i hipën trenit

August 11, 2019 20:45

Njeriu i dytë me i fuqishëm në Britani jep dorëheqjen dhe i hipën trenit

Duke mbajtur postin e kancelarit të Thesarit, Philip Hammond ishte për tre vite njeriu i dytë më i fuqishëm në qeverinë britanike pas ish-kryeministres Theresa May.

Por me ardhjen e Boris Johnson në krye të ekzekutivit, Hammond dha dorëheqjen.

Në mediat britanike është publikuar një foto e Philip Hammond brenda në metronë e Londrës, pasi ishte larguar nga Apartamenti nr.11 në Downing Street.

Me dy valixhe në dorë, një prej politikanëve më të fuqishëm në Britani është fotografuar teksa priste trenin në stacionin qendror të Londrës. Ai u largua nga kompleksi qeveritar me një makinë zyrtare, me destiancion stacionin e trenit.

Philip Hammond është anëtar i Parlamentit që prej vitit 1997 dhe ka mbajtur detyra të rëndësishme si ajo e ministrit të Jashtëm apo e ministrit të Mbrojtjes.

l.h/ dita

August 11, 2019 20:45
Komento

7 Komente

 1. XXXL August 11, 21:16

  Pordhe….. me gjasme eshte “popullor” leshi.

  Reply to this comment
 2. Raul August 11, 21:49

  Po kur pd leshelis bllokonte rrugët më protestë në kryqezime e keni parë kryegangsterin e pd leshelis Flamur Herman Geringun me çfarë makine 100 mijë euro vinte në Milot se i dhimbsej shumë populli , ku i gjeti lekët ky hajduti, ky horr të bëjë vile 3 katëshe dhe me supermakina,,

  Reply to this comment
 3. Limani August 11, 22:39

  Nuk kam takuar në jetën time ndonjë anglez, por , nga ç’kam ndëgjuar e lexuar janë të ftohët e hundëpërpjetë , janë shumë aristokratë dhe unë aristokratët i urrej , siç edhe ata më urrejnë mua , natyrisht .
  Krejt ndryshe janë amerikanët , apo italianët , apo rusët po se po .
  Por , ky burrë që pret trenin , më fut në mendime të thella. A do vijë një ditë që ministri shqipëtar të sillet si ky inglizi ?!
  Nuk e besoj . Bravo anglez , më munde !

  Reply to this comment
 4. Oparaku August 11, 22:56

  Cfare sensasioni. si qenka e mujtur qe paska ikur me tren ne shtepi se nuk paska makine.Im bire si refugjate qe ka qene tani ka dy makina nje per pune qe mbane veglat e punes. dhe tjetren per te dale me familjen.HAJT TUNG.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim