Njeriu që nuk e hanë peshkaqenët

October 8, 2019 22:25

Njeriu që nuk e hanë peshkaqenët

Rajli Eliot, 33 vjeç, nga Zelanda e re, është bindur që njerëzit e kanë gabim për peshkaqenët, dhe do të ndryshojë mendimin e tyre për gjallesën më të frikshme të oqeaneve.

Ai i thotë këto fjalë pasi pak kohë më parë postoi video të një peshkaqeni 3 metra të gjatë që po përpiqej t’i kafshonte varkën.

Elioti është një ekspert peshkaqenësh, dhe ai thotë se ka mësuar të notojë me grabitqarët më të mëdhenj të detit, vetëm duke iu afruar ngadalë dhe me kujdes.

Ai thotë se duke treguar respekt ndaj tyre nëpërmjet lëvizjeve të trupit, ai ka arritur qëndrojë pranë tyre pa e sulmuar, dhe ka realizuar këto foto të pabesueshme.

l.h/ dita

October 8, 2019 22:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim