Njeriu më i pasur në botë: Tre ditë pune në javë!

August 7, 2016 13:41

Njeriu më i pasur në botë: Tre ditë pune në javë!

Carlos Slim, njeriu më i pasur në Meksikë, njëherësh i dyti më i pasur në botë, ka thënë se ai do të donte të fuste një javë punë tre-ditore dhe një moshë më vonë të daljes në pension.

“Është një ndryshim i madh për të shkëmbyer më pak ditë pune me më shumë vjet deri në pension. Në fakt, kemi filluar këtë në Telmex, disa vite më parë. Jemi duke ju ofruar njerëzve që kanë më shumë dije që të qëndrojnë më gjatë dhe të punojnë më pak ditë”, ka thënë ai

August 7, 2016 13:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?